Samotná "hra" může hluboce ohrozit duševní zdraví člověka, které nebude zvládat kontrolovat.
Už tento pátek se do kin dostane dlouho očekávané pokračování filmu Ouija (2014), jehož producentem je Michael Bay a nese název Ouija: Kořeny zla. Úspěšný producent filmu Transfomers věří, že pokračování filmu překoná komerčně úspěšný trhák z roku 2014, kde se tržby vyšplhaly na 103,6 milionu amerických dolarů.
Zajímavostí je, že se v obou částech hororu soustředili na postavy, které hrají tabulky Quija a zároveň se snažili zobrazit události z každodenního života. Tabulky Quija nejsou "
zábavou ani hrou", protože se za nimi ukrývá něco velmi nebezpečného.
Marge Fenelon v roce 2014 informovala, poté, co promítli první část filmu, že "
tabulka Ouija byla podle Google žebříčku pátá nejvíce kupovaná hračka. Google také oznámil, že "tabulové hry" tvoří až 300 procent ze všech online vyhledávání od promítnutí filmu."
Znepokojivým faktem v souvislosti s Google průzkumem bylo, že tabulky Quija se v obchodech nacházely hned vedle hraček jako "
Americké děvče, Můj malý pony, Psí patrol, Lego přátelé, prasátko Peppa, Pisolo Nerf, figurky Shopkins, nebo interaktivní dinosaurus Zoomer Dino." tabulky Quijas si můžete běžně koupit v obchodech Wal-Mart nebo Toys 'R Us a jsou umístěny v regálu hned vedle Monopolů.
Z pohledu těch, kteří obchodují s tabulovými hrami, jsou tabulky Quija pouze jedny z několika zábavných her.
Proč je tabulka Quija tak nebezpečná hra?
Především proto, že člověk může komunikovat s duší nebo duchem. Duch zpětně odpovídá prostřednictvím hláskování písmen na tabulce. Mnohé děti (i dospělí) hrají tuto hru s přesvědčením, že v to "
nevěří", nicméně, když se jednotlivé části začnou na tabulce pohybovat, myslí si, že si z nich utahuje jeden z přátel. Tato hra patří mezi "
strašidelné hry," které by se měly hrát v slabě osvětlené místnosti někde v suterénu během přespávání u kamarádů.
Dospělí se často utíkají k této hře tehdy, když se nedokáží vyrovnat se ztrátou milované osoby, v naději, že se jim s blízkým podaří navázat komunikaci.
Pro některé lidi je to spíše forma věštění (objevování skrytého poznání prostřednictvím nadpřirozena), která působí velmi pravdivě jako vzývání démonů.
Vysvětlíme si to na příkladu. Představte si, že "nevěříte", že je někdo na druhé straně telefonní linky, do které mluvíte a přitom si myslíte, že vás nikdo neposlouchá. Ve skutečnosti vás někdo poslouchá a dokáže s vámi zpětně komunikovat.
Příliš často zapomínáme na to, že tento svět toho ukrývá mnohem víc, než se na první pohled může zdát. Vždyť existují i andělé, démoni, duchové a duše, a mohou nás v životě nějakým způsobem poznamenat. Tabulky Quija bychom proto neměli hrát, protože mohou hluboce ohrozit naše duševní zdraví.
Příkladem těchto nežádoucích důsledků je i třináctiletý chlapec, který
hrál tabulku Quijas poprvé v roce 1949. Chlapec začal být posedlý démonem, proto podstoupil měsíční exorcismus pod vedením otce Williama Bowderna. Tyto události se staly předlohou knihy z roku 1971 pod názvem Exorcista. Film byl natočen v roce 1973. Současné americké
minisérie na programu Fox čerpaly inspiraci z knihy a filmové adaptace.
Tento případ není bohužel jediný.
V posledních letech se jejich událo obrovské množství.
Exorcisté
opakovaně varují před hraním tabulek Ouija. Podle nich se "
démoni vydávají za milovaného zesnulého, aby si přišli na své." Dokonce i vyšetřovatelé paranormálních jevů jsou v tomto opatrní, protože dobře vědí jaký typ duchů se ti velmi snadno může nastěhovat do domu.
V současnosti je
vyhánění duchů velmi rozšířené, příčinou čehož jsou podle exorcistů tabulky Quija.
Tabulky Quija bychom proto neměli mít v našich domovech ani obchodech. Vzývání démonů může mít velmi negativní vliv na děti po celý zbytek jejich života.
Producenti a autoři filmu
Quija: Kořeny zla mají v jednom pravdu: Tabulky Quija nejsou hrou, protože mohou být příčinou obrovského neštěstí.
Zdroj:
http://aleteia.org, 18. 10. 2016
Převzato z
http://www.lifenews.sk/,
článek z 30. 10. 2016 naleznete
zde.