Z celkového počtu 200 pro-life kandidátů uznaných Institutem života (Life Institute) se v letošních místních volbách v Irsku podařilo získat křesla až z 65%. Organizace označila tento výsledek za "velmi pozitivní a nesmírně důležitý pro volby v roce 2016".
Mluvčí Institutu života Niamh Uí Bhriainová potvrdila, že bylo zvoleno 130 kandidátů, kteří se pro voliče identifikovali jako pro-life kandidáti, přičemž té očekávala, že se k nim přidají po odloženém sčítání hlasů i někteří další.
"Je to velmi pozitivní výsledek a rozhodně je nesmírně důležitý pro volby v roce 2016. Viděli jsme, že pro-life voliči chtěli volit co nejzodpovědněji a tak jim označení pro-life kandidátů v jednotlivých volebních obvodech umožnilo dát svůj hlas tomu správnému kandidátovi svého obvodu", řekla mluvčí.
"Zpětná vazba, kterou jsme dostali od kandidátů a volebních komisařů z celé země, od Dublinu po Donegal, od Mayo po Mallow, potvrzuje, že to především voliči upozornili na pro-life problematiku, která sehrála důležitou úlohu v tom, komu dají svůj hlas", dodává. "Je nesmírně důležité zvyšovat povědomí voličů za život a do dalších voleb budeme pracovat na tom, aby jejich počet narostl."
Na seznam Institutu života se dostali jména jen těch kandidátů, kteří se vyjádřili, že budou trvat na zrušení legislativy, která podporuje potraty v případě, když bude matka kvůli těhotenství trpět sebevražednými sklony.
Uí Bhriainová též potvrdila slova Joea OŔeillyho, poslance jedné z hlavních politický stran Irska, když v rádiu Northern Sound přiznal, že potraty jsou v současnosti pro voliče hlavní problematikou. Přitom však ve volebním obvodě Enda Kennyho, předsedy strany Fine Gael a premiéra Irska, kde jsou pro-life dobrovolníci obzvláště aktivní, snížil počet křesel Fine Gael z pěti na dvě.
"V hrabství Leitrim ztratila například strana 6 křesel z deseti, tím pro-life kandidáti byli poměrně úspěšní, obsadili ve městě Carrick-on Shannon 4 křesla ze šesti", hovoří.
"Podobný vzorec sledujeme v množství volebních obvodů. Počet hlasů pro Fine Gael se od posledních voleb snížil o 30%, na čemž mají jednoznačně podíl hlasy pro-life voličů. Zároveň se o neuvěřitelných 60% snížil i počet hlasů pro Dělnickou stranu, která neúnavně bojuje za potraty. Tento fakt je dobrou zprávou pro hnutí za zrušení Zákona o přerušení těhotenství".
"Strana Fine Gael nedodržela svůj pro-life příslib, ale my, pro-life voliči, kteří jsme slíbili ji už více nepodpořit, jsme ten svůj dodrželi," řekla Uí Bhriainová.
Cílem iniciativy "Volte pro-life" bylo získat 100 000 voličů, kteří se minulý rok podepsali pod pro-life petici slibující, že už nebudou volit Fine Gael, jestliže legalizuje potraty. "Naše očekávání však bylo překonáno, když jsme prostřednictvím poštovní zásilky emailu a sociálních médií přímo oslovili už ty zanícené voliče, dokázali jsme rozdistribuovat celkem 300 000 "Volte pro-life" letáčků a zpráva v sociálních médiích byla obrovská," dodala mluvčí Institutu života.
Řekla, že odkazy "Volte pro-life" byly během deseti dní před volbami, 23. května na Facebooku označené: "Líbí se mi to" a sdílené více než 40-tisíckrát.
"Fine Gael legalizoval vykonávání potratů až po porod, i přes lékařské důkazy, které potvrdily, že těhotenství nezpůsobuje sebevražedné sklony matek, a není řešením těchto sklonů, i přes veřejný nesouhlas obyvatelů země," dodala. "Minulý rok pochodovalo v akci Rally for Life (Rally pro život) proti potratům 60-tisíc lidí, to je jednou z příčin 30%-ntího poklesu hlasů pro Fine gael. A bude pokračovat, až do té doby než Zákon o přerušení těhotenství nebude zrušený."
Převzato z
lifenews.sk, 28.května 2014
článek naleznete
zde.