Rodiče chlapce se závažnou neurologickou chorobou se v posledních dnech pokoušeli získat souhlas, aby ho mohli přenést domů, soud jim to však neumožnil.
Alfie Evans zemřel kolem půl čtvrté ráno v liverpoolské nemocnici.
Rodiče chlapce se závažnou neurologickou chorobou se v posledních dnech pokoušeli získat souhlas, aby ho mohli přenést domů, soud jim to však neumožnil. Chlapec byl v pondělí odpojen od přístrojů.
"Můj gladiátor složil štít a dostal křídla," napsal ráno jeho otec.
Lékaři z liverpoolské nemocnice přes nesouhlas rodičů odpojili v pondělí večer Alfieho od přístrojů. Přestože čekali, že do pár minut zemře, chlapec začal samostatně dýchat a po několika hodinách mu poskytli kyslík a hydrataci.
Téměř dvouletý Alfie trpěl od svých pěti měsíců neznámou neurologickou chorobou, kterou lékaři nedovedou léčit a která mu postupně znefunkčnila více než dvě třetiny mozku.
Britský odvolací soud zamítl odvolání rodičů smrtelně nemocného chlapce Alfieho Evanse proti rozhodnutí soudu o zákazu jeho přepravy k léčbě do Itálie. Rodiče chtěli syna hospitalizovat ve vatikánské nemocnici Bambino Gesù, která ho byla ochotna přijmout a poskytnout mu péči.
Smrtelně nemocnému 23-měsíčnímu batoleti udělili v pondělí italské úřady občanství v naději, že tento krok umožní jeho převoz do nemocnici v Itálii. Šéfka nemocnice Bambino Gesù Mariella Enocová dokonce odcestovala do Liverpoolu, aby se osobně pokusila ovlivnit situaci ve prospěch rodičů.
Případ přitáhl i pozornost papeže Františka, který se během nedělního požehnání na vatikánském Svatopetrském náměstí tento měsíc modlil za Alfieho a další pacienty s vážnými onemocněními.
František vícekrát apeloval, aby chlapce nechali naživu, a prohlásil, že pouze Bůh může rozhodnout, kdo zemře. Minulý týden se papež setkal i s Alfieho otcem Tomem Evansem.
Převzato z
www.postoj.sk,
článek z 28. 4. 2018 naleznete
zde.
Markéta Šichtařová:
Zestátněné děti
(úryvek článku)
... Přesně tenhle systém se ale v Evropě rozmáhá čím dál víc. Je to systém nechvalně známý z Norska, Británie, Švýcarska i dalších zemí. Rozlézá se jako mor. A je překvapivě tím vlezlejší, čím vyspělejší ta která země je. Je to systém, který se zaklíná heslem „nejlepší zájem dítěte“. Pod tímhle zaklínadlem jsou děti technicky vzato zestátněny – a Alfieho případ to ukazuje v celé své nahotě. O dětech, o jejich žití či nežití, už nemohou rozhodovat ti, kdo jim život dali - jejich rodiče. Děti byly zestátněny a rozhoduje o nich stát, který tvrdí, že lépe než rodiče ví, co je v jejich nejlepším zájmu. Vědět to nemůže – z principu. Stát pouze falešným dobrodiním dětem ubližuje, svou ignorancí rodiče přivádí k šílenství, svou touhou prosazovat moc rodiče ostrakizuje.
Najděte tři rozdíly proti nedávnému případu matky, kterou se ústecká nemocnice pokoušela za asistence policie protiprávně vyhodit od jejího dítěte.
Tohle vůbec není odborný spor o tom, jak vážný Alfieho stav je a zda může či nemůže přežít. Tohle je ve skutečnosti spor mezi zákonem a etikou. Stát si zákonem přivlastnil právo rozhodovat o životě, které vzhledem k okolnostem morálně nemá. Nejde tu o zachraňování života, který dost možná už ani není životem. Jde tu o zbytečné sebrání naděje rodičům, kteří tak nemají možnost si ztrátu syna odžít po svém a srovnat se s ní.
