Studie, která byla vypracována na základě nového výzkumu v Chile, ukazuje, že legální potraty nejsou o nic bezpečnější než nelegální potraty. Tým výzkumníků z MELISA Institute zkoumal údaje, které ukazují, že od okamžiku, kdy byly v roce 1989" v Chile zákonem zakázány potraty, nejenže nadále pokračoval trend klesající úmrtnosti související s potraty, ale za poslední desetiletí se výrazně snížil i počet propuštění z nemocnic, kde byly ženy hospitalizovány kvůli potratu. "
Tato vědecká studie, která byla provedena pod vedením Dr. Elarga Kocha, epidemiologa a ředitele pro výzkum na MELISA Institute, uvádí, že situace v Chile podporuje to, co je pro mnohé paradox: že "dokonce i při méně liberální potratové legislativě mohou být ukazatele zdraví matek výrazně zlepšeny pomocí jiných faktorů, včetně pozoruhodného snížení úmrtnosti a nemocnosti, které jsou spojeny s potraty. "
Studie, na níž institut i nadále pracuje, rovněž ukazuje, že u těhotných žen, které cítí nátlak a strach (což tvoří 70% z více než 3000 zkoumaných žen, které mají neplánované těhotenství), je větší riziko předčasného přerušení těhotenství. Jako prevenci proti potratům tyto údaje navrhují rozvoj a podporu programů na podporu mateřského zdraví, které věnují pozornost potřebám zranitelných žen a jejichž výsledkem je, že 69-94% z těchto žen donosí a porodí své dítě.
Chile je vzorem úspěšné a rozvinuté péče o zdraví matek. V porovnání se Spojenými státy, ve kterých je denně zabito prostřednictvím legálních potratů v průměru téměř 3 000 nenarozených dětí, odhady o Chile hovoří o rozpětí mezi 13 000 až 18 000 nelegálními potraty ročně, což je denně asi 49 nenarozených dětí. A většina z těchto potratů je provedena svépomocí užitím misoprostolu.
Kochova zjištění poukazují na opatření v péči o mateřské zdraví v Chile - jako například lepší prenatální péče a osvěta, strava, výcvik porodních asistentek - které snižují úmrtnost a nemocnost žen, které podstoupí potrat. S ukázkovým "rizikem úmrtí jedné ženy na každé 4 miliony žen plodného věku," tyto údaje podporují postupy, které jsou zaměřeny na zdraví a které vylučují potratové služby a zachraňují životy.
"Jak tento výzkum odhaluje, Chile a další země, které si volí spíše život podporující opatření v oblasti péče o zdraví matek před legalizací potratů, budují Kulturu života, protože děti i ženy dostávají tu nejlepší možnou péči," řekl otec Shenan J. Boquet, prezident HLI.
"Tato zjištění ukazují, že země, ve kterých jsou potraty zakázané, mohou být mnohem úspěšnější v podporování zdraví matek. Tyto země totiž chápou, že potrat je ničením vyvíjející se lidské bytosti a nedělá nic pro zlepšení zdraví matky. "
DATUM ZDROJE: 14. Nov 2014
ZDROJ:
zde.
Převzato z
lifenews.sk,
článek naleznete
zde.