Indianapolis 14. května (TK KBS) ve Spojených státech amerických, natočili nový
dokumentární film s názvem "Třetí cesta". Představuje křesťanskou lásku jako třetí cestu v kontroverzích týkající se homosexuality. Katolíci pociťující sexuální přitažlivost ke stejnému pohlaví hovoří o svých osobních zápasech a útěše, kterou našli v učení Církve.
Film je možné vidět na webové stránce Blackstone Films,
www. blackstonefilms.org. - ZDE.
Třicetiosmiminutový dokumentární film režíroval John Andrew O´Rourke, který pracuje pro Blackstone Films v Indiane. John Hollowel, kněz z arcidiecéze Indianapolis, se postaral o jeho produkci. Film hovoří o katolících s homosexuální orientací a je doprovázen komentáři dalších představitelů Katolické církve, například postřehy sestry Heleny Burnsové a Chrisa Stefanicka.
"Od lidí pociťujících přitažlivost k osobám stejného pohlaví se nevyžaduje nic jiného než od heterosexuálů", hovoří v dokumentu David, katolicky muž. "Jsme povoláni k čistotě, každý jeden z nás,". dodává.
Melinda, konvertitka na katolickou víru, hovoří o tom, jak se vzdala homosexuálního vztahu, když se rozhodla vstoupit do Katolické církve. "Věděla jsem, že jak se stanu katoličkou, ta homosexuální záležitost bude muset přestat", vzpomíná. "A tak jsem pověděla Bohu, že je to tak dobře, protože jsem našla zalíbení v mém Stvořitelovi. Moje identita a můj vztah s Bohem byl najednou důležitější než moje identita a můj vztah s mojí přítelkyní."
Michael Schmitz, kněz michiganské diecéze Duluth, vysvětlil, že ve filmu jde katolicismus vlastní cestou- odmítá odsuzování homosexuálů, ale i schvalování homosexuálních aktivit. "Určitě vůči vám nepociťujeme nenávist, ani nešíříme odsuzování, či strach, nechceme vás izolovat," hovoří v dokumentu Schmitz. "zároveň nemůžeme přijímat všechno, co chcete. A tak si chceme zvolit třetí cestu. A ta třetí cesta je láska. Chceme vás milovat".
Katolíci a katoličky pociťující homosexuální přitažlivost hovoří ve filmu o své víře a svých životech. Někteří vykládají o svých těžkostech při dospívání, o tom, jak se cítili odlišní, zažívali samotu a nebo výsměch svých spolužáků. Další si vzpomínají na svoji složitou minulost poznamenanou rodičovským nepochopením a nebo sexuálním zneužitím.
Kněz Schmitz zdůraznil, že církev odsuzuje každou nespravedlivou diskriminaci a šikanování: "Církev to hovoří velmi, velmi jasně. Všichni muži a ženy, kteří pociťují přitažlivost ke stejnému pohlaví, si zaslouží úctu, patří jim důstojnost a respekt".
Páter Hollowel řekl zpravodajské agentuře CNA, že cílem filmu bylo povyprávět příběhy lidí, kteří zažívají sexuální přitažlivost ke stejnému pohlaví, naproti tomu nacházejí velkou úctu v učení katolické církve na toto téma.
Hollowellovi se během pastoračního a vzdělávacího působení dostali do ruk eseje, svědectví, které napsali věřící katolíci s homosexuální orientací.
"Uvědomil jsem si, že tyto příběhy třeba posunout na obrazovku, protože dnes už eseje čte velmi málo lidí", řekl.
Pomocný biskup Indianapolisu Christopher Coyne poskytl podle Hollowella při natáčení filmu realizačnímu týmu poradenství. Film zároveň podpořil i kněz Paul Check z Courage apostolate, který se v USA věnuje katolíkům se sexuální přitažlivostí ke stejnému pohlaví.
Převzato z
lifenews.sk, 14.května 2014
článek naleznete
zde.