Ve čtvrtek 27. března doporučil Evropský parlament výrazné ekonomické sankce, odmítnutí cestovních víz a další represe vůči státům, které odmítají homosexuální agendu Evropské unie. Nejhůře dopadla Nigérie, která má zákony explicitně chránící rodinu a Uganda, která vděčí za svůj pokrok křesťanským misionářům (převážně z USA).
Vysoká komisařka OSN pro lidská práva Navi Pillayová se v Nigérii potkala s jasným odporem vůči své propagaci a obhajobě homosexuálního životního stylu.
Generální prokurátor nigerijské vlády Muhammed Adoke adresoval svůj projev delegaci OSN v Nigérii a zdůraznil v něm, že nigerijské zákony nekriminalizují individuální sexuální orientaci; vysvětlil, že záměrem zákona je ale ochrana tradiční rodiny založené na manželství muže a ženy. Uvedl také, že zákon vznikl na základě reflexe manželství a rodiny.
Vysoká komisařka OSN proti nigerijskému zákonu argumentovala tím, že může vzít LGBT osobám šance na informace o HIV, prevenci a léčbě. Může podle ní také poškodit systém péče o nemocné.
Vědecké výzkumy ukazují, že žádná jiná, srovnatelně velká skupina lidí ve společnosti netrpí ve stejném měřítku široce rozšířenými patologickými jevy uvnitř komunity jako homosexuálně se chovající lidé. V den, kdy se Evropský parlament nedokázal shodnout na uvalení či neuvalení nějakých sankcí vůči Rusku v souvislosti s krizí na Krymu, se ukázalo, že bude nicméně jednomyslně a svorně tlačit na africké země, aby přijaly její homosexuální agendu.
Celonárodní průzkum v roce 2013 přinesl 92% odmítnutí "manželství" mezi lidmi stejné pohlaví. Nigerijští katoličtí biskupové i muslimská národní komunita také veřejně podpořili zákon, který odráží kulturní hodnoty a je integrální součástí nigerijského morálního zdraví. Zákon nazvaný "Akt o zákazu manželství stejného pohlaví" byl podepsaný prezidentem v lednu roku 2014. Od té doby se EU a obrovské množství mezinárodních organizací, včetně OSN, pokoušejí přesvědčit další vlivné organizace, aby přijaly drastická opatření za účelem zavedení homosexuální agendy v Nigérii a v dalších afrických zemích, které se postavily na odpor proti homosexuálním svazkům.
Převzato z
http://res.claritatis.cz/,
článek vydaný 7. 4. 2014 naleznete
zde.