Irský parlament přijal zákon povolující interrupci - vědomého zabití nenarozeného dítěte - v případě, kdy těhotenství ohrožuje život matky.
jeho cílem je naočkovat Irům potratovou mentalitu. Stojí za tím dalekosáhlé zájmy potratového průmyslu.
center> Irsko schválilo zákon, který prolamuje zákonnou ochranu počatého dítěte
Dublin. Irský parlament včera večer přijal zákon povolující interrupci v případě, kdy těhotenství ohrožuje život matky. Podle dosavadní praxe měly těhotné ženy nárok na veškerou zdravotní péči a a terapii a to i tehdy, když ohrožovala život dítěte. Jeho případná smrt však nikdy nebyla cílem, nýbrž nechtěným důsledkem terapie matky. Včerejší rozhodnutí parlamentu poprvé v dějinách Irska připouští možnost umělého potratu, jako vědomého zabití nenarozeného dítěte v případě, že pokračování těhotenství je pro ženu psychologickou pohnutkou ke spáchání sebevraždy.
Irská církev přijala rozhodnutí s nepokrytým rozhořčením a to nejen kvůli výsledku hlasování, nýbrž i kvůli jeho průběhu. Členové parlamentu nesměli hlasovat podle vlastního svědomí. Premiér Kenny totiž nařídil stranickou disciplínu. Mluví biskup Brendan Leahy:
„Naší hlavní starostí je obrana života a v tom se nic nezměnilo. Pro mne jsou velmi důležitá slova papeže Františka, který kdysi řekl: „Obrana života je věc prostá a velká. Nedejte se znechutit, když se situace zhoršuje. Pokračujte dál!“ Ta slova nám ukazují cestu. Máme chránit život. To musí být naše priorita. Jinou věcí je interpretace nového zákona. Nevíme, jak bude interpretováno. Kromě toho mnoho politiků poukazuje na to, že je v rozporu s irskou ústavou. Všichni jsou zvědaví, co z toho vzejde.“
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=18549
12.7.2013
Nový potratový zákon v Irsku neslouží záchraně života matky
Vatikán. Nový potratový zákon v Irsku navzdory deklaracím neslouží záchraně života matky, ale zlhostejnění Irů vůči zabíjení dětí – domnívá se P. Jacques Suaudeau, mnohaletý ředitel vědecké sekce Papežské akademie Pro Vita. Poukazuje na to, že kdyby ústavodárcům šlo výlučně o záchranu života matky, měl by zákon restriktivnější podobu a požadoval by za každé situace konzultaci tří lékařů. Sám jsem lékař a vím, že podobná rozhodnutí nečiní jednotlivec. Irsko není Indie nebo Alžír. Konzultace s několika lékaři je věcí snadno dostupnou. Současná medicína stále častěji umožňuje záchranu života matky i dítěte – například prostřednictvím vyvolání předčasného porodu, poznamenává vatikánský výzkumný pracovník. Podle jeho přesvědčení je cílem nového zákona naočkovat Irům potratovou mentalitu. Stojí za tím dalekosáhlé zájmy potratového průmyslu.
http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=18553
13.7.2013
www.radiovaticana.cz