Markéta Šichtařová se ve svém
blogu zaměřila na úskalí "Smlouvy Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí" známé jako Istanbulská úmluva.
Jak píše, na první pohled nejde v této úmluvě o nic špatného, ale "
problémem je, že pokud čtete mezi řádky úmluvy, pochopíte, že to je něco asi tak nevinného jako Lisabonská smlouva, která nenápadně otočila kormidlem směrování celé evropské integrace, když umožnila vnutit národním státům i věci, které vzbuzovaly jejich odpor, a vyvolávají napětí ve střední Evropě a protievropské nálady".
Istanbulská úmluva je sice o boji proti násilí, ale také "
o boji proti existujícímu světu, který se dělí na muže a ženy". A jelikož na rovnost podmínek mají dohlížet "
státem placené neziskovky", podle Šichtařové je to vlastně "
skvělý byznys pro genderové fanatiky.
Ze 47 zemí úmluvu neratifikovalo 11 a jsou to tytéž země, které odmítají kvóty na imigranty, "
nechápajíc přitom ty pravé liberální hodnoty", čili například Češi, Maďaři či Slováci. Bývalý premiér Robert Fico se vyjádřil, že text dokumentu zbytečně zpochybňuje přirozené (biologické) rozdíly mezi muži a ženami, které jsou prý kořeny domácího násilí.
Šichtařová podobně připouští, že mnoho věcí je v domluvě určitě správných, ale jsou tam zbytečné: "
Nepotřebujeme zákon na vycházení a zapadání Slunce. A také nepotřebujeme nové zákony, které by bojovaly proti domácímu násilí. My už je máme. A obecně platí, že čím méně zákonů, tím lépe."
S úmluvou nesouhlasí ani čeští katoličtí biskupové, kteří 13. května vydali pastýřský list, kde kritizují rozmělňování přirozené identity pohlaví.
Podle Šichtařové
je úmluva i skrytým útokem na muže, protože silou prosazuje ženy, a dokonce i mnoho žen je proti úmluvě. Podle Daniely Kovářové "
úmluva zavede povinné vzdělávání chlapců a mužů v otázkách té správné genderové role a nařídí 50-procentní zastoupení mužů a žen ve všech orgánech, organizacích, spolcích, sportovních klubech, kulturních a jiných (i soukromých) institucích".
Šichtařová podotýká, že
něco podobného je již v Jihoafrické republice, kde zákony tlačí do všech funkcí lidí černé pleti a bělochům hrozí vyvlastňování půdy a už se otevřeně hovoří o rasismu vůči bílým. "
V rozvinutém světě se zase původní nerovnoprávní postavení žen převrátilo v odsuzování a likvidaci mužů bez soudu v důsledku i klidně lživých obviněni z údajného sexuálního obtěžování," konstatuje.
Jako ženu ji urážejí i kvóty na ženské zastoupení v politice či ve vedení firem, protože to podsouvá dojem, jako by ženy bez kvót nemohly nic dokázat a potřebují pomoc, aby se prosadily.
Poukazuje na "absurdní" případy #metoo v Americe, a to by se podle článku 40 v Istanbulské domluvě mělo prosadit i v Evropě. "
Každý racionální člověk dojde k závěru, že tyto americké kauzy vztahy mužů a žen nezlepšují, ale zhoršují. To se projevuje tím, že se muži bojí oslovit ženy a roste počet lidí, kteří nemají rodinu a děti. Úmluva je útokem na rodinu. Nebo snad někdo může demografickými statistikami moje tvrzení vyvrátit ?!" vyjadřuje se Šichtařová a poukazujíc na diskriminaci obrácenou vůči mužům.
V zemích, které úmluvu ratifikovaly, se například hovoří u manželů o jasném (nejlépe písemném) souhlasu před každým milováním. Švédská legislativa už má termín "
znásilnění z nedbalosti", když manželka nesouhlasila s milováním, čímž může být manžel dokonce až odsouzen.
"
Ratifikace úmluvy je jen další skládačkou do puzzle nového světa, ve kterém smyslem je zbourat vše, co stojí na evoluci vytvořených základech," konstatuje nakonec Šichtařová.
Zdroj:
https://sichtarova.blog.idnes.cz, 22. 6. 2018
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.