Během 2. světové války byly použily atomové zbraně pouze 6. srpna v Hirošimě a 9. srpna v Nagasaki. Použily je Spojené státy.
V Hirošimě zemřelo okamžitě asi 80 000 lidí a zbraň způsobila asi 130 000 úmrtí. Většinou civilistů. Během útoku na přístavní město v Nagasaki zemřelo okamžitě asi 40 000 lidí a útok zničil asi třetinu města.
Čtyři Jezuité se nacházeli v blízkosti epicentra útoku na Hirošimu, ale přežili katastrofu a záření, které v následujících měsících zabilo tisíce lidí. Záření nemělo na jezuity žádný vliv.
Jezuitští kněží Hugo Lassalle, Hubert Schiffer, Wilhelm Kleinsorge a Hubert Cieslik byli ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie, která jako jedna z mála budov odolala výbuchu bomby.
Otec Cieslik ve svém deníku napsal, že utrpěli jen malé zranění z rozbitých oken - ale neutrpěli žádné zranění z atomové energie, kterou bomba uvolnila.
Lékaři, kteří se o ně pak starali, jejvarovali, že radiace, kterou dostali, jim způsobí vážná poškození, jako i nemoc a předčasnou smrt.
Hrozba této diagnózy se nikdy neuskutečnila. Neobjevily se žádné potíže a v roce 1976 se otec Schiffer zúčastnil eucharistického kongresu v Filadelfii a vyprávěl svůj příběh. Potvrdil, že ostatní Jezuité jsou stále naživu a nemají žádné onemocnění. Během následujících let je desítky lékařů vyšetřili asi dvěstěkrát. V jejich tělech nebyly nalezeny stopy záření.
Čtyři řeholníci nikdy nezapochybovali, že byli požehnáni ochranou Boha a Panny Marie.
"Žili jsme fatimské poselství a každý den jsme se modlili růženec," vysvětlili.
Biskup Tarcisio Isao Kikuchi z Niigaty 6. srpna řekl, že Japonsko může přispět k míru "
ne s novými zbraněmi, ale s ušlechtilými aktivitami, které mají dlouhou historii ve vývoji světa a zvláště v rozvojových zemích."
Biskup Kikuchi dodal, že "
tento přínos (Japonska)
k rozvoji, který přináší plné respektování lidské důstojnosti a její naplnění, by byl mezinárodním společenstvím velmi oceněn a respektován."
Zdroj:
www.catholicnewsagency.com, 9. 8. 2017
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek z 16. 8. 2017 naleznete
zde.
(Na Fatym.com vydáno 16. 8. 2017)
Příběh zázračně zachráněných kněží z Hirošimy najdete i v článku:
MARIINA VÍTĚZSTVÍ, 8. díl:
Záchrana katolických kněží v Hirošimě