Foto

Slavnost Těla a krve Páně ve Starém Petříně 2013

BOŽÍ TĚLO 2013 Sice později, ale o to s větší radostí vám nabízím průřez této slavnosti.
Kéž s větší láskou a důvěrou přistupujeme k Ježíši, tajemně skrytému v kousku nekvašeného chleba.


BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013


Několik slov z promluvy....

Přišli jsme, abychom slavili, abychom se radovali z daru Eucharistie.
…To je můj milovaný Syn, toho poslouchejte…..
My máme o Ježíši svědčit ve svém okolí.

V evangeliu jsme slyšeli, jak jde průvod na hřbitov. Proti nim jde Pán Ježíš, za ním ti, kdo ho mají rádi, kteří se od něho učí. A najednou se setkají.
Je tedy důležité, do jakého průvodu se člověk v životě zařadí. Budeme doprovázet mrtvé nebo půjdeme za tím, který je plný života?
Někdy je pro mnohé návštěva kostela chvílí, kdy se přišli rozloučit se zemřelým. A ne tím, který je plný života, který jde za Kristem, který ho následuje, který je o životě a ne o smrti.

V příběhu o Martině na pouti se dovídáme, že si vydupala kolotoč za 20 Kč a pak jí nezbylo na svezení na živém poníkovi za 50Kč.
Člověk někdy zůstane u atrapy, místo aby přijal to skutečné. A nedojde k tomu co je pokladem, co je nejvíc.

Děti v náboženství mají dojít k Eucharistii. Často ale žijí celý život bez Ježíše, protože se někde zastavily, zasekly. A to je škoda.
Vše má v životě dojít nakonec až k Tomu, který je život.

Narození a úmrtí jsme si nevybrali. Dostali jsme dar života, neovlivníme ho. Tak člověk počítá s tou skutečností, že jednou odejde. Snažme se mezi tím rozhodovat, milovat, radovat, obětovat, poznávat, nezůstat na krajíčku, ale jít dál.

Pán Ježíš nepřichází na svět, a my si máme uvědomit, aby ze zlých lidí dělal dobré, ale aby z mrtvých dělal živé! A to je velký rozdíl. Víme to! Najednou je smrt taky život!!!!

Pán Ježíš vrací k životu chlapce – ne aby hoch něčeho dosáhl, život něčím naplnil- ale aby ho vrátil mamince. Je to znamení společenství, že vytváříme jednotu a nežijeme jen pro sebe.
Člověk, který není rád s Pánem Bohem a není rád s lidmi, to na věčnosti nebude mít lehké. My jsme povstali k životu, abychom byli s Bohem i s lidmi. Jestliže člověk Pána Boha nepotřebuje, nemá ho rád a nechce ho ani vidět a ani slyšet, jaké to potom bude? Tak se učíme, abychom s Ním byli rádi.

Při křtu se říká, že rodiče budou dítě vychovávat ve víře a učit milovat Boha.
Do života věčného vstupujeme tím, co nám Bůh dává tj. víra. Přicházíme ze smrti do života skrze dar víry…Kdo ve mně věří, i kdyby zemřel, bude žít…
Dnešní svátek je svátkem víry! My se dotýkáme vírou Eucharistie.
Pro někoho je to kousek oplatky, ale vírou vidí mnohem víc!!!


Nedávno jsem diskutoval o tom co je po smrti – památka zesnulých ?! Když potřebuji opravit auto jdu k automechanikovi-odborníkovi, ne k pekaři. Když teče voda, volám instalatéra atd.

Když potřebuji vědět o smrti a co je potom, půjdu taky za odborníkem. A já znám jen jednoho tj. Kristus, Boží Syn, který přišel, podstoupil smrt, vstal k životu.

A kdyby 10 vědců tvrdilo, že nic není, budu tvrdit, že smekám před vašimi tituly, mám vás rád, ale nikdo z vás není odborník na to, co bude, protože nikdo z vás tam nebyl.
A pro mě je odborník ten kdo prošel smrtí a vstal k životu, a to je Kristus. A tak budu poslouchat Jeho, co On učí, co On říká…..
On je tím, který ví o čem mluví, to není o titulech.
Známe z historie – Ikaros padá k zemi, ale nikdo ho nevidí. Je to umění dívat se okolo sebe, abychom viděli potřeby druhého člověka. Neměli bychom být jako rybáři, zemědělci, pastýři, ale jako Kristus, který když procházel městem, tak se zastavil a pozvedá k životu chlapce. Jeho zastavení je zastavením soucitu s utrpením, lidskou bídou a smrtí.

A my ho máme – Krista. Eucharistie nám má být posilou, abychom viděli správně a vnímali srdcem, kde je nemoc, nedostatek, lidská potřeba.

Ať nás Pán Ježíš posiluje, občerstvuje tou svátostí, kterou On je pro nás zde na zemi. Amen.BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOZÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013

BOŽÍ TĚLO 2013


BOHU DÍKY.


Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 26. 06. 2013 | 4833 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace