Proč je štěstí tradičních rodin v ohrožení a jak ho ochránit?
Tento článek chce informovat čtenáře o následcích vyplývajících z ratifikace tzv. Istanbulské úmluvy Českou republikou (v celém znění: Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí). Parlament ČR tuto úmluvu zatím neratifikoval. Měl tak učinit v červnu tohoto roku, ale ratifikaci posunul na měsíc září nebo říjen 2018. Tato Úmluva by se měla týkat pouze prevence a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí, jak z názvu vyplývá, ale není tomu tak.
Tzv. Istanbulská Úmluva vznikla v Istanbulu v roce 2011. Rodina je zde vnímána jako místo společenského úpadku a násilí. Avšak tento úhel pohledu na rodinu se vůbec neshoduje s vědeckými poznatky z oblasti sociologie. Dobře fungující rodina se nepotýká s tímto typem problémů a jakékoliv násilí se děje v rodinách dysfunkčních.
Zákony ČR jsou v současné době nastaveny tak, aby těmto dysfunkčním rodinám pomáhaly.
Istanbulská úmluva je dokumentem, jenž v několika bodech ruší systém hodnot tradiční rodiny. Úmluva reaguje na vysoká čísla domácího násilí a také na genderově podmíněné násilí. Reaguje však na tyto problémy účinně a správným způsobem?
Co vlastně znamená slovo
gender? V první řadě je nutno říci, že
gender je ideologie. Není to žádná nauka, jak to autoři Úmluvy tvrdí.
Gender
má vysoce destruktivní vliv na člověka a je jednou z nejnebezpečnějších ideologií současného světa. Můžeme to vidět na realitě zemí západního světa.
Hlavním cílem této ideologie je odebrat rodičům jejich rodičovská práva na výchovu svých dětí, aby je mohl vychovávat stát. K tomu bude docházet postupně skrze zaváděné změny v právním systému ČR. Státní politika ideologie genderu, jež se má zavádět do školních osnov, bude mít za následek to, že
děti budou podle této ideologie vychovávány již od útlého předškolního věku. Důsledkem toho je demoralizace malých dětí, která je přivede k morálnímu úpadku.
Stát zcela převezme výchovnou roli, a to bude mít velmi zásadní vliv na vývoj osobnosti našich dětí.
S manželem žijeme v manželství již 32 let a je nám v něm spolu dobře. Jsme také rodiči 5 dětí. Během posledních pěti let se tento počet dokonce zvýšil (o 2 syny a 2 dcery) na 9 dětí. Čtyři z našich dětí totiž uzavřely manželství.
Když se podíváme na plody našeho svazku, uvědomujeme si, že jsme pro naše děti inspirací. Oba dva zároveň jsme se jim snažili ukazovat základní hodnotu lidského života, manželského života a také rodičovského života. Jsme přesvědčeni, že
pouze rodina, která je postavená na lásce, úctě, důvěře, pravdě a vzájemné odpovědnosti, je zárukou budoucnosti národa. Proto vnímáme, že naší morální povinností je chránit tradiční pojetí rodiny před tím, co ohrožuje její přirozené fungování. Jedná se o dědictví naších předků, které má pozitivní vliv na celou společnost. Zároveň chceme, aby tímto nedošlo k ohrožení systému křesťanských hodnot, ve kterém je legislativa naší země zakotvena. Přece každý rodič a učitel musí pamatovat na to, že by měl děti vychovat tak, aby svůj život žili ve svobodě a ne v otroctví.
Jsem bývalou učitelkou (nyní v důchodě). Dne 20. 6. 2018 jsem se na biskupské kurii v Olomouci účastnila přednášky paní Mgr. Niny Novákové (konzultantka České biskupské konference pro rodinu a školství) na téma:
Petice k Istanbulské úmluvě k rizikům v pojetí rodiny. Paní Nováková hovořila o důsledcích ratifikace Istanbulské úmluvy, které jsou velkým ohrožením pro rodinu a také pro školní systém.
Přejeme si, aby Ústava ČR chránila tradiční model manželství a rodiny, jako je tomu v současné chvíli. Z vlastní zkušenosti a také z historie společností vyplývá, že tradiční pojetí manželství a rodiny má pozitivní vliv na utváření společnosti v jejím úzkém slova smyslu. Mnoho z nás si přeje, aby to takhle zůstalo!!!
Istanbulská úmluva míří na lidskou identitu, diskriminuje tradiční model rodiny, a proto jsou velmi důležité naše nesouhlasné hlasy. Proto bych vás, čtenáře, chtěla vybídnout ke spolupráci, která spočívá v šíření informací a vybízení lidí ze svého okolí k podepsání petice proti ratifikaci Istanbulské úmluvy, jako rovněž k podepsání petice na podporu manželství, jejímž cílem je zachování tradičního pojetí manželství, jenž je založen na neoddělitelném svazku muže a ženy.
Petici bude možné podepsat v různých církevních i mimocírkevních institucích. O tom vás budeme průběžně informovat na stránkách
www.zachovejmetradicnirodinu.cz.
Jana Gorylová