Svatý Maximilián Maria Kolbe napsal, že kdo "se rozhodne nosit zázračnou medaili", bude celým srdcem milovat Neposkvrněnou a bude se k ní modlit ve všech svých potížích a pokušeních, ten "se nečekaně, zvláště v její svátek, nechá přemluvit na zpověď. Ve světě je mnoho zla, ale nezapomínejme, že Neposkvrněná je silnější ".
Panna Maria chce přivést všechny hříšníky k Ježíši, který ve svátosti smíření koná zázrak odpuštění všech hříchů.
"
Když přicházíš ke svaté zpovědi," říká Ježíš, "mysli na to, že ve zpovědnici já sám čekám na tebe, jen se zakrývám knězem, ale sám působím ve tvé duši ... Z tohoto pramene milosrdenství mohou čerpat milosti jedině nádobou důvěry" (Deníček 1602).
"
Navzdory bídě, kterou jsi, se s tebou spojuji. Odnímám ti tvou bídu a dávám ti mé milosrdenství ... Čím větší hříšník, tím větší má právo na mé milosrdenství ... Kdo důvěřuje mému milosrdenství, nezahyne, neboť všechny jeho záležitosti jsou mými, a jeho nepřátelé ztroskotají při podnožce mých nohou" (Deníček 723).
Svatý Maximilián Maria Kolbe se každý den zasvěcoval Neposkvrněnému Srdci Panny Marie, protože věděl, že je to nejjednodušší a nejjistější cesta ke Kristu.
Zasvětit se Neposkvrněnému Srdci Panny Marie znamená přijmout její pomoc při zasvěcení se našemu jedinému Spasiteli Ježíši Kristu.
Symbolem úplného zasvěcení se Ježíši skrze Marii je
zázračná medaile. Mezi relikviemi, které zůstaly po svatém Maxmiliánovi, je i tato medaile, kterou světec nosil stále s sebou. Předtím než svatého Maxmiliána odvezli do koncentračního tábora v Osvětimi, ho gestapo vyslýchalo v Pawiaku. Zde mu vzali zázračnou medaili a spolu s dalšími věcmi ji poslali do kláštera v Niepokalanově, kde žil.
Pokud se budeme každý den zasvěcovat Ježíši skrze Pannu Marii a jako projev tohoto zasvěcení budeme nosit zázračnou medaili, určitě dostaneme zvláštní milosti, o kterých svatý Maximilián psal v jednom ze svých listů: "
Jeden si ubránil víru před nátlakem Jehovistů, druhá si zachránila panenství a další zas získala pokoj duše po dlouholetém duchovním utrpení."
Ve chvílích pochybností a znechucení, při evangelizováni, jakož i tehdy, "když na nás dolehne pokušení, nám medaile připomene, že jsme se neodvolatelně zasvětili Neposkvrněné," napsal svatý Maximilián, který v koncentračním táboře Osvětim hrdinsky obětoval svůj život za otce rodiny.
Panna Maria ve Fatimě řekla, že nejdůležitějším prostředkem, který zachrání lidstvo před ateismem a věčným zavržením, je úplné zasvěcení se Ježíši skrze její Neposkvrněné Srdce.
Pouze Kristovo milosrdenství může zvítězit nad hrozbou zkázy, která visí nad lidstvem pohrdajícím Bohem. Ale Ježíš potřebuje i náš souhlas k tomu, aby nás mohl spasit a prostřednictvím nás oslovit svou láskou i největší hříšníky. Dává nám svou Matku, aby nás naučila pevně věřit a přivedla nás k němu, jedinému prameni spásy.
Zázračná medaile je symbolem úplného zasvěcení se Ježíši skrze Marii, které se má v našem životě projevit tak, že:
1. budeme nenávidět hřích a žít v souladu s učením Katolické církve;
2. budeme každý den číst Písmo a modlit se;
3. se budeme pravidelně zpovídat, abychom mohli žít ve stavu milosti posvěcující;
4. se budeme co nejčastěji účastnit mši svaté a na adoraci Nejsvětější svátosti;
5. budeme zachovávat první pátky a první soboty měsíce na úmysl zadostiučinění za své hříchy a za hříchy celého světa a že ti, co mohou, se budou ve středy a pátky postit o chlebu a vodě.
Tehdy budeme svítit "jako světla na světě", protože budeme žít "
bezúhonní a upřímní, jako Boží děti bez hany uprostřed zvrhlého a zkaženého pokolení" (Flp 2, 15).
Převzato z
https://doverujem-a-verim.blogspot.com/,
článek z 22. 6. 2017 naleznete
zde.
(Na Fatym.com vydáno 13. 9. 2018)