"
Před jeho útěkem, kdy byl Seang-ho mučen severokorejskými důstojníky, zde byla jedna věc, která mu uchovávala naději: opakovaně recitoval Otčenáš," řekl prezident Donald Trump ve svém čtvrtečním projevu ve Washingtonu na Národní modlitební snídani.
Trump zdůraznil Seong-Hoovu odvahu a víru i během své Zprávy o stavu Unie v lednu.
Mnozí severokorejští dezertéři, jako Ji Seong-ho, se setkávají s křesťanstvím prostřednictvím misionářů, kteří organizují podzemní železnice, díky kterým mohou uniknout do Číny, kde stále čelí riziku, že budou repatriováni zpět do Severní Koreje.
Cesta s křesťanskými misionáři často vede ke konverzi dezertérů. Podle studie Dr. Jin-Heona z roku 2015 s názvem "
Podzemní železnice křesťanské konverze" se osmdesát až devadesát Severokorejců, kteří projdou podzemní železnicí, identifikují jako křesťané.
Podle UCA News jeden katolický kostel v Soulu pokřtil 60 severokorejských dezertérů během jednoho dne v červnu 2016. Ještě předtím je otec Raymond Lee Jong-nam katechizoval a pomohl jim při přechodu do reálného života v Jižní Koreji.
"
Děkuji otci Leeovi za to, že nám ukázal hlubokou lásku, jako náš otec a já budu tento nový život žít naplno v této Církvi," řekl jeden čerstvě pokřtěný Severokorejec pro zpravodajství Union of Catholic Asian News.
Ji Seong-ho, jehož příběh upoutal pozornost národa, když triumfálně vyzdvihl své berle během minulotýdeního projevu prezidenta o stavu Unie, se pro EWTN vyjádřil, že během útěku mu pomáhala modlitba.
"
Nabídl jsem tolik modliteb svému Bohu ... Začal jsem se modlit: zachraň mě, pomoz mi," uvedl.
Ji uprchl ze Severní Koreje v roce 2006, kdy překročil řeku Tumen a přešel do Číny a následně prochodil 6214 mil napříč Čínou, Laosem, Myanmarem a Thajskem, aby se dostal do Jižní Koreje na berlích v důsledku dřívější tragédie, kvůli které se stal mrzákem.
Nyní, když dosáhl svobodu, Ji Seong-h řekl, že se cítí povolán Bohem, aby zachránil ostatní severokorejské uprchlíky.
"
Severokorejci musí cítit Boží lásku a severokorejské duše potřebují Boží spásu. V souladu s tímto přesvědčením dělám to, co dělám," řekl.
Podle (jiho) korejského Ministerstva pro sjednocení vstoupilo do Jižní Koreje od roku 1998 více než 31 000 severokorejských dezertérů.
Avšak každoroční počet Severokorejců, kteří přicházejí na jih, klesl od doby, kdy čínský prezident Xi Jinping převzal moc a zakročil proti křesťanským misionářům.
Podle údajů ministerstva sjednocení byl právě v posledním roce nejmenší počet útěků ze Severní Koreje do Jižní Koreje od roku 2001.
Podle amerického ministerstva zahraničí dochází v 25 milionové Severní Koreji k častému porušování lidských práv.
"
Režim KLDR zadržuje více než 100 000 lidí, včetně dětí v politických táborech, kde jsou pod vedením Kim Jong Una prováděny hromadné popravy, mučení, sexuální násilí, hladomory a jiné otřesné zneužívání," uvedla 6. února mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauert.
Severní Korea je pravidelně hodnocena organizací Open Doors jako nejhorší z hlediska pronásledování křesťanů.
"
Katolická diecéze Pchjongjangu je prázdná a poslední biskup byl jmenován v březnu 1944. V Severní Koreji neexistují žádní domácí katoličtí kněží, ale hostující kněží příležitostně slouží mši. V roce 2008 se otec Paul Kim Kwon-soon, jihokorejský františkán, stal prvním knězem, který získal povolení k pobytu,"píše se ve zprávě nadace Aid to the Church in Need.
Jeden francouzský kněz, otec Philippe Blot, několikrát navštívil Severní Koreu. V katedrále Notre Dame v dubnu 2017 mluvil s Pařížany o svém pohledu na zemi, která si vybírá křesťany jako cíl mučení a poprav.
"
Jako misionář a jako katolický kněz zde mluvím jménem všech těch Korejců, kteří již více než 60 let žijí nejdelší křížovou cestu v lidských dějinách," uvedl.
Otec Philippe požádal katolíky, aby se modlili "
vroucně každý den za tento ukřižovaný národ."
Zdroj:
www.catholicnewsagency.com, 9. 2. 2018
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.