OSN - Arcibiskup Francis Chullikatt, představitel Svatého stolce při Organizaci spojených národů, řekl na valné hromadě OSN, že doporučení propagovat "bezpečné potraty" a homosexualitu jsou "obzvláště zavrženíhodné".
Arcibiskup uvedl, že doporučení propagovat potraty a homosexualitu "poškozují zájmy dětí," protože vyjadřují "pouze mínění členů Výboru" a nemají "pravomoci soudního precedentu."
Ve světle diplomatického přístupu Vatikánu na půdě OSN se tyto výroky vnímají jako zvláště přísné pokárání.
Sporné body doporučení Výboru OSN jsou podle arcibiskupa Chullikatta ty, že:
... státy mají poskytovat dětem vzdělání a informace o sexuálním zdraví, antikoncepci a tzv.. "bezpečných" potratech bez souhlasu rodičů, pěstounů nebo vychovatelů; že potraty mají doporučovat ze strany členských států jako metoda plánování rodiny a zajistit "informace a služby pro tzv. sexuální a reprodukční zdraví bez zohlednění výhrad ve svědomí poskytovatelů".
Zástupce Vatikánu poznamenal, že
"tato doporučení jsou zvláště zavrženíhodné. Žádný potrat není bezpečný, protože se při něm usmrcuje dítě a způsobuje matce bolest."
Arcibiskup také
kritizoval termíny, "sexuální orientace" a "genderová identita", které Výbor používá, poznamenajíc, že neexistuje "žádný mezinárodní právní konsensus", který by definoval jejich význam. Arcibiskup dodal, že ve Všeobecných poznámkách Výboru se používají "nelegitimně a velmi nešťastně".
Arcibiskup Chullikatt naléhal na Výbor, aby revidoval obecné komentáře v souladu s Úmluvou o právech dítěte, "který potvrzuje právo dítěte na život «před a po narozením»".
Peter Smith, dlouholetý pro-life aktivista v OSN, který zastupuje britskou Společnost pro ochranu nenarozených dětí (Society for the Protection of Unborn Children), považuje promluvu arcibiskupa za "úžasnou" a dodává, že "proslov velmi podpořil život a rodinu a vytmavil to ústupkovým krokům výboru, který přehlíží Úmluvu o právech dítěte."
Mezi nejsilnější výroky o rodině a životě patří:
Je jasné, že bez života jsou všechna ostatní práva zbytečná.
Z toho vyplývá, že každému dítěti musí být v prvé řadě přiznáno právo narodit se.
Jde o právo, které však musí být stejně chráněno - bez diskriminace jakéhokoli druhu, včetně té na základě pohlaví nebo zdravotního stavu nebo politiky diktované Eugenikou. Tedy prenatální diagnostika prováděná s cílem rozhodnout, zda dítě bude nebo nebude mít možnost narodit se, je v rozporu s Úmluvou ...
Nenarozené dítě je členem naší lidské rodiny a nepatří do žádné «podskupiny lidských bytostí».
Zatímco se ochrana práv dětí začíná plným respektováním samotných dětí ve všech fázích jejich rozvoje, a to od početí, rodiče hrají nezastupitelnou roli při jejich formaci a vzdělávání, a tím pravým místem pro jejich rozvoj je rodina.
Obrana práv dítěte vyžaduje, a to je nevyhnutelný důsledek, obranu rodiny, jejíž prospěšnost pro společnost je očividná: je to rodina a ne stát, kdo poskytuje domov našim dětem, krmí je, učí je a vychovává z nich další generaci společnosti.
Vatikán také zdůraznil právo rodičů na vzdělávání svých dětí a uvedl, že tato výsada je důležitá "především v oblasti náboženské svobody, která zahrnuje sexualitu člověka, manželství a statut rodiny."
Nakonec arcibiskup Chullikatt zmínil
domácí vzdělávání, které je podle něj součástí rodičovských práv v rámci mezinárodního zákona zvolit si vzdělávací systém pro své děti, pomocí kterého se bude rozvíjet jejich náboženské a morální přesvědčení.
Zdroj:
www.lifesitenews.com
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek, vydaný 6. 11. 013, naleznete
zde.