Zajímavé...

Žijeme v posledních časech? - výborné kázání P. Mášika v Mariance k dění v Církvi a ve světě

Sväté údolie -Marianka, Romčo z RBA, CC BY-SA 3.0, de.wikipedia.org Vynikající kázání P. Mášika v Mariance 8.9.2018 - o tom co se v Církvi ještě nikdy nedělo a o těžké době posledních časů (34min video)
ThLic. Peter Mášik je dogmatický teolog na Římskokatolické CyriloMetodské Bohoslovecké Fakultě ÚK a farář v Malackách, kázání přednesl v Mariance 8. září 2018 na svátek Narodzí Panny Marie

V kázání v první části hovořil o svátku narození Panny Marie,

a ve druhé části (od času 0:14:00) ostře kritizoval situaci v Církvi, kde stojí kněží proti kněžím a biskupové proti biskupům a zmatení kněží z hříchu homosexuality dělají ctnost a mění nauku Církve, čímž matou mnoho lidí - (od 0:21:00)

říkal, že toto ještě v Církvi nebylo, aby se z hříchu dělala ctnost, a potom otevřeně řekl, že žijeme poslední časy! a v této souvislosti zmínil zjevení ve Fatimě a v japonské Akitě.

Vyzval k modlitbě růžence. Růženec můžeme mít v rukou každý den, má velkou sílu...

Připomenul zemětřesení v Itálii v roce 2016. Z baziliky sv. Benedikta, patrona Evropy, zbylo jenom průčelí, jako symbol toho, co žijeme dnes. Za ním, za průčelím zůstala jen hromada trosek. Fasády ještě stojí. Fasáda, to je naše Evropa, ještě někdy nazývaná křesťanská, ale za fasádami jsou jen trosky křesťanské víry...

To, co je třeba zachránit nejsou fasády, ale obsah. To za fasádou. Jak?

Znovu budovat trosky křesťanské Evropy lze jen tak, že se semkneme my, kteří ještě víru máme, chytíme do ruky růženec, přilneme k naší Nebeské matce a budeme adorovat... Dále připomenul důležitost mše sv. a kázání ukončil výzvou "Z Eucharistie čerpejme milost následovat našeho Pána v této těžké době posledních časů."

(upraveno)

Sväté údolie -Marianka, Romčo z RBA, CC BY-SA 3.0, de.wikipedia.orgVideo:
ThLic. Peter Mášik

ŽIJEME V POSLEDNÍCH ČASECH ?

Marianka, 8. 9. 2018

Převzato z www.lifenews.sk, článek naleznete zde.

Marianka, hl. oltář, Ľuboš Repta, CC BY-SA 4.0, commons


Marianka hl oltár, Ľuboš Repta, CC BY-SA 4.0, commons...

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 19. 09. 2018 | 2872 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: www.lifenews.sk
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace