Mezinárodní konference týkající se odebírání dětí z rodin v cizině, která se konala v pátek 3. října 2014 v Praze, přinesla zcela jasné výsledky. Poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09) chce iniciovat změnu zákona o sociálně-právní ochraně dětí.
Odborné kruhy totiž v posledních letech zaznamenávají v některých členských státech Rady Evropy neobyčejně vzrůstající počet dětí, které jsou odebrané z péče svých rodičů a následně svěřené třetím osobám. Média už delší dobu upozorňují na případy odebírání dětí bez relevantních důvodů, jejichž oběťmi jsou čeští i slovenští občané žijící v zahraničí. Některé z nich otřásly i českou a slovenskou veřejností a vyvolaly širokou odbornou diskusi. Děti jsou často odebírány milujícím rodičům právě proto, aby systém fungoval a hodně lidí se z něj mělo finančně dobře.
„Tuto konferenci o odebírání dětí z rodin považuji za mimořádně závažnou, až přelomovou. Slyšeli jsme osobní svědectví rodičů i právníků. Systém, který se postupně rozvinul v severských zemích, způsobil četné nevratné lidské tragédie. Svědectví o krádežích dětí rodičům v těchto zemích jsou strašlivá. Jsou stejná jako svědectví o postupech z nacistických koncentračních táborů. I tohle všechno jsme dnes vyslechli. A proto je nejvyšší čas zasáhnout i v České republice, než bude pozdě. Jde o obchod s dětmi. Prachsprostý kšeft,“ uvedla poslankyně a expertka TOP 09 na sociální politiku Jitka Chalánková.
Například soudce Dieudonne vysvětlil možnosti a limity Evropského soudu pro lidská práva. Šokující svědectví přinesla také anglická psycholožka McNeill. Celý zrůdný systém náhradní rodinné péče vede k rozbíjení rodin ve Velké Británii a nese známky organizované zločinné činnosti institucí státu. Často také dochází k umisťování dětí k pedofilům. „A kdo se třeba odváží zeptat na obchod s lidskými orgány v souvislosti s tímto systémem? Bohužel tyto anglické a severské vzory sociální péče se začínají pomalu, ale zato cíleně, prosazovat i v České republice.
Věřím, že se najde mezi politickou reprezentací taková shoda, která to dokáže zastavit a my tak budeme schopni pomoci mnohým nevinným dětem a jejich původním rodinám. Nedokáži už ani vůbec uvažovat o tom, že by tento zrůdný systém snad někdy mohl být naším vzorem. Nedovolím, aby se v Evropě 21. století zacházelo s rodinami a dětmi takovým způsobem,“ dodala Chalánková.
Převzato z
res.claritatis.cz, 8. října 2014
článek naleznete
zde.