Bylo

IX. Pěší pouť Praha - Jeníkov; pátek

Jaké bylo pěší putování v pátek 24.5. 2013 při pěší pouti z Prahy do Jeníkova? Na to se můžete podívat v následující reportáži.
Jako již tradičně za námi přišel pan Štefan, který je obyvatel Nelahozevse a který nás vždy mile přivítá, aby s námi putoval do Velvar a taky tak trochu nás vyvedl tím správným směrem z Nelahozevsi.
V tento páteční den se k nám také připojuji další dva poutníci a sice Pavel a jeho syn Honza. V 7:00hod.vycházíme od kulturního domu a naše kroky směřuji k místnímu kostelíku, kde tento nový den zahajujeme splečnou modlitbou "Anděl Páně"Po modlitbě pak vycházíme směr Velvary, kde bude naše první zastávka. Jdeme krásnou lesní a polní cestou a čas využíváme ke vzájemné komunikaci, nebo jen k tichému žasnutí nad tím, co všechno od Pána Boha máme.
Po nějaké době zjišťujeme, že je nás nějak méně a že zřejmě někteří objevují novou cestu pro další rok. Naše skupinka si pomalu vyndává zpěvníčky a začínáme se modlit ranní chvály. Po modlitbě nás čeka trochu vlnitý terén, kdy jdeme z kopce a do kopce. Také se poktáváme s naší druhou polovinou poutníků, kteří si s největší pravděpodobností zkrátili cestu a tak se dostali do "vedoucí" pozice.
Na obzoru začínáme vidět Velvary, kde máme přestávku a kde také dopňujeme své fyzické síly tím, co si kdo koupí. Po odpočinku a po doplnění sil se zvedáme a přes velmi frekventovanou silnici se vydáváme do Hospozinku, kde budeme mít společnou mši svatou, na kterou se někteří poutnící velmi těší. Poslední tři kilometry před Hospozinkem se začínáme modlit růženec.
Když pak příjdeme ke kapli sv. Jana Nepomuckého, tak je zde vše připravené na slavení mše svaté, kterou slouží otec Marek spolu s otcem Nikem. Liturgické texty bereme ze svátku sv. Jana Nepomuckého, který měl v týdnu svátek. Otec Marek námv kázání připomíná věrnost sv. Jana Nepomuckého a také nám tohoto světce dává za příklad. Velmi nás také potěšilo, když na mši svatou přišli dva páni ze sousední vesnice.

Po polední přestávce a po vystřídání otce Marka, který se musel vrátit zpět na Moravu, otcem Františkem, se vydáváme na další část dnešní pěší pouti. Jdeme do lázeňského městečka jménem "Mšené lázně", kde tradičně v místním parku bývá také přestávka. Tentokrát je ale docela dost chladno a tak využíváme k odpočinku lavičky, a někteří zajdou i na teplý čaj.
Když opustíme Mšené lázně, dáváme se na lesní cestu, kde se začínáme modlit korunku k Božímu milosrdenství. Putujeme zase chvíli lesem a pak přes polní cestu. Opět je příležitost k rozhovorům, k osobní modlitbě nebo jen k tichému žasnutí. Cestou potkáváme velmi pěkně upravený lesní posezení, kde se zastavujeme a modlíme se společně modlitbu během dne. Chvíli zde také odpočíváme a potom se vydáváme na posledních necelých 10 km do Libochovic, kde bude mít otec Nik mši svatou pro místní farníky a které se také zúčastňuji někteří poutníci.Po mši svaté je možné navštívit program noci kostelů, který v Libochovicích také byl. Večer se opět scházíme ke společné modlitbě a ke sdílení se nad dnešním dnem a také se zamýšlíme dál nad listem sv. Pavla Soluňanům. Je zde spousta nových hesel a vítezem dnešního dne se stává toto heslo:Nenechte si hlavu splést, ďábel na vás chystá lest.
Po modlitbě před spaním se pak ukládme k zaslouženému odpočinku.

Bohu díky i za dnešní den, za vše co jsme mohli prožít, zažít a také za to, že nám Pán dopřál pěkné počasí a že jsme nezmokli.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 07. 06. 2013 | 3512 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace