Knihy

Tiskový apoštolát A.M.I.M.S. představuje brožurku:
Základy křesťanské víry

DPP12 Velmi stručné a jasné vysvětlení toho, o co v křesťanství jde. Srozumitelné i lidem, kteří o víře nevědí vůbec nic. Používáme jako dárek pro ty, kteří nějak o víru projeví zájem. Text s církevním schválením brněnského biskupa.
Anglický matematik a filozof Bertrand Russel podrobně vyložil, proč nemůže věřit v Boha. Jeden z jeho přátel se ho žertem zeptal, co by pan profesor řekl, kdyby se mu mělo přece jenom stát, že by se po smrti octl tváří v tvář Bohu. Russel odpověděl: "Řekl bych mu: Pane, neposkytl jste nám o sobě dost důkazů!" Mnoha lidem je tato odpověď velmi blízká. Mají pravdu? Teologové se po staletí snažili nalézt důkazy pro existenci Boží. Není snad nutné zde všechny uvádět. Zmiňme se alespoň o některých.

1. Hodinový strojek nevzniká "sám od sebe". V hodinách je vtěleno příliš mnoho inteligence, než aby mohly povstat "náhodou". Jsou sestrojeny plánovitě: hodinové pero, nepokoj, kamenná lůžka, kolečkové převody, vzájemné zapadání koleček... To vše ukazuje, že tu někdo myslel, že je tu v základě plán: kde je plán, musel někdo myslet - plánovat. Ale právě s tímto plánem se setkáme v celé přírodě. Buňka - geniální chemická laboratoř... Oko - dokonalý automatický přístroj... Leteckotechnické vymoženosti ptáků a hmyzu - špičkové technické výkony...
Vzniklo celé nové odvětví vědy - bionika - která využívá divů přírody pro techniku. Geniálně jednoduché rychloměry pro letadla, zatáčkoměry, povrchové obložení ponorek - to vše bylo odpozorováno od přírody. Svět je plný moudrosti, řádu a plánu. Kde je plán, musel někdo plánovat. Kde je řád, musel někdo ten řád ustanovit. Kde je moudrost, musel někdo myslet. Dostáváme se tak k pojmu nekonečné Inteligence, k Bohu.

(úryvek z brožurky, kapitola Bůh)Autor: Jan Kabeláč
Název: Základy křesťanské víry
44 stran, formát: A6
příspěvek na tisk 5 Kč
přečíst text knihy
poslat mail s objednávkou

Základy křesťanské víry

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 16. 10. 2014 | 3846 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace