Ve středu se konalo hlasování ve Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví spolu s Výborem pro mezinárodní obchod o zprávě, v níž se píše o uplatňování genderové rovnosti žen a mužů v obchodních dohodách EU.
Europoslanec Branislav Škripek, který byl při hlasování stínovým zpravodajem, ozřejmil, že ve zprávě šlo hlavně o poukázání na vykořisťování a zločiny páchané na ženách v zemích třetího světa. Do zprávy se zástupce Slovenska snažil vnést pozměňovací návrhy.
"
Šlo o uplatňování z hlediska rovnosti žen a mužů - genderové hledisko v obchodních dohodách Evropské unie. Dotýká se některých vážných problémů v zemích mimo Evropskou unii, zejména ve třetích zemích," ozřejmuje europoslanec Škripek.
Dokument se podle jeho slov zabýval vykořisťováním, těžkou situací zaměstnankyň v textilním průmyslu či obchodováním se ženami. Pozitivem je, že EU chce řešit uvedené problémy, avšak obavy vyvolává samotné řešení, které chce EU přinést.
Podle zprávy, která se zabývá postavením žen v rodině a společnosti, by se dalo zamezit uvedenému chování vůči ženám, tím
že bychom změnili jejich stereotypní smýšlení o ženách, tzv. "Genderové stereotypy" (naše zaostalé představy o úloze žen a mužů) a přinesli jim genderovou ideologii.
"
Pokud odstraníme sociální stereotypy nahlížení na role žen a mužů, tak v tom případě se prý změní i celkově špatná situace žen." Tento dokument prý podle Škripeka
navozuje dojem, že exportem této genderové ideologie a potlačováním jejich zaostalých stereotypů o představách o úkolech žen a mužů zlepšíme situaci ve třetích zemích.
Sankce za nedodržování gender ideologie
Evropská unie chce zároveň zavést sankce vůči zemím, které by nesplnily genderovou ideologii.
Pokud země nebude chtít dodržovat nařízení EU, dohoda s ní podepsána nebude.
"
My nyní vyvážíme genderovou ideologii," zdůrazňuje Škripek.
K tomu, aby se plnění takových dohod mohlo kontrolovat budou potřeba různé analýzy a zapojení agentur na obou stranách. Následně půjdou další nemalé finanční prostředky na byrokratické zaměstnance.
Právo na sexuální a reprodukční zdraví a služby
Mimo jiné se ve zprávě zmiňují i práva žen a právo na sexuální a reprodukční zdraví a služby. Takže
slovo práva se mění na slovo služby. Europoslanec proto zdůrazňuje, že
i provedení potratu se dostává do roviny obchodní služby, s čím Škripek nesouhlasí.
Europoslanec k danému dokumentu předložil pozměňovací návrhy. Navrhoval, aby se v úvahu bralo místní, sociální a ekonomické prostředí země a jejich celkové prostředí. Škripek nechce, aby se zemím servírovala naše evropská představa o genderové rovnosti.
Zpráva nakonec prošla, ovšem neprošly mnohé pozměňovací návrhy.
Na závěr Škripek dodává, že
občané zemí EU, kteří ctí křesťanskou tradici, úctu k Bohu musí, poslat do evropského parlamentu své zástupce, aby hlasovali, aby takové dokumenty neprocházely.
Zdroj:
www.hlavnespravy.sk, 25. 1. 2018
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.