Jedna z největších potratových sítí v Británii uvádí, že polovina žen, které podstoupily potrat na klinikách, používala antikoncepci, která selhala.
Organizace British Pregnancy Advisory Service (BPAS), která provádí potraty ve více než 60ti lokalitách v Británii, zveřejnila zprávu, která ukazuje, že "ze 60 592 žen, které podstoupily potrat v kterémkoliv stádiu na BPAS klinikách v roce 2016 ... více než polovina (51,2%) žen, používala určitou formu antikoncepce."
V rozporu s populárním tvrzením, že antikoncepce je prevencí potratů, studie poznamenává: "Veřejná diskuse a iniciativy rodinného plánování často naznačují, že používáním antikoncepce je vždy možné předejít potratům."
Dodává: "Nicméně, každý rok, 9 z každých 100 žen, které používají antikoncepční pilulky (nejvíce používanou formu antikoncepce v Británii; 6 z každých 100 žen, které používají injekční antikoncepci a téměř 1 z každých 100 žen, které používají nitroděložní tělísko - otěhotní ."
Potraty jsou vlastně prodloužená ruka antikoncepce, uvádí portál Church Militant a Ann Füred, ředitelka BPAS to ve zprávě potvrzuje:
"Pokud povzbudíte ženy, aby používaly antikoncepci, dáváte jim pocit, že dokáží ovládat svou plodnost ... Naše údaje ukazují, že ženy nedokážou ovládat svou plodnost pouze přes způsob samotné antikoncepce, i přesto, že používají ty nejspolehlivější metody ... Potrat je" antikoncepce" , kterou ženy potřebují, když jejich běžná metoda selhala."
Mluvčí BPAS uvedl pro HuffPost U.K., že selhání antikoncepce je způsobeno kombinací chyby antikoncepce samotné a chyby uživatelky při jejím užívání. "Faktem je, že obecně, ženy při užívání antikoncepce nehazarduje - ženy věnují mnoho úsilí, aby se vyhnuly nechtěnému otěhotnění, ale antikoncepce je může zklamat, a ony potřebují potrat jako zadní dvířka, pokud se to stane," uvádí mluvčí.
Závěry zprávy jsou podobné i u největšího poskytovatele potratů ve Spojených Státech - organizaci Planned Parenthood (PP).
Ta také propaguje, že zachraňuje životy tím, že poskytuje ženám antikoncepci. Newsweek zaznamenal: "Jednoduše řečeno, PP zachraňuje životy. Poskytuje prevenci před neplánovanými těhotenstvími, spontánními potraty či umělými potraty."
Avšak, 30-letá studie o používání antikoncepce ve Spojených Státech, která byla publikována v roce 2010 Centrem pro kontrolu nemocí (CDC), uvádí, "Polovina všech těhotenství v USA je neplánovaných, a průměrná pravděpodobnost nechtěného těhotenství během 12 měsíců užívání antikoncepce v USA je 12%, což se nezměnilo od roku 1995."
Dokonce i "samozvaní" katolíci jako Melinda Gates, ve své snaze o kontrolu populace, tlačí na rozšíření antikoncepce jako prevence proti potratům.
Avšak mnozí se nebojí propagovat fakta o tom, že
antikoncepce vlastně vede k potratům. V roce 2007, Fr. Thomas Euteneuer, ředitel Human Life International, obhajoval církevní zákaz antikoncepce tvrdíc, že právě ta vede k potratům: "60% žen, které jdou na potratovou kliniku tak dělá, protože jejich antikoncepce selhala. Takže jak účinná je antikoncepce ve snižování potratů?"
Zdroj:
www.hlavnespravy.sk, 26. 7. 2017
Převzato z
http://www.lifenews.sk/spravy,
článek 31. 7. 2017 naleznete
zde.