Ideologické školení pro poslance a potraty pro migrantky
Poslanci Evropského parlamentu odhlasovali další dvě zprávy, které se snaží o nastolování rodové ideologie. V první se řeší otázka rovnosti pohlaví pro zaměstnance EP, jde o tzv. zprávu "Mlinar" a druhá se zabývá situací žadatelek o azyl v zemích EU, tzv. "Honeyball". Informoval o tom europoslanec Branislav Škripek.
Prvním dokumentem je
Zpráva o uplatňování hlediska rovnosti žen a mužů v práci EP. Ještě včera v noci na půdě EP k ní vystoupil i Branislav Škripek, kde ji podrobil ostré kritice. Dokument se snaží o uplatňování rovnosti pohlaví a blaho osob LGBTIQ, jakož i osob všech genderových identit mezi zaměstnanci EP. Branislav Škripek se ptal: "
Jaké všechny rodové identity zde zpravodajka myslí? Již existující nebo takové, se kterými někdo teprve přijde ...? "
Pravidelná ideologická školení a monitorování "genderově-korektního" vyjadřování
Podle schválené zprávy mají být vyčleněny finanční prostředky na pravidelná školení pro uplatňování hlediska rovnosti žen a mužů pro europoslance, jejich asistenty a zaměstnance politických skupin. "
Jsem zásadně proti tomu, aby ideologické školení byly placeny z peněz daňových poplatníků celé EU. Takové kurzy by měly být dobrovolné a účastníci by si je měli platit sami," říká Branislav Škripek. Zároveň poukázal na nesmyslné zřízení vnitřního monitorovacího orgánu pro sledování používání
genderově korektního vyjadřování. Další finanční prostředky budou promrhány na kontrolou dodržování tohoto nelegislativního usnesení a také na zbytečnou byrokratickou zátěž.
Žadatelkám o azyl patří právo na potrat
Jednání EP se dotýkalo i uprchlické krize. Ve
Zprávě o situaci uprchlic a žadatelek o azyl v EU se uvádějí mnohá strašná fakta. Ženy jakož i holčičky jsou mnohdy vystavovány sexuálnímu násilí. I proto víceré z nich přichází do zemí EU v pokročilém stádiu těhotenství.
"
EP dnes přijal dokument, kterým pošlapal práva počatých dětí a také subsidiaritu. Hostitelské země by měly podle této zprávy zajistit potrat ženám, které si zároveň požádaly o azyl," řekl Branislav Škripek. I když se
nejedná o legislativní usnesení, dobře víme, že taková politická prohlášení a výzvy bývají zneužívány k vytvoření tlaku vůči členským zemím, aby změnily své zákony. "
Je strašné, že lidé musí utíkat ze svých domovů před válkou. A ženy jsou znásilňovány nejen převaděči, ale i jinými uprchlíky. Nicméně to nemůže být záminka k tomu, abychom zabili nenarozené děti. I děti znásilněných matek mají právo na život. A navíc potrat bude ještě více traumatizovat znásilněnou ženu," zdůrazňuje slovenský europoslanec Branislav Škripek.
Zdroj:
hlavnespravy.sk, 9. 3. 2016
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.