Pákistánská žena vyšla na světlo s hrozným příběhem o tom, jak byla přinucena k potratu na základě pohlaví. A to hned dvakrát. Neví se zbavit vzpomínek na ostrou emocionální bolest a strach z reálné fyzické bolesti. Žádá, Velkou Británii o reformu zákonů o potratech, aby už žádná žena nikdy nezažila to, co musela prožít ona.
Mladá žena, která emigrovala do Velké Británie, kontaktovala noviny The Independent, a řekla jim o své situaci. Její manžel ji nutil, aby šla na dva potraty, po tom, co se dozvěděli, že počaté děti jsou holčičky.
Žena, kterou noviny nazvaly "Samira", řekla, že její manžel ji vzal na ultrazvuk zjišťující pohlaví dítěte. Když zjistil, že čekají holčičku, oznámil jí, že bude muset jít na potrat.
Když ji viděl, jak se dívá na snímky z ultrazvuku řekl jí: "Rozcupuj ty fotografie a nedívej se na ně, protože budeš přemýšlet o dítěti." Potrat si zařídila prostřednictvím National Health Service (NHS). Když se na to zpětně dívám, nešla bych na potrat kvůli tomu, že to bylo děvčátko, řekla. Tlačil na mě můj manžel, pro její pohlaví.
Snila o útěku, ale bála se, že by její manžel "sám vlastnoručně ukončil těhotenství. Zbil by mě asi až do takové stavu, že bych potratila."
Brzy zjistila, že je znovu těhotná a dozvěděla se, že dítě bude opět holčička. Byla jsem opravdu, opravdu šťastná. Nebylo to v plánu, ale byla jsem ráda, protože to byla žena, a byla jsem ráda, že je ve mně. Ze strachu, co by se jí mohlo stát, souhlasila s druhým potratem na základě pohlaví. Zaměstnanci potratového zařízení viděli, že byla viditelně otřesena, ale neposkytly jí žádnou útěchu.
"Plakala jsem a plakala a nemohla jsem přestat. Sestřička viděla, že jsem byla rozrušená, ale řekla: Jen si dejte tyto pilulky. Vůbec se nezajímali o to, že jsem vypadala nešťastně" řekla Samira.
V obou případech cítila hlubokou bolest.
"Nejhorší bylo, že když jsem vešla dovnitř, měla jsem bříško, a když jsem vyšla ven, neměla jsem ho. Stále jsem se ho dotýkala a chtěla jsem křičet, ale zvuk nevycházel. Chtěla jsem své dítě zpět", řekla Samira.
Nyní je opět těhotná a bojí se, zda ultrazvuk opět neukáže, že čeká děvče. Bojí se, že ji manžel bude nutit, aby proti své vůli protrpěla třetí potrat. Přemýšlím o tom pořád. Jsem opravdu vyděšená. jsem vystresovaná a mám noční můry o krvácení a bitvě.
Ozvala se The Independent, protože analizovali údaje ze sčítání lidu z roku 2011 a zjistili, že Spojenému království "chybí" asi 1 400 - 4 700 dívek. Analyzovali počty druhorozených dětí- dívek a objevili velkou nerovnováhu v poměru pohlaví mezi matkami z Pákistánu a Afghánistánu a v menší míře i z Bangladéše.
"Přišli jsme na to, že poměry mezi pohlavími se pohybovaly mezi 1,1 a 1,2 při druhé dítěti z těchto rodin. Tato silná zaujatost ve prospěch chlapců nelze vysvětlit jinak, než že rodiče znali pohlaví dítěte, oznámily noviny.
The Daily Telegraph tajně vyšetřoval a našel ve Velké Británii, lékaře ochotné vykonávat potraty na základě pohlaví. Ministerstvo zdravotnictví stále zastává názor, že neexistuje "žádný důkaz", který by to dosvědčoval.
Samira žádá politiky, aby do 24. týdne těhotenství, zakázali ultrazvuk, který by zjistil pohlaví dítěte. Potrat je ve Velké Británii nezákonný po zahájený třetího trimestru.
" Myslím si, že by měla existovat kampaň proti šetření pohlaví, resp. by k němu mělo dojít až tehdy, kdy už se nemůže uskutečnit potrat," dodala Samira.
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek vydaný 14. 3. 2014 naleznete
zde.