Jedním z následků masové antikoncepce je osamělost a opuštěnost starších lidí v nejbohatších zemích světa.
K tomuto závěru přišla
Mary Eberstadtová ve své vynikající eseji, kterou si připomíná 50. výročí vyhlášení platnosti encykliky
Humanae Vitae, kterou napsal Pavel VI. Její článek "
The Prophetic Power of Humanae Vitae: Documenting the Realities of the Sexual Revolution" (
Prorocká moc Humanae Vitae: Zdokumentování reality sexuální revoluce) se objeví v letošním dubnovém vydání odborného katolického žurnálu
First Things.
M. Eberstadtová ve svém článku vyjmenovává množství skutečností, které se objevily ve světě od vynalezení hormonální antikoncepce. Patří sem rostoucí počet potratů, které jsou neodmyslitelně spojené se stále rozšířenějším užíváním antikoncepce, jen pozvolné reakce protestantů proti antikoncepci zejména v Africe, ztráta pocitu štěstí u žen a častější projev sadomasochismu v popkultuře, imploze anglikánské církve, celková "nevýraznost" západního světa.
"
Padesát let už uplynulo od sexuální revoluce, a přece jedním z nejnaléhavějších problémů pro výzkumníky není dnes přelidnění, ale právě naopak: malá zalidněnost", píše Eberstadtová. "
Ukázalo se, že hysterie z "přelidnění" z konce 60. let byla jen 'ideologickou chimérou'." Velkou službu však udělala těm, kteří chtěli, aby Církev změnila svou nauku o antikoncepci. Mýtus přelidnění však lidi přivedl k tomu, co Eberstadtová nazvala "
epidemií osamělosti".
"Toto zjištění určitě nepřekvapí papeže Františka, který v interview pro
La Repubblica v roce 2013 nazval "osamělost starých lidí jedním z nejhorších zel v dnešním světě. Padesát let od zavedení hormonální antikoncepce - a že je to kvůli ní, je nepopiratelné - se osamělost šíří zejména v dobře materiálně zabezpečených zemích planety."
Křivka porodnosti v západních zemích
a v Japonsku klesá volným pádem.
Hormonální antikoncepce totiž nepřivádí ženy k tomu,
aby namísto sedmi měli tři děti,
ale aby měli pouze jedno, dvě nebo žádné.
Toto jsou následky.
Podle The New York Times
umírájí každý týden v samotě
čtyři tisíce starších Japonců.
The Grey Lady v roce 2017 uvedla,
že tito lidé umírají sami ve svých domovech,
leží tam bez povšimnutí týdny nebo měsíce;
nájemné a poplatky
v tichosti pravidelně odcházejí
jako trvalé příkazy z jejich účtů,
dokud si jejich sousedé nezačnou stěžovat
na silný zápach.
V Japonsku se rozmáhá nové "podnikání" - čištění bytů po osamělých zesnulých.
Rostoucí počet osamělých lidí a jejich nepovšimnutá smrt se stává stále větším problémem i v Evropských zemích, jako jsou Francie, Německo, Portugalsko a Švédsko. Tento nový druh osamělosti je důsledkem časté rozvodovosti a rozpadu rodin. Eberstadtová ironicky podotýká, že
člověk si může přečíst množství "studií o osamělosti", přičemž vůbec nevnímá její propojenost s dětmi, což je přímo zarážející opomenutí, které hodně vypovídá o době, v níž žijeme."
I když osamělost doléhá na každého, nejrizikovější skupinu přece jen tvoří starší lidé. V Německu se například 20% lidí nad 70 let pravidelně setkává jen s jedním člověkem, nebo s nikým. Více než 2 miliony Němců nad 80 let žijí sami.
"Jednoho ze čtyř navštíví méně než jednou do měsíce přátelé a známí; a jednoho z deseti nenavštíví nikdy nikdo ", uveřejnil v roce 2013
Der Spiegel. Německé noviny bez obalu tvrdí, že se očekává, že osamělost u starších lidí bude růst:
"
... v důsledku faktu, že stále více lidí se rozhoduje nemít děti, což následně zhoršuje osamělost u starších lidí. Je to opravdu tak, bezdětnost pozoruhodně zvyšuje riziko osamělosti a opuštěnosti. Podobně i větší mobilita osob, jakož i skutečnost, že jich stále méně bydlí blízko svých starších rodičů, způsobuje, že starší generace se už více nespoléhá na to, že jsou nedílnou součástí života svých dětí a že se o ně jednou postarají. Riziko osamělosti mezi staršími lidmi v budoucnosti zřejmě ještě poroste", říká ředitel Německého centra pro gerontologii Clemens Tesch-Römer.
Ve Velké Británii je problém s osamělostí tak vážný - říká se, že postihuje až
devět milionů lidí - že vláda jmenovala Ministra pro
osamělost. Bez jakéhokoliv sentimentu lze potvrdit, že osamělost zanechává na zdraví starších lidí vážné následky, včetně ztráty paměti a poznávací schopnosti.
Eberstadtová dává do protikladu tuto "bídu člověka" s jeho materiálním blahobytem v téže nevýrazné, jednotvárné společnosti. Poukazuje také na to, že Japonsko s evropskými zeměmi 'kulturně' spojuje sexuální revoluce, "díky" níž se jen zvýšila rozvodovost, klesl počet uzavíraných manželství, o počtu dětí ani nemluvě.
Zdroj:
www.lifesitenews.com, 15. 3. 2018
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.