Podle starosty Londýna, Borise Johnsona, by měl stát odebrat dítě rodičům s radikálním politickým přesvědčením. Je to děsivá vyhlídka , když vezmeme v úvahu, že rodiče, kteří podporují větší politické strany, jako je například Strana nezávislosti Spojeného království, se již stávají terčem sociálních služeb. Johnson ve své týdenní rubrice napsal, že "zákon by měl považovat radikalizaci za zjevnou formu týraní dětí.
Myšlenka odebrání dítěte se váže k údajnému rozumnému odůvodnění. Jedná se o snahu zabraňovat tomu, aby se z dětí stávali "potenciální vrazi nebo sebevražední atentátníci. Johnson řekl, že k odebrání dítěte může dojít i za méně konkrétních okolností. Jako příklad uvedl skutečnost, když je dítě vedeno k tomu, aby bylo "plné nenávisti. Starosta řekl, že děti, jejich rodiče jsou zastánci Britské národní strany, tedy pravicové organizace striktně oponující imigraci mohou být za "extrémních" okolností odebrány z péče.
V roce 2012 místní správa odebrala jistému páru dítě z pěstounské péče, protože byli členy Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP). Tato strana je třetí největší stranou Spojeného království a očekává se, že zvítězí v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu.
Rodičům, kteří se o děti příkladně starali, sociální pracovníci řekli, že jim děti odebrali, protože jsou členy "rasistické strany". Městská rada považovala stranu UKIP za "rasistickou" kvůli tomu, že oponuje" aktivnímu prosazování multikulturalismu".
Pokud by se toto kritérium mělo aplikovat v USA, mnoho konzervativců i liberálů by čelilo odebrání dítěte ze své péče. Ministerstvo domácí bezpečnosti momentálně totiž charakterizuje"milovníky svobody" jako extremisty a hází je do jednoho pytle s násilnými teroristy.
Johnsonův komentář vyšel jen týden poté, co byl ve Skotsku schválen zákon, podle kterého má mít každé dítě do 18 let života přiděleného státního pečovatele. Křesťanský institut tento krok označil za "hrozivé rozšíření chapadel státu do rodinného života. Zákon v podstatě považuje každého rodiče za potenciálního tyrana dětí a uděluje vládním špehům odpovědnost za sledování dětí prostřednictvím programu, který vypadá, jako by byl vytržen přímo ze stránek despotického románu, jakým je například Překrásný nový svět.
Doktor Stuart Waiton z Abertay University řekl, že je méně pravděpodobné, že by se státní opatrovníci zaměřili na malý počet skutečně závažných případů týraní dětí, protože ty se "ztratí" v záplavě širokého seznamu zájmů.
Zdroj:
INFOWARS.com, 3. 3. 2014
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek z 9. 3. 2014 naleznete
zde.