Eutanazie pro všechny, bez ohledu na aktuální fázi probíhající nemoci
V dnešní době se už otrava nešíří jen jídlem nebo krví. Jednou z nejlepších a nejspolehlivějších cest se stala média. Dokazuje to i
dokument o eutanazii s názvem "Nachtvlinder" (Noční motýl), který 24. června tohoto roku pustila na televizní obrazovky nizozemská televize Nederland 2. Vidělo ho téměř 700 000 diváků a získal 11,8% podílu na sledovanosti. (
odkaz na něj je níže)
Dokument hovoří o "dobré smrti", kterou si vybrala 26-letá dívka, Priscilla Brouwer. Té v šestnácti letech diagnostikovali blíže nespecifikovanou vážnou nemoc, na jejíž následky zemřela její matka.
Priscilla se však vůbec nenacházela v terminální fázi ...
Královna diskotéky jako konečný cíl v životě člověka
Priscilla chce dokázat, že titul královny večera, jak ji ve filmu označili, jí právem patří a ukazuje extrémní a umělou lehkost chápání a interpretace svého života, ze kterého chce "odejít jako šťastná a v šťastném období svého života. Raději umřu v 26. letech než ve třiceti po letech utrpení. "Toto je jediné kritérium její" volby ", které nepoukazuje na žádnou hodnotu života, naděje a perspektivy.
Video dokumentuje, jak se Priscilla a její nejlepší přítelkyně spolu vydají k rodinnému lékaři, aby požádala o eutanazii, jak ruku v ruce kráčejí po pláži, jak jí její sestra Steffie nanáší makeup, předtím, než se vyřádí na rozlučkové párty v nočním klubu. Priscilla si má večer před smrtí pořádně užít, a tak popíjí, zpívá, tančí, s každým se objímá. Jak film říká,
nosnou myšlenkou je mít co nejvíce potěšení, co nejvíce požitku jak je jen možné v posledních momentech života: "Zítra bude pláč, ale dnes pijme a oslavujme!"
Na konci filmu Priscilla umírá v hospici po injekci smrtícího koktejlu barbiturátů, obklopena přáteli a rodinou. Leží mrtvá na posteli a přátelé a příbuzní jí dávají poslední polibek a odcházejí. Ve finálních scénách jejího pohřbu účastníci tančí na diskotékovou hudbu.
Nizozemská asociace pro dobrovolný konec života (DAVE) uvedla, že tento dokument je didaktickou pomůckou: "Mladí lidé musí být více informováni o možnostech eutanazie."
Boží vůle vs. božské rozhodnutí těch, kteří se neodváží volat o pomoc.
Režisér filmu, Peter Bosch: "Oponenti tvrdí, že byla příliš mladá, že ještě mohla chodit a chodit i na párty, a že takové jednání jde proti Bohu. Ironií je, že v jejím případě za tím přece bylo cosi božského. "
Francouzský editorial stránky Risposte Catholique na to odpovídá: "Kde je tam Bůh? Jak to, že nevidíme, že za její smrt je v první řadě vinna společnost, která zredukovala vše jen na materiální potěšení a stala se neschopnou kolektivně chápat a vciťovat se do lidí? "
Nizozemský zákon o eutanázii pod názvem "Ukončení života na požádání a asistovaná sebevražda" z roku 2002 tvrdí, že eutanazie a lékařem asistovaná sebevražda nejsou trestnými činy, pokud lékař koná "ve shodě s kritérii náležité péče". Dovoluje dvanáctiletým a starším dětem požádat o eutanazii bez souhlasu rodičů, a dokonce už technicky je možné provést eutanazii i na mladších dětech podle tzv.. Protokolu Groeningen, který to umožňuje na základě rodičovského souhlasu (resp. požádání), pokud si myslí, že dítě má nesnesitelné bolesti.
Na tento hrůzostrašný dokument se můžete podívat zde:
http://www.at5.nl/artikelen/105904/bijna-700-000-kijkers-voor-nachtvlinder-priscilla
http://www.at5.nl/artikelen/105904/bijna-700-000-kijkers-voor-nachtvlind ...)
ZDROJ:
www.hlavnespravy.sk
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek, vydaný 28. 6. 2013, naleznete
zde.