Výzkumníci z
Chicagské univerzity našli "
propojení mezi myslí a tělem" v tom, jestli se člověk zaměřuje na rodinu nebo na promiskuitní chování.
Tuto studii vedl doktor Dario Maestripieri a zveřejnil ji v časopise
Psychological Science. Analyzoval v ní biologické ukazatele toho, jestli jsou muži nakloněni k otcovství. Své zjištění nazval "
novým" a "
vzrušujícím": to, jestli je muž připraven na založení rodiny, je možné zjistit z jeho slin během sexuálního vzrušení.
Maestripieri nejprve na základě odpovědí v dotazníku o dětech, rodině, příbuzných a o preferenci závazného nebo nezávazného sexu, roztřídil 100 mladých mužů na ty, kteří jsou připraveni na otcovství a ty, kteří nemají zájem mít děti. Pak jim Maestripieri a jeho tým odebrali "
kontrolní vzorek" slin. Pak účastníkům promítli dvanáctiminutové erotické video.
Druhý vzorek slin jim vzali poté, co viděli erotické video. A třetí o deset minut později.
Výsledky ukázaly, že muži, kteří mají zájem založit rodinu a kteří se na to cítí připraveni, měli v reakci na erotické video nižší hladinu testosteronu. Muži, kteří měli zájem jen o nezávazný sex, měli po shlédnutí videa vyšší hladinu testosteronu.
Maestripieri
dospěl k závěru, že "
mladí muži, kteří mají rádi děti, nové sexuální podněty vzrušují méně, ale podle všeho si sex užívají více v rámci stabilních monogamních vztahů s partnerkou, kterou dobře znají".
"
Ve věcech sexuality, plození a rodičovství existuje silné propojení mezi myslí a tělem, které nezamaskuje ani lidská výchova, socioekonomický status, vzdělání, atd.," vysvětlil Maestripieri.
Stephen Phelan z
Human Life International pro LifeSiteNews řekl: "
I když si myslím, že metody této studie jsou sporné, nezdá se, že by tvrdila něco jiného, co v poslední dobře tvrdí i ty najsekulárnější organizace a ti najsekulárnější jednotlivci: totiž, že porno je odlidšťující a má škodlivý vliv na všechny zúčastněné - od těch, co stojí při jeho vzniku, až po ty, kteří jsou jeho konzumenty."
Phelan pokračoval: "
Církev nám říká, že je tomu tak proto, že [promiskuitní chování] je založeno na lži. [Je založeno na] tvrzení, že přirozené dobro sexuality je možné oddělit od pravdy, že mezi daným mužem a ženou má existovat [vztah] láskyplného a vzájemného sebedarování, v rámci kterého se přivádějí na svět děti a který má nejlepší vyhlídky na úspěšný rozvoj. V tomto smyslu zjištění studie nejsou vůbec překvapivé."
Zdroj:
LifeSiteNews, 15. 12. 2015
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.