Možnost "jiné" dosud nabídla pouze síť Google+
Pokud si chcete vytvořit na sociální síti profil, je třeba vyplnit údaje, mezi které patří i pohlaví. Až dosud jste si mohli vybrat pouze ze dvou možností - muž a žena. Nicméně změny, o které se snaží gender ideologie, zasáhly i populární sociální síť Facebook, která uživatelům umožní zvolit si v osobním profilu pohlaví jiné než mužské či ženské. Informaci zveřejnil portál technet.cz.
Uživatelé anglické verze Facebooku v USA si budou moci v příslušném políčku vybrat některou z desítek variant. Nebudou už "povinni" zvolit jednu ze dvou, tak jako dosud. Mezi 58 variantami budou například "transgender", "intersex" nebo "fluid" (proměnlivé), oznámilo vedení Facebooku ve čtvrtek v San Francisku.
Všechny varianty, jak uvádí ABC news, jsou následující:
Agender, Androgyne, Androgynous, Bigender, Cis, Cisgender, Cis Female, Cis Male, Cis Man, Cis Woman, Cisgender Female, Cisgender Male, Cisgender Man, Cisgender Woman, Female to Male, FTM, Gender Fluid, Gender Nonconforming, Gender Questioning, Gender Variant, Genderqueer, Intersex, Male to Female, MTF, Neither, Neutrois, Non-binary, Other, Pangender, Trans, Trans*, Trans Female, Trans* Female, Trans Male, Trans* Male, Trans Man, Trans* Man, Trans Person, Trans* Person, Trans Woman, Trans* Woman, Transfeminine, Transgender, Transgender Female, Transgender Male, Transgender Man, Transgender Person, Transgender Woman, Transmasculine, Transsexual, Transsexual Female, Transsexual Male, Transsexual Man, Transsexual Person, Transsexual Woman, Two-Spirit.
Seznam možností konzultoval Facebook s odborníky. Služba, která má po celém světě 1,23 miliardy uživatelů, dosud "nutila" vybrat si mezi mužským a ženským pohlavím. Možnost "jiné" dosud nabídla jen síť Google+.
Zároveň Facebook dává uživatelům možnost kontroly nad tím, kdo výběr pohlaví může vidět. Vychází tak vstříc lidem, kteří určení svého pohlaví považují za soukromou záležitost.
Sociální síť svoje aplikované novinky odůvodnila snahou,
aby se lidé na Facebooku cítili autenticky a skutečně sami sebou.
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.
@@@@@
Otevřený dopis LGBTI
odkud Facebook vzal 50 rodů?
Facebook (FB) umožnil uživatelům US English verze zvolit si jeden z 50 rodů. Zpravodajská stanice BBC uvedla, že se tak
rozhodl po konzultaci s pěti vedoucími LGBTI organizacemi. Tato skutečnost mě dovedla k rozhodnutí napsat otevřený dopis slovenským LGBTI organizacím,
odkud LGBTI aktivisté berou tolik rodů a jak si z nich vybrat.
Drazí LGBTI aktivisté,
Hned na začátku Vás prosím, abyste odložili své řeči o homofobii a porušování lidských práv. Jen se ptám na Váš názor.
,br>
Na FB (US English verze) se již neuvádí pohlaví. Existuje pouze rod. Rád bych věděl proč?
Proč ignorujeme to, že existuje i biologické pohlaví?
Dočetl jsem se, že (alespoň na Slovensku)
rozlišujeme mezi pohlavím a rodem. Kdysi to bylo synonymum. Dnes je to jinak. Tedy se ptám, kdy a proč došlo k oddělení rodu od pohlaví? Možná odpovíte, že někteří muži se začali cítit jako ženy a pod. Ale
není biologické pohlaví objektivní fakt a rod je jen subjektivní emoce? Proč se řídíme pocity člověka a ne realitou jeho pohlaví?
Ano, v jistém smyslu, i pocity člověka jsou realitou. Existuje mnoho subjektivních emocí, které se považují za normální. Například zklamání z toho, že Slovensko prohrálo se Slovinskem. Ale
jsou i jiné subjektivní emoce, jako např. strach z uzavřených prostor, které se považují za poruchové. Odkud máme tedy vědět, že i pocit chlapa, že je žena, je normální? Na základě jakého konkrétního argumentu (kromě neboť se tak cítí ) víte, že to není porucha?
Už jsem naznačil, že dopis bude i o 50 rodech na FB.
Které konkrétní skutečnosti vedly Vaše sesterské organizace v USA k tomu, že existuje 50 rodů? Prosím neodpovídejte, protože se tak lidé cítí. Lidé se totiž cítí všeljak. Někteří se například cítí jako mimozemšťané. Budeme je proto označovat za mimozemšťanů? Řeknete si, že co to povídám, nicméně je zřejmé, že to jsou lidé a ne nějací ufoni. No ale mně také přijde očividné, že žena je ženou a ne mužem a už vůbec ne nějakým z 50 rodů, které uvádí FB. Tak
proč je cítit se jako např. Gender Variant* v pořádku a cítit se jako mimozemšťan je zvláštní?
Jak je vlastně třeba postupovat při výběru rodu? A proč existuje jen 50 rodů? Proč ne 70? Když se někdo cítí jako Gender Fluid*, nemůže se jiný člověk cítit jako Gender Fluid 2.1?
V Kalifornii
uzákonili, že chlapci, kteří se cítí být dívkami (a naopak), mohou hrát dívčí sporty. Zatím to platí na státních školách. Chci se zeptat na Váš názor.
Budeme jednou na olympiádě svědky toho, že (pohlavím) muži budou soutěžit v ženském biatlonu?Nebo že (pohlavím) ženy budou hrát mužský hokej? A vlastně jaké disciplíny budou hrát např. Agender lidé? *
s pozdravem
<>br>
Matej Mihalík, muž tradičního mužského rodu
PS: Pokud jako odpověď chcete uvést nějaké studie, tak prosím citujte z těch studií konkrétní fakta. Neboť existují studie různé kvality, určitě pochopíte, že bezobsažné konstatování "neboť tato studie tak říká" nejsou dostatečné.
* Gender Variant, Gender Fluid a Agender patří k 50 novým rodem na Facebooku (US English verze)
Převzato z: Blog Matej Mihalík -
http://matejmihalik.blog.sme.sk/,
článek ze 17. 2. 2014 naleznete
zde.