Celý článek:
https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=660280, 26. 4. 2018
"Alfie neumírá.
Nemocnice ho drží jako vězně,"
tvrdí odbornice
(úryvky článku)
„Doktori z nemocnice v Liverpoole požiadali Najvyšší súd, aby mohli Alfieho odpojiť od podporných prístrojov tvrdiac, že je to v „najlepšom záujme chlapca“. Ale chlapec neumiera. Podľa pediatrickej klinickej škály (Paediatric Glasgow Coma Scale) nie je chlapec klinicky mŕtvy.“
„Dieťa reaguje na otcov hlas a pravidelne otvára oči a keď je mu podaná hračka, tak reaguje zatínaním úst. Rodičia absolútne potvrdili, že dieťa s nimi komunikuje, keď k nemu hovoria – cítia, že chlapec nejako cíti ich emócie a môže sa s nimi emocionálne spojiť.“
.. Ak chcú rodiča svoje dieťa odniesť do inej nemocnice, majú právo vybrať si lekára, ktorý bude dieťa liečiť a nik im vtom nesmie brániť.“ ...
23-mesačný Alfie Evans, ktorý už vyše 3 dni dýcha bez podporných prístrojov je zadržiavaný v detskej nemocnici, pričom ho stráži niekoľko policajtov....
Celý článek:
www.hlavnespravy.sk/alfie-nezomiera-nemocnica-ho-drzi-ako-vazna-tvrdi-odbornicka/1386312, 26. 4. 2018
"Proč potřebuje nemocnice Alder Hey Alfieho mrtvého před dovršením jeho 2. narozenin?"
tvrdí odbornice
(úryvky článku)
Niektorí tvrdia, že nemocnice sa takýmto spôsobom môžu snažiť ukryť škody, ktoré pacientovi spôsobili, kým bol v ich starostlivosti. Iní tvrdia, že keď sa nemocnica snaží zabiť detského pacienta, možno tým skrývajú testovanie, ktoré na dieťati počas hospitalizácie robili bez rodičovského súhlasu. Pri výskume, ktorý má byť zabezpečený na deťoch, sa využívajú obrovské granty. Keď nemocnica získa nad dieťaťom patronát, rodičia už nemôžu odmietnuť, ani zmeniť lekára a deti sa tak stávajú objektom nemocničného výskumu. Množstvo výskumov si pre dokončenie vyžaduje, aby nemocnica vykonala autopsiu orgánov pre laboratórnu analýzu.
Nemocnica Alder Hey je známa práve zo škandálu, keď v minulých rokoch odoberala orgány a tkanivá deťom bez vedomia či súhlasu rodičov. Je toto dôvod, prečo má nemocnica v súčasnosti ozbrojenú stráž v blízkosti Alfieho postele?
Alfie sa narodil ako úplne zdravé dieťa. Jeho rodičia uvádzajú, že neurologické problémy a záchvaty sa začali okolo obdobia očkovania v štvrtom a šiestom mesiaci života a práve po očkovaní v 6.mesiaci sa začali rapídne zhoršovať a zintenzívňovať. ...
... Malý Alfie má narodeniny o dva týždne, kedy oslávi práve 2 roky. Prípadným súdom o odškodné by rodičia pravdepodobne vysúdili vysokú sumu peňazí. Je toto dôvod, prečo sa úrady ponáhľajú s ukončením jeho života ešte pred dovŕšením jeho 2 rokov a to aj za cenu, že zjavne nie je v takých zúfalých a fatálnych podmienkach, ako uvádzali lekári pred vyňatím umelej ventilácie?
Celý článek:
www.hlavnespravy.sk/preco-potrebuje-nemocnica-alder-hey-alfieho-mrtveho-pred-dovrsenim-jeho-2-narodenin/1385874, 26. 4. 2018