Zatímco jeho pracovní pozice je stále teprve ve stádiu uskutečnění v blízké budoucnosti, nově zvolený nezávislý expert OSN na lesbické, homosexuální, bisexuální a transgender (LGBT) práva vydal minulý týden provokativní program svého tříletého mandátu.
"
Tento mandát bude zahrnovat každou zemi pod sluncem a měsícem," údajně řekl thajský profesor Viti Muntarbhornovi, čímž si ještě více znepřátelil země, které se již dříve nechaly slyšet, že s ním nebudou spolupracovat.
Jeho předmluva na mezinárodní LGBT konferenci v Thajsku účinně dovolil Valnému shromáždění OSN buď ho suspendovat nebo ho dále sledovat jak podporuje eklektickou a dalekosáhlou škálu politik podporujících homosexuální agendu na mezinárodní úrovni.
Nejen že slíbil pracovat na dosažení široce dohodnutých cílů jako ukončení násilí na jednotlivcích, kteří se identifikují jako LGBT, ale také cílů, které nemají politickou podporu ani v sociálně liberálních státech a to jsou
cíle jako omezování náboženské svobody a zahrnutí LGBT otázek do mírové a bezpečnostní agendy OSN.
Muntarbhornova
agenda byla shrnuta do 5 bodů:
* dekriminalizace sodomie,
* zabránění profesionálům na mentální zdraví zacházet s homosexualitou jako s poruchou,
* zabezpečení právních dokumentů reflektujících subjektivní rodovou identitu jednotlivců,
* zavedení společenské akceptace homosexuality včetně
zpochybňování náboženství a vyučování dětí a společnosti skrz propagandu na všech úrovních.
Jeho vyjádření přicházejí tehdy, když právě Valné shromáždění zvažuje pozastavení jeho mandátu dokud má příležitost prozkoumat velmi
podobné rozhodnutí 47-členné Rady pro lidská práva v Ženevě pro zřízení jeho pozice. Jen 23 členských států OSN hlasovalo ve prospěch mandátu v Ženevě. Rozhodnutí se očekává na konci příštího týdne (prosinec 2016) od všech 194 členských států OSN v plénu Valného shromáždění.
Mandát, v současné době formulovaný jako "
proti násilí a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity" byl popsán jako vágní, příliš inkluzivní a nedostatečně specifický podle normy OSN určující konkrétnost mandátů.
V posledních pěti letech byrokracie OSN připravila dvě zprávy na základě této rubriky propagující právní uznání homosexuálních vztahů, práva transgender identity, speciální ochranu v trestních, zaměstnaneckých a azylových zákonech a ostatní kontroverzní politiky.
Africká skupina zemí trvala během velmi těsného
hlasování ve výboru před dvěma týdny na tom, že
pro tento mandát prostě neexistuje žádný právní základ (čili je ideologický - pozn. editora). Prohráli toto hlasování
v poměru 84 vůči 77 přičemž se 17 členů se zdrželo hlasování a nejméně 18 zemí které zakazují sodomii považovalo hlasování v rozporu s jejich zákony.
Mnozí podporovali mandát i když by nenastolil 5-bodovou agendu, která byla navržena Muntarbhornovi. Země, které nemají specifické LGBT diskriminační zákony, ale zároveň neuznávají homosexuální civilní odbory nebo nedovolují homosexuálům adopci, by mohly podpořit revizi jeho mandátu.
Ještě předtím, než byla Muntarbhornova pozice v červnu založena a on sám byl do ní v září
jmenovaný, oponenti této pozice předpokládali, že bude propagovat akceptaci široké agendy a ne jen se soustřeďovat na prevenci "
násilí a diskriminace na základě sexuální orientace a genderové identity". Tak to předpokládala i Obamova vláda a jiné západní vlády. Nový 5-bodový plán naplňuje nejhorší očekávání kritiků této pozice.
Zdroj:
https://c-fam.org/, 8. 12. 2016
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.