Věřící z České republiky 28. 5. 2016 slavili významný den v rámci probíhajícího Svatého roku milosrdenství. Konala se Národní pouť do Krakova, na které se sešlo přibližně 6.000 poutníků ze všech diecézí. Účastnili se i biskupové a kardinál Dominik Duka.
Email z Radia PROGLAS:
Předmět:
Národní pouť - vzpomínky
Přátelé,
ozývám se ještě po pouti, abych vám předal pár informací a hlavně ještě jednou poděkoval za to, že jste do Krakova společně přepravili takové množství poutníků (celkem přijelo přes 6 tisíc). Můžete se také podělit o vaše zážitky na WEBu pouti
pout2016.proglas.cz,
kde najdete k tomu prostor pod
článkem
Vzpomínky na Krakov - co jste zažili?.
Můžete nám také posílat odkazy na své fotky, viz přiložená fotogalerie a my je můžeme přidat ke stávajícím odkazům.
Můžete také shlédnout
video z pouti
Krakov - Národní pouť a Pouť křesťanských médií 2016
od našeho redaktora Štěpána Havlíčka z pražského studia Kristián.
Nebo další video -
Narodowa Pielgrzymka z Czech
- ze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
Přeji vám pěkné a požehnané dny plné Božího milosrdenství
Jan Janoška
@@@@@
Tradiční pouť médií konaná v posledních letech touto dobou na Svatém Hostýně se tentokrát spojila s poutí trochu jiného rázu, a to díky probíhajícímu Svatému roku milosrdenství. Organizátor Radio Proglas spolu s Českou biskupskou konferencí tak zval do polského Krakova, místa, kde Ježíš zjevoval svaté sestře Faustýně velikost své lásky k člověku a kde ji také určil za svou „sekretářku milosrdenství“.
Program začal v bazilice Božího milosrdenství,v jehož úvodu se všem přítomných hostům postupně představila jednotlivá katolická média, v návaznosti na tradici pouti médií. Následovala slavnostní mše svatá, které předsedal kard. Dominik Duka, homilie se ujal arcibiskup Jan Graubner.
„
Někdy se ptáme, jak je to s tím milosrdenstvím? Je ho málo či moc? Je to spravedlnost nebo nespravedlnost?“ Zeptal se v úvodu.
Lidé často nevidí žádné řešení ze svých obtížných situací, kapitulují, utíkají. Ale ani útěk do jiného města, do jiného zaměstnání, do jiné rodiny často nepomáhá, upozornil olomoucký arcibiskup.
Odpověď je v milosrdenství: „
Odpuštění, smíření a milosrdenství způsobuje něco nemožného, to co je z hlediska spravedlnosti neospravedlnitelné,“ řekl. Není třeba se ptát, jestli je odpuštění spravedlivé, protože „
odpuštění je vždy nezasloužený dar,“ Bůh je ten, který nám odpustil jako první, „
Kristus svou obětí na kalvárii spustil lavinu milosrdenství,“ a k tomu i nás vyzývá Svatý rok milosrdenství: spustit lavinu milosrdenství ve světě, řekl arcibiskup Graubner.
Celým dnem hudebně doprovázel Sbor brněnské mládeže, ten pak odpoledne nabídl i koncert jako jeden z volitelných programů. Na výběr byla také adorace s biskupem Vokálem, přednáška biskupa Posáda či přednáška sester z kongregace Matky Božího milosrdenství. Na závěr se všichni přítomní pomodlili Korunku Božího milosrdenství s úvodním slovem biskupa Tomáše Holuba.
Velká účast českých poutníků překvapila i samotného krakovského arcibiskupa Stanisława Dziwisze, který ve svém pozdravu s úsměvem podotkl, že by Polsko mělo přehodnotit představu o víře v Čechách.
Fotografie z Národní pouti
naleznete
ZDE - galerie.clovekavira.cz
a také
ZDE - www.flickr.com
Autor článku: Zuzana Lášková
Převzato z
http://www.cirkev.cz/aktuality,
článek naleznete
zde.
(Na Fatym.com vydáno 30. 5. 2016, aktualizace 2. 6. / 94 přečtení)