Rodiny mají růst spolu, někdy to však nevyjde. Poté, co se mu narodil syn s Downovým syndromem, musel Samuel Forrest udělat srdcervoucí volbu: buď ho dá k adopci nebo se bude dívat na to, jak mu ze života odchází jeho žena.
Forrest, který pochází z Aucklandu na Novém Zélandu, byl radostí celý bez sebe, když mu jeho žena 21.ledna v arménské nemocnici porodila syna. Ale pak se dozvěděl, že ne všichni jsou z Leova narození stejně nadšeni.
"Když vyšel doktor, řekl: "S vaším synem něco není v pořádku,"" řekl Forrest pro ABC News. Když jsem vešel do místnosti, všichni se ke mně otočili a on řekl:
"Leo má Downův syndrom."
Forrest uvedl, že arménské nemocnice povolují, aby rodiče dětí s Downovým syndromem dali své děti k adopci, aniž si je vzali domů.
"Moje žena se už rozhodla ..., takže to všechno se stalo za mými zády" řekl.
Podle Forrestova vyprávění si právě toto (tedy adopci) žádala jeho manželka, Ruzan Badalyanová. Jemu řekla, aby se vzdal svého dítěte, jinak se dá rozvést.
"Vzali mě podívat se na něho a já jsem se na toho chlapa podíval a řekl jsem: Je krásný. Je dokonalý a já si ho určitě nechám, "řekl.
Badalyanová pro ABC News potvrdila, že žádost o rozvod se svým manželem opravdu podala.
Aby se vyrovnal s novými výdaji a s tím, že je osamělým otcem, Forrest si založil stránku
GoFundMe.
"Cílem je nasbírat dost peněz na jeden rok, abych si mohl najít práci na částečný úvazek a aby Leo nemusel být v jeslích a abych mohl pomáhat při péči o něj."
V době psaní tohoto článku Samuel vybral 340 194 dolarů - tedy mnohem více než byl jeho cíl, čili 60 000 dolarů.
"Devět dní po té, co jsme začali kampaň, Leo a já jsme v časných ranních hodinách zjistili, že jsme překročili náš cíl! Je šťastným člověkem, protože má na celém světě podporu tisíců přátel, kterými jste vy, "napsal hrdý otec.
Řekl, že další peníze budou použity k tomu, aby Leovi zajistil
"dobrý domov a školu".
Vše však nepoužije pouze pro potřeby své vlastní rodiny.
"Po tom všem, co jsem prožil s Leem, nebudu sedět a přihlížet, jak takové děti posílají do dětských domovů," dodal.
"Něco z peněz, které jste mi dali, využiji na financování zařízení a programů, tady v Arménii, které budou podporovat budoucí rodiče, aby si své děti nechali navzdory jakýmkoli zdravotním postižením a (použiji je) i na to, aby bylo postaráno o lepší péči pro ty jedinečné (děti), které končí daleko od své mámy a táty,"napsal na své stránce GoFundMe.
"Rádi bychom také sdíleli zbývající prostředky s jediným sirotčincem v Arménii, který si pravidelně bere opuštěné děti s tímto syndromem jakož i další organizace, které mohou pomoci dětem s Downovým syndromem - díky vaší podpoře už můžeme začít měnit věci."
Adopce je však jen jednou z forem diskriminace, se kterými se setkávají děti s vývojovými retardacemi. Rodiče nenarozených dětí se zdravotním postižením se často setkávají
s velkým tlakem na to, aby šli na potrat. Studie ukazují, že
90% všech dětí s diagnózou Downova syndromu je před narozením usmrceno. Tím se de facto zavádí jistá forma eugeniky.
Podle studie z roku 2011 v časopise American Journal of Medical Genetics jen čtyři procenta rodičů, které mají děti s Downovým syndromem, litují, že si je nechali.
Neméně než
99% lidí s Downovým syndromem uvádí, že jsou ze svého života šťastní.
"Jsem jedním z těch deseti procent, kterých se navzdory všemu nezbavili pomocí potratu. Dostal jsem se přes to,"
David DeSanctis, 23-letý herec, který v poslední době hrál v nezávislém celovečerním filmu
Where Hope Grows.
Forrest doufá, že ostatní rodiče - a jednoho dne i zbytek společnosti - budou tyto děti milovat a budou si je cenit.
"Dítě s Downovým syndromem - stává se z toho tak trochu jistý druh nálepky. Pokud se nám podaří dostat se za tuto nálepku, zjistíme, že jsou normální, "řekl pro ABC.
"Chci tvrdě pracovat, abych zjistil, v čem je Leo speciální," řekl.
"Tento chlapík je skvělý."
Zdroj:
LifeSiteNews.com
Převzato z
lifenews.sk, 6. února 2015,
článek naleznete
zde.