V loňském roce došlo ve Francii k výraznému poklesu počtu žen ve věku 15 - 49 let, které vyhledaly lékařskou pomoc kvůli plicní embolii: v roce 2013 bylo hospitalizováno o 11,2% méně žen než rok předtím. Národní agentura pro bezpečnost léčiv (Agence nationale pour la sécurité du medicament nebo ANSM) takový pokles očekávala. Ten totiž navazuje na pokles užívání antikoncepce třetí a čtvrté generace. Pokles začal v březnu, kdy francouzský sociální systém přestal proplácet tzv. "Mikropilulky".
K plicní embolii dochází tehdy, když krevní sraženina putuje do plic a způsobuje - v závislosti na velikosti sraženiny - dýchací potíže, poškození plic, ochrnutí či dokonce smrt.
Souvislost mezi hlubokou žilní trombózou - která může potenciálně způsobit plicní embolii - a antikoncepcí založenou jen na progestinu se dostala do pozornosti veřejnosti v prosinci 2012 díky Marion Laratové, ženě, která přežila mrtvici vyvolanou její perorální antikoncepcí. Být udavačem nestačí - ale v jejím případě se jejího příběhu chopila mainstreamová média poté, co se dostal na první stranku Monde. Mladá žena onemocněla, když měla 18 let; v 26-ti měla za sebou již 9 operací, vrátily se jí řečové schopnosti, používala už své končetiny a byla připravena vyjít na veřejnost. Její gynekolog jí řekl až v roce 2010 o tom, že "mikropilulka", kterou užívala ji vystavila velmi zvýšenému riziku trombózy, zejména proto, že má genetickou abnormalitu srážení krve.
"To mě naštvalo! Proč mi o tom nikdo neřekl ? " napsala.
V důsledku tohoto skandálu - vystoupilo totiž mnoho dalších dívek a žen, aby vypovídaly o podobných incidentech - ANSM doporučila zastavit veřejné financování tabletek a jejich užívání výrazně pokleslo (o 45%) i díky mediální pozornosti.
ANSM nařídila vytvoření zprávy o plicní embolii v letech 2012 a 2013. Očekávala, že zjistí 10 % pokles nemocnosti týkající se populace, která předtím užívala pilulky třetí a čtvrté generace. U žen ve věku od 15 do 49 let byly závěry této zprávy v souladu s očekáváním ANSM. Na kontrolních skupinách složených z mužů ve věku 15 až 49 let a žen ve věku od 50 do 69 let (tedy ty skupiny, které obvykle neužívají perorální antikoncepci), se za stejné období pokles plicní embolie neprokázal.
ANSM hovoří celkem o 341 hospitalizacích (v důsledku plicní embolie), kterým bylo v roce 2013 zabráněno díky menšímu užívání tabletek třetí a čtvrté generace. Hospitalizovaných bylo celkem 2704 žen ve srovnání s rokem 2012, kdy jich bylo hospitalizováno 3045.
Největší pokles byl zaznamenán u žen ve věku 15 - 19 let (pokles o 19,1%) a ve věku 20 - 29 let (pokles o 12%), protože tabletky třetí a čtvrté generace údajně lépe snášejí ženy, které je užívají častěji.
Tabletky založené pouze na progestinu vyvolávají více velmi časných potratů než "klasické" pilulky. Jejich působení spočívá především v úpravě děložní sliznice tak, aby se sedm dní po oplodnění stala nehostinnou při nidaci embrya.
Podle poznámek ANSM se v průběhu roku 2013 celkový prodej antikoncepce snížil jen sotva (asi o 1%). Přestože se prodalo o 45% méně tabletek třetí a čtvrté generace, prodej tabletek první a druhé generace vzrostl o 30%. Prodej perorální antikoncepce ve všeobecnosti klesl o 5%, ale na vzestupu je dlouhodobá antikoncepce: nitroděložní tělíska (DANA) a antikoncepční implantáty. Ty stouply o 28%.
Tyto statistiky vyvracejí obvinění médií, že mediální skandál kolem pilulek třetí a čtvrté generace mohl vyvolat zvýšení počtu potratů. "O 4% více potratů, tj 10 000 žen - obětí, "uváděla mainstreamová média po článku v Journal de Gynecology obstétrique et biologique de la Reproduction. Ten tvrdil, že mnoho žen přestalo brát tyto pilulky v důsledku přehnaných tvrzení médií. Studie se odvolávaly na statistiky z 11-ti potratových center, v nichž 2 300 žen uvedlo, že svůj potrat připisuje tomu, že přestaly užívat antikoncepci kvůli negativním zprávám. Číslo 10 000, které uvádí studie, je určeno pouze odhadem.
Ve Francii, kde se více než 90% plodných a sexuálně aktivních žen antikoncepcí brání proti početí, mají velký podíl na potratech (více než 72%) ženy, které užívají nějakou formu antikoncepce.
Zajímavé je, že sdělení nárůstu potratů o 4% bylo odprezentováno jako nežádoucí.
"Důsledky" dobrovolného přerušení těhotenství "zdaleka nejsou zanedbatelné: kromě jistých psychických následků, mají často za následek trvalé fyzické vedlejší účinky," píše populární zdravotní stránka e-sante.
Studie nesledovala případný nárůst potratů v důsledku opatření zrealizovaných vládou socialistů, zaměřených na to, aby byly potraty "dostupnější" - včetně 100 % proplácení jejich provádění (nyní jsou tedy zdarma pro všechny ženy), zvýšení platů lékařům a gynekologům, kteří tento skutek provádějí, a veřejného financování "osvěty" mluvící ve prospěch potratů.
DATUM ZDROJA: 13. Nov 2014
ZDROJ:
LifeSiteNews
Převzato z
lifenews.sk,
článek naleznete
zde.