Slyš, mocná Královno, prosebné zpěvy, jimiž tě vzývají synové Evy! Za ně se přimlouvej u svého Syna, ať jeho krví je smyta z nich vina.
Josef Šebela. Kněz Společnosti Slova Božího - verbistů a administrátor farního úřadu v Bratronicích. Pozdějším nařízením byli řádoví kněží zbaveni far, tedy i on, a na faru přišel nový administrátor. Zatčen proto, že podle nacistů byli verbisté nepřímo nebezpeční Říši. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
Mikuláš Šindlář. Farář v Pustějově, dnes Diecéze ostravsko-opavská. Dne 11. září 1941 byl vypovězen ze Sudet do Protektorátu, když už mu před tím v únoru 1941 zakázali chodit do školy. V Protektorátu ustanoven provizorem v Rymicích u Holešova, kde působil do 5. dubna 1943. Překročil pak hranice do Sudet, kam s povolením úřadů jel navštívit nemocnou matku do Pustějova. Téhož dne, 5. dubna 1943, zatčen. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
Josef Štemberka. Farář v Lidicích byl popraven 10. června 1942 spolu se svými farníky při vypálení Lidic. V současnosti probíhá proces jeho blahořečení.
František Štverák. Farář ve Chvalech u Prahy, Poprvé zatčen 29. září 1939 a propuštěn. Zatčen proto, že nechtěl po pádu Varšavy rozezvučit zvony. Musel zaplatit pokutu deset tisíc korun. Podruhé zatčen 22. května 1940 pro podezření z vlastizrady. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
Celestin Václav Šulc. Převor Milosrdných bratří v Praze. Nacisté řád Milosrdných bratří v ČSR zrušili. Nacisté si vymysleli sabotáž ve věci nemocnice Milosrdných bratří. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
Doktor teologie
Jaroslav Šumšal. V době zatčení gestapem byl vicesuperiorem kněžského semináře v Olomouci. V roce 1942 byl odsouzen za poslech zahraničního, nacistům nepřátelského rozhlasu. Ve skutečnosti se do hledáčku nacistů dostal již dřív kvůli prosbě mířené na prezidenta Háchu. A to, jestli by se tento politik nemohl přimluvit u říšského protektora Neuratha za znovuotevření alespoň olomouckého semináře. Bylo mu vyhověno. Po soudu byl Jaroslav Šumal převezen do Osvětimi, kde byl 4. prosince 1942 ubit polským velitelem světnice Juzkem. Dne 4. prosince 1947 byly Jaroslavu Šumšalovi a Kamilu Jarošovi odhaleny pamětní desky v olomouckém kněžském semináři. Ale už roku 1950 byly komunisty odstraněny. Obě byly v semináři nakonec znovu slavnostně odhaleny až 11. dubna 2012.
Josef Šumšal. Katecheta dívčí měšťanské školy v Olomouci. Byl zatčen při nacistické akci Albrecht První. Zemřel v Dachau 9. února 1945.
Antonín Benedikt Švanda. Kněz augustinián na Starém Brně a farář v Brně-Lískovci. Zatčen kvůli členství v ilegální organizaci Velezrada. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
Doktor teologie
Otakar Švec. Papežský prelát a sídelní kanovník u sv. Víta v Praze. Příčina zatčení: Styky s nunciaturou. Duchovní správa českých dělníků v Říši, kterou zařizoval ve Spolku sv. Rofacha. Otakar Švec byl přátelský k Židům a snažil se pomoci pokřtěným Židům do ciziny. Navíc při domovní prohlídce u něj nalezli nacisté náboje do revolveru. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
Johann Tanzer. Kněz německé národnosti. Farář u svaté Anny v dnes již zaniklé obci Horní Pelhřimov, jejíž katastr je dnes součástí Chebu. Zatčen 23. listopadu 1942 proto, že byl v kázáních i v soukromých rozhovorech nepřátelsky činný vůči nacismu. Od 12. dubna 1943 byl v Dachau. Dne 26. dubna 1945 nastoupil z Dachau evakuační transport – pochod smrti. Osvobozen Američany 3. května 1945 v německém Bad Tölzu.
Josef Taska. Vězněn od 1. září 1939 do 1. prosince 1939 a poté od 4. prosince 1939 do 6. května 1940.
Adolf Tesař. Farář v Ivančicích. Za okupace se spolu s obecním tajemníkem Josefem Sekerkou podílel na vystavování falešných osobních dokladů pro odbojové pracovníky. Tesaře zatklo gestapo 3. února 1942 a byl vězněn v Kounicových kolejích, kde byl i 16. června 1942 popraven.
Doktor
František Tietze. Jezuita německé národnosti. Dne 1. července 1944 si pro něj v rámci zátahu na řád přišlo gestapo. Následně vězněn v Terezíně. Po válce vězněn i komunisty.
ODPOČINUTÍ VĚČNÉ DEJ JIM A VŠEM ZEMŘELÍM, PANE, - A SVĚTLO VĚČNÉ AŤ JIM SVÍTÍ.
AŤ ODPOČINOU V POKOJI. AMEN