Přijmi, Otče Slitovníku, za duše svých služebníků dary chleba, dary vína v smírnou oběť svého Syna.
František Patrik Kužela. Jáhen Dominikánského řádu. Dne 25. ledna 1941 odvezen členy gestapa do bývalé vojenské nemocnice v Olomouci a tam internován. Dne 21. listopadu 1941 byl poslán do koncentračního tábora v Osvětimi s poznámkou „návrat nežádoucí“. Bohužel není známé přesné datum jeho smrti, ani to jak zemřel. Ví se pouze, že byl zpopelněn.
František Kvapil. Farář v Nezamyslicích. František Kvapil velmi těžce nesl ponížení národa za okupace a snažil se ve svém okolí upevňovat vlastenectví. Místním přívržencům Hitlera v Nezamyslicích se stal krajně nepohodlným. Gestapu na něj přišlo udání pro nedovolené držení zbraně - kněz vlastnil starý revolver, kterého se zavčas zbavil - patrony však neopatrně zahodil do kompostu, kde je gestapáci našli. Byl zatčen a 5. června 1942 popraven v Kounicových kolejích.
Svatopluk Láb. V době zatčení bohoslovcem pražského kněžského semináře. Příčinou zatčení bylo to, že do kostela na pražských Vinohradech přišel francouzský válečný zajatec, který utekl z tábora. Vešel do sakristie. Nerozuměli mu a proto zavolali bohoslovce Lába, aby byl tlumočníkem. Láb chtěl nějaké doklady; všichni odešli, snad také, aby někdo z nich zavolal strážníka. Láb s ním zůstal sám. Francouz se tázal, jestli nešli pro policii. A když Láb přisvědčil, zajatec prchl. Láb, který se u výslechu nepřiznal, byl zatčen pro nedbalost v této věci, když se přiznal, že zajatec mu utekl. Na konci války byl osvobozen z Dachau.
Antonín Lacina. Kanovník premonstrátského řádu a kapitulár strahovský, provizor kláštera na Strahově. Zemřel v Dachau 28. května 1941.
Jan Lang. Jezuita-scholastik v Praze. Dne 22. července 1944 si pro něj v rámci zátahu na řád přišlo gestapo. Nejprve eskortován do pankrácké věznice, odkud byl převezen do pražské služebny gestapa v Petschkově paláci k mnohahodinovým brutálním výslechům. Po válce odjel k dalšímu studiu teologie do Velké Británie.
Alois Langhaus. Kněz německé národnosti. Kaplan v Kadani a administrátor v Mikulášovicích, Diecéze litoměřická. Zatčen pro svá kázání. Osvobozen z Dachau někdy v období 27. března 1945 až 11. dubna 1945.
Doktor filosofie
Robert Lauber. Kněz německé národnosti. Duchovní v Nýřanech, dnes Diecéze plzeňská. Do Dachau přišel 8. srpna 1941, zemřel tam 19. prosince 1942.
Mons. Franz Lenz. Kněz německé národnosti. Farářem a vikářem v Dolním Žandově, dnes Diecéze plzeňská. Příčina zatčení: Měl zákaz vyučování náboženství a uspořádal dětem, přistupujícím k prvnímu k svatému přijímání, „nedovolenou“ slavnost. Při příležitosti slavnosti Nanebevstoupení Páně měl večer mši svatou, což také nebylo dovoleno. V kázání řekl, že Kristus je naším vůdcem a že žádná světská moc nemůže zrušit církevní svátky. Na svobodu byl propuštěn z Dachau 6. dubna 1945.
Alois Lindermaier, karlovarský redemptorista. Prodělal vazbu v Karlových Varech a v Chebu.
Erich Linhart. Kněz německé národnosti. Kaplan v Rochlici, která je dnes součástí Liberce. Zatčen proto, že se v rozhovoru vyjádřil proti válce a bezbožectví. Na svobodu propuštěn z Dachau 6. dubna 1945. Po válce odešel do Rakouska.
ODPOČINUTÍ VĚČNÉ DEJ JIM A VŠEM ZEMŘELÍM, PANE, - A SVĚTLO VĚČNÉ AŤ JIM SVÍTÍ.
AŤ ODPOČINOU V POKOJI. AMEN