Od roku 1911 se 8. březen slaví jako Mezinárodní den žen. S nápadem přišla Clara Zetkinová, členka Sociálnědemokratické strany v Německu. Kořeny tohoto svátku se spojují s volebním právem žen. Je dobré si občas připomenout, že ženy ne vždy měly právo volit, právo pracovat na bezpečném pracovišti a právo na spravedlivou mzdu. Ve skutečnosti mnoho žen po celém světě stále tato základní práva nemá.
Internetová stránka propagující Mezinárodní den žen (MDŽ) však vyvolává sklíčenost - zaměřuje se na kontroverzní, a někdy až nevkusné otázky.
Například jedno video ukazuje, jak ženy v Istanbulu při "nahoře bez demonstraci" protestovaly proti domácímu násilí. Není mi zcela jasné, jak nahota pomáhá chránit ženy před násilím. Supermodelka na jiném videu s názvem "Být inteligentní je odteď sexy" porovnává přitažlivost a boj proti globální chudobě. Být sexy je prostě být sexy, a inteligence je zřejmě o tom být správným a krásným. Dále je tam video z
Rady společností Commonwealthu označující "ženy jako hnací sílu změny". Zdůrazňuje význam zdraví, vzdělávání, příležitostí a finanční svobody dívek.
Zatímco vzdělávací hodnota prvních dvou zmíněných videí je pochybná, třetí je absolutně vystihující:
dívka by měla mít příležitost růst a vzdělávat se, mělo by dostat šanci na dobré zdraví, výživu, pravidelnou stravu a rozhodovat o manželství a obživy. Tvůrci videa však ignorují fakt, že miliony a miliony dívek nikdy nebudou moci udělat tato rozhodnutí - protože se nikdy nenarodily.
Odhaduje se, že v současnosti na světě
chybí 200 milionů dívek. Příčinou jsou potraty založené na selekci pohlaví a zabíjení novorozených holčiček. Tyto statistiky shrnuje
dokument It 'a Girl" (v překladu: "Je to holka") ". Název vystihuje tři smrtící slova. Důsledky chybějících dívek na reálný svět jsou zdrcující a srdcervoucí.
Existuje dostatek důkazů, že ženy v rozvojovém světě se využívají na lidské experimenty v oblasti antikoncepčních léků a přístrojů. Jako příklad uvedu odhalení na Filipínách v roce 1995. Miliony žen bylo přesvědčeno, že dostaly
vakcínu proti tetanu distribuovanou organizací UNICEF.
Vakcína však obsahovala B-hCG, chemickou látku, která natrvalo ničí schopnost žen rodit děti. Ženy však o tom neuvědomili. V roce 2004 UNICEF, tentokrát v Nigérii, rozjel
program k zabránění obrně. Jeho součástí však byly i sterilizační léky.
V Indii zase funguje virtuální
průmysl náhradního mateřství: chudé ženy za peníze donosí děti bezdětným párům žijícím zejména mimo Indie. Indický právní systém tuto praxi umožňuje, ačkoli mnoho lékařů přiznává její
neetičnost.
Dr. Arya odsoudil způsob, jakým se zachází s náhradními matkami v Indii: "zachází se s ní, jakoby to byl předmět, využíváte ji jako továrnu."
Dnes tento lékař otevřeně říká: "Náhradní matky pocházejí z chudých poměrů a nevědí téměř nic o svých právech. Zákony se snaží najít rovnováhu mezi tím, co je legální a co neetické, ale neetické praktiky přetrvávají. "
Ve Spojených státech amerických náboženské organizace, které pomáhají a zachraňují ženy postižené domácím násilím a obchodem s lidmi, přišly za posledních pár let o miliony dolarů ve formě vládních dotací. A důvod? Neprovádějí potraty ani neposkytují potrat vyvolávající léky. To jsou totiž služby, které podle direktivní Obamacare politiky podmiňují finanční podporu vlády. Nedávno obnovený Zákon na ochranu žen před násilím, jehož cílem je pomoci ženám-obětem domácího zneužívání, znemožní katolickým útulkem dostat tyto dotace (
více informací naleznete také po kliknutí sem).
Státní školy ve městě New York
údajně tisícům nezletilých dívek
rozdávaly tzv.. "Pilulky po" bez vyrozumění rodičů. Tyto léky mohou způsobit průjem, migrény, zvracení, alergické reakce, vážně bolesti břicha a mimoděložní těhotenství. A toto všechno patří k těm mírnějším vedlejším účinkům.
Ve městě Muskegon v Michiganu nedávno zavřeli potratovou kliniku po zjištění několika porušení zdravotnického kodexu: "používání injekčních jehel z nezajištěných kontejnerů, na několika místech na zemi i stěnách byla krev, z umyvadle v pokoji pacientů vytékala ze sifonu voda av operačním sále se nacházely nezakryté vědra s neznámými tekutinami ".
Při oslavách Mezinárodního dne žen si určitě můžeme připomenout úspěchy, které oceňují hodnotu žen a podporují skutečnou lidskou svobodu. Takovou svobodu, která znamená právo na život od okamžiku početí, právo na vzdělání, na zdraví, na pomoc od organizací, které se starají o dobro žen. Ale i svobodu nepřijmout vládní programy týkající se antikoncepce, potratů a sterilizací. Od první oslavy MDŽ dosáhly ženy značného pokroku, je však obtížné uvolnit se a radovat, když tolik z nás zde na této oslavě chybí.
Elise Hiltonová
ZDROJ:
LifeSiteNews
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek, vydaný 11. 6. 2013, naleznete
zde.