NEW YORK - Podle nejnovějších zpráv čelí křesťané v Evropě zatčením, pokutám, vandalismu a profesním trestům, vzhledem k rostoucí společenské nesnášenlivosti a vládním omezením.
Tyto zprávy vnímají spojení mezi touto diskriminací a vlnou nových zákonů, které selektivně ovlivňují křesťany.
"Do konfliktu se dostávají ti, kteří se snaží žít podle vysokých etických požadavků křesťanství." Ne tedy věřící jen podle jména, kteří se přizpůsobují hlavnímu proudu ve společnosti, říká dr. Gudrun Kuglerová.
Kuglerová stojí na čele Observatoře intolerance a diskriminace křesťanů, které v květnu v Albánii zveřejnilo svou zprávu na mezinárodní konferenci o toleranci a diskriminaci.
Evropské země se pyšní vedoucí pozicí v oblasti lidských práv, často však využívají orgány jako je Rada OSN pro lidská práva, aby vyvíjely tlak na ostatní země. Přesto zpráva zjistila, že
se množí nové zákony, které stigmatizují křesťany a jsou v rozporu s mezinárodními lidskými právy, jako např.. svoboda svědomí, projevu a rodičovská práva.
V Nizozemsku jsou potraty součástí povinného školení pro porodníky a gynekology navzdory právu nepodílet se na neetických lékařských postupech. Jistý britský soud nařídil dvěma katolickým porodním asistentkám, aby dohlížely na jiné asistentky, které prováděly potraty.
Švédsko nepovoluje právo na výhradu svědomí u pracovníků ve zdravotnictví, porodních asistentek, studentů medicíny či farmaceutů.
Irští matrikáři mohou dostat až 6 měsíců vězení, pokud by neoddali homosexuály. Církve mohou dostat pokutu, pokud by nedovolily, aby jejich majetek byl využíván při homosexuálních obřadech.
Francie zakazuje negativní ústní projevy vůči homosexualitě. Křesťanští pouliční kazatelé, pro-life demonstranti a jistý křesťanský manželský pár (v soukromém rozhovoru) byli obviněni z porušení britského zákona o slovech či chování, které "může být příčinou obtěžování, znepokojení nebo ohrožení."
Zatímco obscénní "Gay Pride" pochody jsou povoleny, na právo křesťanů svobodně se sdružovat se dívá s podezřením. Tiché protesty, poradenství a modlitby na potratových klinikách mohou v Rakousku vést k zatčení za stalking.
Majitelé křesťanského bed-and-breakfast zařízení dostali pokutu za to, že neprenajali pokoj ve svém domě, kde žijí se svými dětmi, homosexuálnímu páru. V Holandsku se vyžaduje, aby vládní orgány zrušily smlouvy se soukromými subjekty, které mají výhrady vůči homosexuálním svazkům.
Jistý křesťanský lékař ve Velké Británii dostal výpověď, protože kolegům mejlem poslal modlitbu. Jistý soudce rozhodl, že křesťané nemají právo nepracovat v neděli s prohlášením, že to není "základní součástí" jejich přesvědčení.
Rodiče mají obecné právo vzdělávat své děti. Nicméně domácí vzdělávání je v Německu trestné, zatímco Rakousko hrozí, že děti takovým rodičům budou odňaty. Ve Švédsku je pro děti povinná názorná sexuální výchova. V zemi, kde 11-letá dívka podstoupila dva potraty bez souhlasu svých rodičů.
Zmiňovaná zpráva přichází s hypotézou, že tyto zákony podporují nepřátelské klima, která umožňuje, aby napadání křesťanů zůstalo nepotrestáno.
Jistý umělec ve Slovinsku zapálil kříž - stejný čin spáchal i před 10 lety, ale u soudu byl zbaven obžaloby. Katolické knihkupectví ve Francii byla zpustošené 26 krát, přičemž veřejné orgány ani média na to nezareagovala. Polský fotbalový svaz zakázal kříže a Bible jako "rasistické a xenofobní materiály".
Ve Francii bylo 84% vandalismu za rok 2010 namířených proti křesťanským objektům. Jisté město ve středním Španělsku zakázalo biskupovi vstup na oficiální události ve městě za to, že kritizoval homosexuální životní styl.
"Křesťané nežádají zvláštní zacházení," řekl Gary Streeter, poslanec britského parlamentu.
"Žádáme však rovnoprávnost a chceme, aby hluboká víra dostala v našem zákoně a společnosti stejný prostor."
Zdroj:
http://c-fam.org, 26.7.2013.
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek naleznete
zde.