OSN požádalo Polsko, aby zrušilo omezení, která se týkají potratů a aby odstranilo "okna života - (babyboxy)" , které umožňují bezpečně odložit [nechtěné] děti. Všechno toto žádají jménem práv dítěte. Avšak v této zemi věrné katolické víře sklidily jen posměch.
Noviny Społeczeństwo uvedly, že OSN nemá pravomoc k tomu, aby Polsku vnutilo dodržení tohoto požadavku: "
Tento dokument budí dojem, že ho napsali na žádost levicových politiků." V nedávných národních volbách získala většinu sociálně-konzervativní pro-life strana
Právo a spravedlnost.
Když
Výbor OSN pro práva dítěte prozkoumal, jak si Polsko plní povinnosti, které vyplývají z
Úmluvy o právech dítěte, poslal polské vládě dlouhou a tvrdou zprávu, která popisovala, jak Polsko tuto úmluvu porušuje. Negativní reakce vyvolala zejména výzva, aby vláda "
vytvořila podmínky, které by méně omezovaly potraty a které by - v případě dospívajících dívek - odrážely právo dítěte na vyjádření svého názoru a nejlepší zájem dítěte". Tím "
zájmy" dospívajících dětí ztotožnili s jejich přáním jít na potrat.
Výbor však vůbec nezmínil, že tatáž Úmluva uznává, že "
dítě z důvodu své fyzické a duševní nezralosti potřebuje zvláštní záruky, péči a zvláštní právní ochranu, a to "před" i "po" narození".
Místo toho
Výbor vyzývá, aby se v katolických klášterech zrušila "
okna života". V nich lze nechat anonymně opuštěné děti, které svěří do péče sester. Mají se také přepracovat učební osnovy sexuální výchovy vyučované na státních školách tak, aby podporovaly antikoncepci. Výbor také požaduje "
jasné normy pro jednotný a volný výklad podmínek nezbytných pro legální potrat a s ním souvisejících postupů - včetně důsledného dodržování důvěrnosti osobních údajů".
Polsko povoluje potrat v případě, že je v ohrožení život nebo zdraví matky. Povoluje potrat i tehdy, když je těhotenství způsobeno znásilněním nebo v případě, že je plod poškozen. Nezletilí musí mít souhlas rodičů. Nelegální je i podpora nezákonných potratů.
Wanda Nowická, členka levicového křídla polského parlamentu nazývaného také
Sejm, před nedávnými volbami zprávě zatleskala a novinářům řekla, že "
Výbor uznal, že máme právní předpisy, které omezují lidská práva". Pak zmínila slavný případ z roku 2008, kdy 14-letá dívka z Lublinu, která byla obětí znásilnění, nemohla jít na potrat. Její žádost nejprve jedna nemocnice zamítla. Poté, co se za povolení přimlouval jistý kněz, jí ho v jiné nemocnici povolili. Musela však ještě tři dny počkat. Tento postup Evropský soud pro lidská práva v roce 2012 odsoudil jako porušení lidských práv tohoto děvčete.
Zdá se, že nová a konzervativní polská vláda, která vyhrála zčásti i díky svému odporu vůči pronikání Evropské unie do polské svrchovanosti, si z dopisu OSN těžkou hlavu nedělá. Podle novin
Społeczeństwo "
se Stanisław Szweda, zástupce ministra práce a sociální politiky vyjádřil, že polská vláda se zákon o potratech v zemi měnit nechystá. Strana Zákon a spravedlnost, která před měsícem vyhrála parlamentní volby, se oficiálně ujala moci minulý týden a pokračuje v boji za ochranu života a rodiny."
Bartosz Lewandowski z
Institutu pro právní kulturu řekl, že
výbor OSN má ideologický program, který ale "vůbec nesouvisí s ochranou práv dětí". Výzvu k širokému zpřístupnění potratů nazval "relativizací nejzákladnějšího práva - práva na život". Poznamenal, že v roce 2014 tento Výbor vyzval Vatikán, aby změnil své učení o homosexualitě.
Výbor také požadoval zrušení padesáti sedmi polských "
oken života" nebo "
dětských hnízd". Jde o vyhřívaná místa přístupná z ulice, které se nacházejí v okolí klášterů, a ve kterých může kolemjdoucí zanechat nechtěné dítě. Národní ombudsman pro děti, Marek Michalak, je však zastal slovy, že právě díky nim se podařilo zachránit 77 dětí, které by byly jinak ponechány napospas smrti někde v lese.
Zdroj:
LifeSiteNews, 24. 11. 2015
Převzato z
www.lifenews.sk/,
článek z 3. 12. 2015 naleznete
zde.
Tak tedy, podle Výboru OSN, je v zájmu dítěte, aby nebylo porušeno jeho právo vědět, kdo jsou jeho rodiče, ideální je raději zabít...
Dále vadí, že v Polsku je většina žen matkou v domácnosti, že vytváří teplo domova a otec zajišťuje živobytí a chrání rodinu - Tyto, tzv.
genderové stereotypy má pomoci odstranit zvýšený přístup a šíření "moderní antikoncepce" a zákony proti
homofogii.
Referuje o tom také portál
www.hlavnespravy.sk, 27. 11. 2015