"Otcové nechtějí zůstávat na" mateřské "dovolené (dnes eufemisticky nazvané politicky korektně rodičovská), nechtějí přebírat role tradičních maminek, ale vytrvale berou za svou roli především materiálně se postarat o rodinu,"
píše Jiří Weigl v článku
Odmítněme popletené snahy zrušit rozdíl mezi otcem a matkou v rodině
Příčinou je to, že ženy mívají průměrně nižší plat než muži, a tak muž raději "mateřskou" dovolenou nebere. Aktuální snahou je tedy nátlak na vyrovnání mezd mezi mužem a ženou a "motivační benefity" pro otce na rodičovské dovolené.
Weigl však poukazuje na jednu podstatnou věc. Vyzdvihuje jedinečnost ženy při výchově během prvních let dítěte: "
Především je třeba odmítnout děsivý názor, vnucováný společností pokrokářů a genderovými aktivisty, kteří bohužel opanovali veřejný prostor, že být matkou a starat se o své dítě je pro ženu diskriminace a oběť. Pro všechny generace před námi to bylo naopak štěstí a naplnění smyslu existence ženy, úloha, v níž je maminka nenahraditelná a nezastupitelná."
Zdůrazňuje, že všechny lidské kultury až dosud stavěly mateřství a péče matky o dítě na vrchol, protože si byly vědomy jejich zásadního významu pro reprodukci zdravé společnosti. "
Je příznakem úpadku a rozkladu, když extrémističtí pokrokáři dnes označují základní lidský vztah - vztah matky a dítěte - za přežitek, "stereotyp" a příznak genderové diskriminace a snaží se ho popřít, narušit a změnit," konstatuje.
Nesouhlasí s tím, že
smysl života žen spočívá v bláznivém soupeření s muži v profesní oblasti, že dítě a rodina jsou něco navíc, handicap na trhu práce, zátěž, kterou má přebírat někdo jiný - muž, stát atd. "Je to základní směr útoku na rodinu, která se rozpadá a rozkládá za jásotu všech aktivistických budovatelů nového pořádku a nového člověka. A jeho hlavní obětí jsou především právě ženy, které nejvíce trpí rozpadem rodin."
Své stanovisko umocňuje tvrzením, že je nejvyšší čas odmítnout perspektivu stárnoucí společnosti frustrovaných osamělých jedinců, kteří byli záměrnou státní politikou zbavování láskyplné mateřské výchovy v rodině a místo toho podrobováni asociálním výchovným experimentem levicových extremistů a sociálních inženýrů.
"
Otec a matka jsou základními vodítky a jistotou v životě každého člověka, jsou oprávněně různí a hrají odlišné role. To nejsou žádné genderové stereotypy, jak blouzní popletené feministické fanatičky, které nám dnes vládnu, to je základ zdravé rodiny i společnosti. Byl jím vždy a je a bude. Braňme ho," vyzývá v závěru Weigl.
Zdroj:
www.hlavnespravy.sk, 15. 8. 2017
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.