Mimo oblast FATYMu

Společnost Dcer křesťanské lásky sv. Vincence de Paul

Pěší pouť mužů 2013 Ve Staré Boleslavi a okolí můžete potkávat řádové sestry oblečené v modrém hábitu. Blížeji se nám představily.

Jsme sestry vincentky, podle našeho zakladatele sv. Vincence de Paul. Oficiální název našeho společenství je Společnost Dcer křesťanské lásky sv. Vincence de Paul, služebnic chudých.

Společenství bylo založeno v Paříži 29. 11. 1633 a během několika let se rozšířilo do různých míst, kde bylo potřeba pomáhat chudým, nemocným, trpícím a osamělým. Dnes je na celém světě cca 18 000 sester. Znakem Dcer křesťanské lásky je ukřižovaný Ježíš v hořícím srdci a okolo je nápis: "Láska Ježíše ukřižovaného nás podněcuje."
Ano, podněcuje nás sloužit potřebným tam, kam nás Společnost posílá. V ČR máme 5 komunit sester - Stará Boleslav, Mendrika u Litomyšle, Hradec Králové, 2 komunity v Brně. Na Slovensku 19 komunit, na Ukrajině 3 komunity a v Rusku 2 komunity sester. Všechny patří do Slovenské provincie DKL.

Naším posláním je služba potřebným, nemocným, chudým, apod. Náš život se skládá ze třech důležitých prvků: Služby, modlitby a komunitního života.

Jak sami dobře víte, dnes jsou nejrůznější druhy chudoby - chudoba hmotná, duchovní, mravní. Mravní chudoba je dnes tou nejvážnější. Hodnota rodiny je podceňována, až dokonce opovrhována. Naše společenství se snaží reagovat podle svých možností na chudobu, která ho obklopuje. Konkrétně ve Staré Boleslavi je naším posláním sloužit v Charitním domově věkem pokročilým a nemocným obyvatelům. Spolupracujeme zde s civilními zaměstnanci.
Další službou, ve které zdejší komunita sester působí, je dobrovolnická služba v Nízkoprahovém centru ve Staré Boleslavi, Na Dolíku, které provozuje Arcidiecézní charita Praha. Jedná se o službu lidem bez domova, sociálně vyloučeným.
Věnujeme se i dětem a mládeži, kdy se s nimi 1krát měsíčně setkáváme. Formou hry a katecheze je možné dětem ukazovat hodnoty, které jim svět častokrát nenabízí. Vidíme to jako velmi potřebné.

Pokud by Vás náš život oslovil a chtěl/a bys poznat naši službu a život, je možné se ozvat na email kom.stboleslav@centrum.cz


Pěší pouť mužů 2013

Sdílet

| Autor: Bohumila Hubáčková | Vydáno dne 03. 07. 2014 | 5249 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace