Dodávka s obrázkem čápa nesoucím v zobáku zabalené miminko a nápisem "Zachraňte čápi", uvnitř nejmodernější vybavení a tři až pěti členná posádka, včetně poradců a licencovaného zdravotníka provádějícího ultrazvuk ... poskytují ženám skutečnou možnost ... takovou, kterou už za stěnami potratové kliniky mít nebudou.
DALLAS , Texas - Otázka efektivního oslovování žen, které doslova směřují s jejich nenarozenými miminky na interrupci, je pro hnutí pro- life tzv. . otázkou za milion.
Joe Baker, pro-life inovátor, zakladatel a prezident organizace
Save the Storks,
je přesvědčen, že na ni našel odpověď. Je jí mobilní, na nejvyšší úrovni vybavené zdravotnické centrum, obvykle napasované do dodávkového Mercedes-Benz, zaparkované přesně na půli cesty mezi ženou a potratové klinikou.
"Naším posláním je sloužit a představit možnost rozhodnout se pro život," uvedl Baker pro LifeSiteNews.com.
Jeho dodávka zobrazuje vtipný obrázek velkého čápa letícího se zabaleným batůžkem v zobáku. Na boční straně vozidla je velkými písmeny napsáno "Save the Storks" (v překladu: "Zachraňte čápi").
Obraz velkého čápa nesoucího zabalené miminko bourá, podle slov Bakera, bariéry, protože pro mnohé lidi čáp představuje uklidňující, a jakoby nostalgické spojení s mateřstvím a těhotenstvím.
Interiér vozidel je vybaven masážními křesly, vyšetřovacím stolem, toaletou pro možnost pořízení těhotenského testu a ultrazvukovým přístrojem. Jsou navrženy tak, aby poskytly pohodlný a důvěrný prostor, kde se žena uvažujícího o potratu bude cítit vítaná a v bezpečí.
Veškeré vybavení je na nejvyšší úrovni, včetně iPad-u, který ovládá různé funkce dodávky.
Strategie je jednoduchá: zaparkovat vozidlo před potratovou klinikou, nebo alespoň tak blízko, jak je to legálně možné. Srdečně nabídnout ženám směřujícím do nemocnice bezplatné služby, zahrnující profesionální konzultaci, těhotenský test a, pokud je to nutné, ultrazvuk.
Strategie dosud zaznamenává velký úspěch:
tři z pěti žen, které nastoupí do dodávky s čápem se, podle tvrzení organizace, rozhodnou nechat si svá miminka.
Každá posádka Save the Storks má tři až pěti členů, včetně poradců a licencovaného zdravotníka provádějícího ultrazvuk. Když žena svažující potrat vejde do dodávky, čeká ji představení tří možných rozhodnutí: rodičovství, adopce nebo potrat. Poradci s ní projdou všechny tři možnosti, včetně následků, které každá volba bude mít na její život.
"Rozhovor s poradcem je skutečně o tom, jaký dopad to bude mít na NI, o co víc pro NI bude výhodnější, když se rozhodne pro jednu z prvních dvou možností," říká Baker.
Organizace Save the Storks zjistila, že takový - na ženu zaměřený přístup - je efektivnější při zachraňování životů než přístup zaměřený na děťátko.
Ženy uvažující o potratu, které se zastaví u dodávky, mají větší tendenci být "zaměřené na sebe". "Není nic neobvyklého, pokud dívka řekne něco jako:, Och, nikdy bych své miminko nemohla dát k adopci, a přitom sedíme rovnou před potratovou klinikou."
"Pokud je vaším posláním něco jiného, než jen obyčejná láska k ní a snaha přesvědčit ji, že rodičovství nebo adopce je pro ni nejlepším řešením, snadno ji můžete ztratit," tvrdí Baker.
Posádky jeho organizace jsou školené, aby se "co nejvíce zaměřovaly na ženu," také si však uvědomují, že "v této situaci je právě miminko nejzranitelnější".
Zjistili, že žena si s mnohem větší pravděpodobností zvolí život, pokud ji během těhotenství a po něm někdo podporuje, pokud má dostatek potřebných zdrojů a pokud může své děťátko vidět přes sonografii.
Podle Bakerových slov je sonograf "zázračný" - když žena, která vejde do jejich dodávky a poprvé vidí své dítě, "vznikne tam pouto, které se nedá s ničím srovnat".
Posádka Save the Stork je ve výhodě oproti tradičnímu oslovování žen na chodníku před klinikami. Žena s úmyslem jít na interrupci má okamžitý přístup ke službám, které mohou pomoci změnit její názor. Dodávka nabízí klidné prostředí, kde si může jasně promyslet své rozhodnutí. Poradci si zapíší její osobní údaje, aby s ní mohly zůstat v kontaktu a nabídnout podporu a prostředky, které potřebuje.
"Nabízíme profesionální činnost - přímo na ulici," uvedl Baker.
Doposud dodávky této organizace působí v Dallasu a Chicagu. Do budoucna však mají velké plány. V létě začala
kampaň - VIDEO
za účelem umístění dodávky do každého většího města v Americe. Nezisková organizace vyzývá pro-life zastánce po celé zemi, aby pomohli vysbírat 100 000 amerických dolarů, což je cena dodávky.
"Jen pomáháme těhotenským centrům, aby byly mobilními."
Potratoví aktivisté však
nejsou nadšeni
jejich činností. Dodávky považují za "partyzánskou, proti svobodě volby zaměřenou taktiku".
Abby Johnsonová - pro-life vůdkyně a bývalá ředitelka kliniky Mezinárodní federace plánovaného rodičovství - ještě před změnou svého postoje na pro-life, označila provoz mobilního ultrazvuku za "nesmírně důležitou".
"Ženám poskytují skutečnou možnost ... takovou, kterou už za stěnami potratové kliniky mít nebudou, "uvedla pro LifeSiteNews.
"Organizace Save the Storks má moderní, správný přístup, který apeluje na mladé ženy. Každá pro-life organizace v této zemi by se měla snažit více přiblížit té skupině obyvatelstva, kterou oslovuje. A právě to se organizaci Save the Storkks daří, "uvedla.
Zdroj:
http://www.lifesitenews.com/news/an-abortion-clinics-worst-nightmare-state-of-the-art-pro-life-ultrasound-ce s obrázky
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek, vydaný 22. 9. 2013, naleznete
zde.