Jak strastná, Otče muka tvé dítky postihla, když proti nim tvá ruka se k soudu pozdvihla. Slyš jejich pláč bolestný, slyš jejich žalný vzdech, viz, jak po tobě teskní, a sprosť je pokud všech.
Vincenc Brauner. Zatčen 6. května 1941 a čtyři týdny internován. Poté vyhoštěn do Dolní Lužice. Stále stěhován a nakonec zemřel vyčerpáním v Sommerfeldu 6. února 1943.
Jan Bula. V letech 1943 až 1944 na nucených pracích v keramických závodech ve Vranovské Vsi, odkud se vrátil v květnu 1944. Krvavý mučedník, oběť komunismu. Odsouzen ve vykonstruovaném procesu tzv. případu Babice a popraven oběšením 20. května 1952 v jihlavské věznici. V současnosti probíhá proces jeho kanonizace (společně s P. Václavem Drbolou).
Doktor teologie František Cinek. Poprvé zatčen 1. září 1939 a po týdnu propuštěn. Dne 17. února 1942 byl zatčen gestapem a odsouzen ke čtyřem letům káznice a třem letům ztráty občanské cti. Prošel káznicemi v Německu a Polsku. Počátkem roku 1945 byl poslán do koncentračního tábora Osterode v Sasku a následně do solných dolů ve Walbecku Těžká práce a nepřetržitý pobyt v solné šachtě v nepředstavitelných hygienických podmínkách těžce podlomily jeho zdraví, takže po vysvobození americkou armádou (13. dubna 1945) se dva měsíce léčil v nemocnici v Helmstedtu. Byl jedním z iniciátorů vzniku Univerzity Palackého v Olomouci a stal se jejím prvním prorektorem. Za vlastenecké zásluhy byl vyznamenán Československým válečným křížem a jmenován papežským prelátem. Po nástupu komunistického režimu byl nucen stáhnout se do ústraní.
Petr Crhák. Internován, odsouzen.
Josef Cukr. Jezuita. Od 22. července 1944, ještě jako scholastik, vězněn v Terezíně a v Praze na Pankráci. Po válce pronásledován a vězněn komunisty.
Rudolf Czeczotka, kněz původně německé národnosti, přihlášen ke slezské národnosti. Kaplan ve Fryštátu (dnes součást Karviné). Musel narukovat do německé armády a padl na bojišti 20. dubna 1944.
Alois Čáp. V době zatčení správcem Kněžské nemocenské pokladny v Přerově. Byl zatčen při nacistické akci Albrecht První cílené na Židy a další oponenty nacismu v Československu. Na konci války byl osvobozen z Dachau. Později vězněn i komunisty.
Jiří Čech. V době zatčení bohoslovcem pražského kněžského semináře. Zatčen pro urážku Adolfa Hitlera. Na konci války byl osvobozen z Dachau. Ve svých 24 letech byl nejmladším českým římským katolíkem duchovního stavu přeživším koncentrační tábor Dachau.
Vladimír Čermák. Farář ve Vlachovicích, Arcidiecéze olomoucká. Člen odbojové skupiny Obrana národa. Zemřel v Dachau 7. října 1942 na následky hladu a trýznění. V roce 1947 byl Vladimír Čermák posmrtně vyznamenán Válečným křížem.
Ignác Černík. Vězněn od 30. října 1938. V červenci 1950 odešel do Argentiny.
ODPOČINUTÍ VĚČNÉ DEJ JIM A VŠEM ZEMŘELÍM, PANE, - A SVĚTLO VĚČNÉ AŤ JIM SVÍTÍ.
AŤ ODPOČINOU V POKOJI. AMEN