Katolická církev už neomylně odpověděla na "chyby Martina Luthera," řekl biskup Athanasius Schneider na adresu slavení reformace papežem Františkem a vyzdvižení Lutherovy teologie.
Během rozsáhlé diskuse na otázky a odpovědi po přednášce ve Washingtonu, DC, na začátku tohoto měsíce, Schneider také řekl, že aktuální stav americké politiky mu připomíná "Sovětské časy, ve kterých žil,". Dále vyjádřil naději, že Kněžské bratrstvo svatého Pia X bude kanonicky legalizováno v rámci Katolické církve, a diskutoval o zásahu Vatikánu proti Františkánským bratrům neposkvrněné.
"
My jsme už neomylně odpověděli na chyby Martina Luthera: Trentskou radou," řekl biskup z Kazachstánu.
"S plnou odpovědností (ex katedra) opakuji, že učení Trentské rady o chybách Luthera je neomylné. A papežovy komentáře v letadle nejsou ex katedra."
Schneider takto reagoval na otázku o komentářích papeže Františka, které učinil na podporu teologie Martina Luthera a papežova slavení reformace.
"
Já nežiju v této zemi" takže "
vám možná neumím poskytnout dobrou radu," řekl mladému muži o amerických prezidentských volbách. "
Ale," řekl, "
do rozsahu, který mohu pozorovat k této otázce voleb z dálky, myslím si ... někdy, třeba mít odstup k pozorování. Momentálně jste uprostřed boje. ... Podle mého možná omezeného názoru, je to demonstrace toho, že je to situace podobná diktatuře jedné skupiny, která bude vládnout a která předepíše [vám] kandidáty, kteří určitým způsobem nepřicházejí v úvahu. To je můj názor, ale nevím jestli je [správný]."
"
Máte svobodu myslet jinak," řekl shromáždění Američanů. "
Toto je můj pokorný názor." Schneider řekl, že stav amerických voleb mu připomíná "
Sovětské časy, v nichž žil" když "
jsme měli vždy stejné kandidáty - jen s jinými jmény."
Řízení "dialogu" musí být "opraveno"
Mezináboženský "
dialog" přinesl za posledních 50 let spíše zmatek než ovoce, řekl Schneider. Tento zmatek vedl k "
oslabení našeho závazku kázat evangelium."
"
Musíme to napravit," řekl. "Nemůžeme pokračovat v tomto neprůkazném chování pod zástěrkou dialogu."
Pravdivý dialog vede lidi k pravdě, řekl.
"
Měli byste spolu mluvit," řekl Schneider. "
Ale když se bavím s osobou, která je v omylu ... když mám v sobě opravdovou lásku, tak pomůžu osobě, aby vyšla z omylu. Udělám to samozřejmě s respektem, s láskou, ale s jasností." Katolíci jsou podle něj povoláni být "
vždy svědky pravdy."
"Mou odměnou je dobré svědomí víry, věrnost k Ježíši, a odměna, kterou doufám získám v nebi"
"
Laici jsou dnes vyzýváni k certifikátu své víry" v této době zmatku v rámci Církve, řekl Schneider. "
V těchto časech, víra svítí ... v některých ohledech jasněji, v některých ohledech krásněji v duších laiků než ve velké části duší hierarchie. To se smutně říká."
Povýšení prelátů, kteří postupují pozicemi v rozporu s katolickou vírou, je dočasná odměna, řekl Schneider, která neznamená "
nic ve srovnání s ... věčností."
"
Mou odměnou je dobré svědomí víry, věrnost k Ježíši, a odměna, kterou doufám získám v nebi," řekl. "
A ty dočasné odměny si myslím nemají velký význam. A tak lepší odměnou je být věrný k víře. A Bůh vykoná svou práci, takže buďte věrní a věřte, a pomozte dokonce těm, kteří ztrácejí víru."
"
Já doufám, že nyní je papež František velkorysý" ke Kněžskému bratrstvu svatého Pia X, řekl Schneider, hovoříc o tradiční katolické skupině, které chybí řádný kanonický status v Církvi, ale není exkomunikovaná ani považována za odpadlickou. Papež František garantoval kněžím Společenství povolení vyslechnout Svaté zpovědi během Svatého roku milosrdenství, a Řím zřejmě společenství nabídl osobní prelaturu v rámci Církve.
Schneider řekl, že doufá v dosažení "
praktického," a "
kanonického" řešení. Plné uznání Římem by znamenalo "
dobrou přítomnost mnoha kněží" a jednotlivců, kteří jsou "
důkladní katolíci a přispějí k posílení" Církve, řekl.
Schneider se také vyjádřil o mimořádně drsném zacházení s náboženským řádem zvaným
"Františkánští bratři neposkvrněné" ze strany prelátů, kteří se zdají být proti jejich misi, která zdůrazňuje katolické dědictví a uctívání.
"
Rozvoj františkánských bratrů neposkvrněné jako pravého tradičního řádu v Církvi, který není závislý na Ecclesia Dei" vedl progresivisty k pocitu ohrožení, řekl Schneider. Mnohé náboženské komunity oddané tradiční latinské mši, spadají pod záštitu
Ecclesia Dei.
"
Někteří liberální členové hierarchie považují různé společenství Ecclesia Dei za nějaký druh muzejních kousků," vysvětlil Schneider, a nechtějí, aby jejich tradiční přístupy získaly příliš velký spád.
No nakonec, řekl, je to jen "
dočasný" problém. "
Když je to Boží dílo, nikdo to nedokáže zastavit. ... Toto jejich utrpení přinese ovoce. Musíme se dívat dál před sebe."
Zdroj:
www.lifesitenews.com 31. 10. 2016
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.