Štrasburk, 10.3.2015 - Evropský parlament dnes přijal usnesení na základě kontroverzní zprávy "O pokroku v oblasti rovnosti žen a mužů v Evropské unii v roce 2013". Zprávu předložil belgický europoslanec M. Tarabella. Pro usnesení hlasovalo 441 členů Evropského parlamentu, proti bylo 205 poslanců a zdrželo se 52.
Celý článek na
http://branislavskripek.sk/sprava-tarabella-bola-prijata/
Genderový diktát z EÚ
(6. 3. 2015)
Příští týden ve Štrasburku bude probíhat jednání Evropského parlamentu. V těchto dnech se dokončuje přesný program. Čekají nás skutečně zajímavé body. Na přetřes přijde Zpráva Tarabella - "Zpráva o pokroku v oblasti rovnosti žen a mužů v Evropské unii v roce 2013".
Rovnost mužů a žen je ve své podstatě dobrá věc. Vždyť není spravedlivé, pokud například za stejnou práci dostane zaplaceno muž víc, jen proto, že je muž. Avšak
přirozené rozdíly mezi muži a ženami se nedají změnit politickými rozhodnutími. Vždyť s některými přirozenými rozdílnostmi není třeba zápasit.
Liberální a levicoví poslanci z EP však nesdílejí tento názor a tak vznikají různé absurdnosti. Zpráva Tarabella takovými absurdnosti oplývá.
Absurdnost č. 1: Změnit daňové systémy
Mluvit do vyčerpání, že daňové systémy jsou v kompetenci členských zemí EU, je asi ještě potřeba. Nemyslím si, že Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví má řešit daňovou legislativu v jednotlivých státech ohledně rodinné politiky. Překračuje to jeho kompetence. Vždyť daně a také rodinná politika jsou v pravomoci členských zemí.
Absurdnost č. 2: Povinné kvóty ve firmách a státních institucích
S podobným nesmyslem máme zkušenost i z bývalé Československé socialistické republiky. Vzpomínáte si ještě na jeřábnice, bagristky, traktoristky či soustružnice? Že ne? Milostivá ztráta paměti. :) Pro mladší ročníky vysvětlím. Socialisté chtěli zrovnoprávnění žen tak, že prezentovali nové ženské vzory v umaštěných montérkách. Ženy tlačili do pozic, ve kterých ani nechtěly být. A pokud vím, byly to nakonec zkušenosti "o ničem", jak se tak říká. Nemyslím si, že je třeba dělat z žen mužatky či amazonky. A dnes? Euroúředníci jdou "tlačit" ženy do pracovních odvětví a pozic, kde ani nechtějí být, jen proto, aby se naplnily nesmyslné kvóty. Mám pocit, že cestuji v čase. Ať je ženám a mužům umožněno pracovat v oblastech, které si sami vyberou a pro které mají dostatečné vzdělání, zkušenosti, praxe a chuť. Jednoduše, ať pracují tam, kde se cítí užiteční a za stejné finanční ohodnocení. Nikdo nepotřebuje kvóty na to, aby se dozvěděl na jaké pracovní pozici a v jakém oboru má působit.
Absurdnost č. 3: Poloviční úvazek způsobuje chudobu žen
Trocha statistiky. V Evropské unii v průměru pracuje na poloviční úvazek 32% žen. Je to výborná alternativa, když má žena malé děti a potřebuje je vyzvednout ze školky nebo školy. Pro srovnání, na SR pracuje na poloviční úvazek pouze 5,7% žen. Zpráva Tarabella však tvrdí, že příčina chudoby žen jsou právě poloviční úvazky. Podívejme se na to blíže. Podle logiky zprávy by ženy na Slovensku neměly skoro vůbec zápasit s chudobou. Opak je však pravdou. Neboť problém, milý pane Tarabello, není v polovičních úvazcích, ale v tom, že jsou rozdílné platy v členských zemích EU. A je rozdíl dostat polovinu např. z 500 € a z 3000 €. Odstraňme nejprve rozdíly v platech v různých členských zemích a pak se bavme o tom, jestli poloviční úvazky způsobují chudobu.
Absurdnost č. 4: Vyváženost v sociálních sítích
A tady už jsem se fakt musel začít smát. Ve zprávě chtějí, aby v sociálních médiích byly genderově vyvážená obě pohlaví. Cituji ze zprávy:
"
vyzývá Radu a Evropskou komisi, aby přijaly nezbytná opatření a zajistily, aby sociální média používaly jazyk, který není sexistický, aby zajistily aktivní účast a vyvážené zastoupení žen."
