Reklama - dobře udělaná, účinná, lživá a zavádějící... nejen v Etiopii...
Pro běžného pozorovatele je záměr tohoto obrovského billboardu dvojznačný. Nicméně pro mladé etiopské ženy představuje krásná mladá žena na něm symbol sebedůvěry a "pokroku". Dokonce i cílovému publiku chvíli trvá, než si uvědomí, že produktem, který reklama propaguje, je malé fóliové balení v ruce ženy, které na billboardu zabírá jen zlomek prostoru. Taktikou reklamy je...
Taktikou reklamy je nejdříve prodat obraz prosperity a krásy chudým mladým ženám z města Awassa v Etiopii. Následně billboard směle tvrdí, že jeho produkt je nedílnou součástí tohoto vytouženého životního stylu. Bilbord propaguje vysokou dávku antikoncepčního levonorgestrelu jako pomoc při "neočekávaném". Ten je nebezpečný právě ve svém lži, že je klíčem k progresivnímu životnímu stylu, a přesto sám o sobě nepředstavuje žádný velký problém. Jde pouze o nepatrný aspekt každodenního života, není se čeho bát.
Lehkovážný postoj, který billboard propaguje, hlásá, že lidská sexualita není důležitá. Mít neplánovaný sex je v pořádku, protože za okamžik se můžete postarat o jakékoliv nežádoucí následky: "Když máte nechráněný sex, vezměte si tento lék do pěti dnů a zabráníte tak neplánovanému těhotenství."
Většina žen, která uvidí a přijme nenápadné poselství, se nebude obtěžovat, nebo prostě nemá prostředky na to, aby si
lék
na internetu vyhledala a dozvěděla se o jeho
znepokojujících nežádoucích účincích.
Ženy mohou být přesvědčeny, že díky tomuto zázračnému léku je bezpečné mít sex bez toho, aby věděli, že nezabraňuje přenosu HIV / AIDS. Propagace může situaci ještě zhoršit, protože ženy si budou myslet, že existuje "bezpečný" způsob, jak se vypořádat s "neočekávaným" .
Tyto ženy si nepřečtou vědeckou literaturu o antikoncepci na bázi levonorgestrelu, která dokazuje, že látka může vyvolat potrat tím, že zabrání uhnízdění lidského embrya. Ti, kteří lék prodávají, však jako vždy tvrdí, že "by neměl ovlivnit nebo ukončit stávající těhotenství" .
A teď mluvíme pouze o fyzických účincíc . V ujišťujícím pohledu sebevědomé ženy na billboardu nevidíme, jak hormonální antikoncepce vede - jak
uznává i mnoho sekulárních
spisovatelů
- k objektivizaci a oslabení žen.
Bohužel , falešný pocit jednoduchosti poselství zřejmě přesvědčí mnoho mladých žen. Pro ty, které se stále cítí nesvé nebo odolávají myšlence užívat tento lék , vyzdvihuje billboard Mezinárodní federaci pro plánované rodičovství ( IPPF ) jako agenturu , která podporuje "zdraví žen".
Bilbord útočí ze všech stran . Jako zbraně proti mladým ženám využívá jejich touhy a ctižádostivost, jejich nejistoty a obavy, a důvěru ve zdravotnických odborníků. Falešná nabídka svobody a moci se prezentuje jako prostředek využívání citlivých a zranitelných - a to vše ve jménu zdraví žen.
Co tak další billboard, na kterém by byla žena, která zjistila, že mít pravou lásku a lepší zdraví znamená odmítnout toto poselství? A její odkaz pro ženu držící fóliové balení léku: "Ne, děkuji ! "
Zdroj:
http://www.lifesitenews.com
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek ze 31. 5. 2013, naleznete
zde.