Jsem proti sexismu a dvojsmyslným vtipům nejapných chlapů. Ale podle této Zprávy budou úředníci například kontrolovat počty žen na Facebooku a všechny statusy, jestli je v nich používán "korektní" jazyk?
Smích mě přešel, když jsem si představil, že se to všechno bude monitorovat. Kolik to bude stát? A proč to budou muset zaplatit zase daňoví poplatníci ze všech zemí EU? Ať si to zaplatí ti, kteří přišli s tak úžasným nápadem.
No, ale pojďme dál. Předpokládám, že
pokud lidé odmítnou používat genderově korektní jazyk, bude možné je sankcionovat. Vždyť k čemu jinému vede monitorování. Obávám se, že tu už končí sranda. Zpráva sice nezavazuje členské státy k tomu, aby všechny tyto absurdnosti implementovaly do své právní legislativy. Avšak dávají nástroj různým skupinám, které mohou usilovat o prosazení těchto absurdit s poukazem na to, že europoslanci zprávu Tarabella schválili. Tedy, pokud skutečně bude ve Štrasburku schválena.
(A byla) Budu se modlit, aby ne.
Absurdnost č. 5: Diskriminace otců nenarozených dětí
A tady se dostáváme do hodnotové oblasti. Nemusejí všichni se mnou souhlasit, ale nemyslím si, že je správné, aby o tom, jestli se narodí počaté dítě, rozhodovala jen žena. Vždyť i muž má na tom svůj "podíl". A musí převzít odpovědnost za nový život. Ve zprávě se píše o tom, že jen žena má právo na potrat. A kde je právo otce nenarozeného dítěte? On nemá žádné právo se vyjádřit k tomu, že si žádá narození svého dítěte, že po svém dítěti touží? Darmo mi někdo bude chtít tvrdit, že je to tělo ženy a pouze ona nad ním má mít moc. Pokud je tam dítě, je tam otcova biologická, nezastupitelná, nenahraditelná část z jeho těla a i on musí mít stejné právo na vyjádření své vůle. Podle mě takový pohled vede k odpovědnému postoji k rodičovství i partnerskému vztahu i k dítěti. Odmítám v této věci povrchnost a lehkovážnost, což samozřejmě vede i ke uvážlivému přístupu k sexualitě. Za tímto si stojím.
Absurdnost č. 6: Počaté děti bez práva na život
Právo ženy na potrat je povýšeno nad právo dítěte se narodit. S tímto nemohu za žádných okolností souhlasit. Zpráva vyzývá členské státy k tomu, aby udělaly vše proto, aby ženám bylo umožněno realizovat toto jejich základní (!) právo. (Jenže nic takového ani neexistuje.) Nevadí, že je to na úkor dětí, které nedostali šanci na život. Nevadí, že se potraty budou platit z peněz veřejného zdravotního systému, do něhož přispívají i prolifisti. A do třetice - nevadí, že žena bude rozhodovat o skutečně základním právu jiného člověka, narodit se.
Abych však nebyl jen kritický. Ve zprávě jsou i některé dobré body. Píše se v ní i to, že se degraduje pohled společnosti na ženu a děti jsou vystaveny předčasné sexualizácii. S tím se dá jen souhlasit. Další bod Tarabelly připomíná, že v roce 2016 bude ukončen program na odstranění obchodování s lidmi. Podle Eurostatu až 80% obětí obchodování s lidmi tvoří ženy. Považuji za pozitivní, že EU hledá způsoby, jak zastavit toto novodobé otroctví. Věřím, že se to podaří a v roce 2017 budeme konstatovat, že klesl počet lidí zavlečených do tohoto špinavého byznysu.
V lednu se o Správě Tarabella jednalo na Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví (FEMM). Podal jsem několik pozměňovacích návrhů, které neprošly. Zpráva byla tehdy schválena. Nyní přichází na jednání do pléna EP, kde o ní budou hlasovat všichni poslanci. Pokud i vám záleží na tom, aby tato zpráva nebyla schválena a byla vypracována jiná, lepší co do hodnot, které lidskou důstojnost ctí důsledně a ne falešně, pak udělejte svůj díl práce. (Kdo má uši k slyšení, slyš)
Pokud vás bude zajímat, jak dopadne hlasování, sledujte můj facebook nebo web. Budu informovat.
Branislav Škripek
http://branislavskripek.blog.sme.sk/c/376411/genderovy-diktat-z-eu.html
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.