Dne 31. května 1965, během 3. a 4. zasedání II. vatikánského koncilu, Panna Maria přikázala Idě: "Jdi za papežem Pavlem a řekni mu jménem Matky všech národů:" Toto je poslední varování před zakončením koncilu. Římské církvi hrozí rozkol.
Vyystříhej své kněze. Ať se přestanou zabývat všelijakými škodlivými teoriemi o Eucharistii, svátostech, nauce víry, kněžství, manželství a plánování rodiny. Satan, duch nepravdy, se pokouší splést je rozličnými názory modernismu a svést je. Božské učení a zákony jsou platné pro všechny časy a nově aplikovatelné pro každou dobu. "
Ještě nenaplněné předpovědi
Mezi ještě nesplněnými předpověďmi je i předpověď velké světové katastrofy. Dne 26. prosince 1947 Ida měla vidění, ve kterém Panna Maria předpověděla:
"Strašná pohroma postihne celý svět, od severu na jih, od jihu na západ, od západu na východ ... Svět bude jakoby roztržený vedví".
Ida pak viděla zeměkouli, která byla diagonálně rozdělena propastí a visely nad ní černé mraky. Idu ovládl pocit velkého žalu a úzkostlivé bolesti.
Tak jako ve Fatimě, i v Amsterdamu cílem těchto předpovědí není zastrašit lidstvo, ale spíše vyzývat ho k pokání.
Z četby Starého zákona víme, že v Božím pořádku je souvislost mezi hříchem a nezbytnými následky hříchu. Bůh hrozil, že zničí Ninive, ale když obyvatelé Ninive činili pokání, město nezničil. Bůh byl ochotný nepotrestat Sodomu a Gomoru, pokud se v těch městech najde alespoň deset spravedlivých.
V Novém zákoně máme Pannu Marii, která je naší přímluvkyní, a která vždy prosí Boha za nás, tak jako kdysi Abrahám prosil Boha, aby ušetřil hříšná města.
Závisí na nás, do jaké míry budeme spolupracovat s Boží milostí, do jaké míry jsme ochotni změnit naše jednání a poslouchat výzvy, v nichž nám Ona sděluje Boží vůli. Maria nám ukazuje, jak můžeme zmírnit Boží hněv a odvrátit zasloužený trest.
V jednom zjevení, které měla Ida 9. června 1946, viděla Pannu Marii, jak se ze smutkem dívá na lidstvo a hlasem plným žalu říká:
"Spravedlnost, pravda a láska se již nenacházejí mezi lidmi ... To znamená neštěstí a pohromu. Říkám ti už podruhé: dokud se tyto ctnosti nevrátí mezi lidi, nebude na zemi pravý mír!" V tom je třeba vidět jasný odkaz a varování:
budoucnost lidstva je v našich rukách a závisí na tom, co podnikneme, aby přišla mezi lidi pravda a láska. Musíme být nejen dobří a spravedliví, ale musíme se snažit, aby nás bylo čím více takových, aby kvůli těmto spravedlivým Bůh netrestal svět za hříchy nespravedlivých. Prvním krokem v tomto směru je i modlitba, kterou Idě předala Panna Maria v únoru 1951. Panna Maria řekla Idě:
"Ať se všichni lidé vrátí ke Kříži. Pouze toto může přinést lidstvu klid a spokojenost. Opakuj po mne. Modli se před křížem tuto modlitbu:
Pane Ježíši Kriste, Synu Otce,
sešli nyní na zem svého Ducha.
Dej, ať Duch Svatý přebývá v srdcích všech národů,
aby byly uchráněny od zkázy, neštěstí a války.
Kéž Matka všech národů,
která byla kdysi Marií,
byla naší přímluvkyní. Amen.
@@@
Dne 31. května 1997 se v Amsterdamu
konala modlitební akce na podporu vyhlášení dogmatu o Panně Marii Spoluvykupitelce, Prostřednici a Přímluvkyni. Zúčastnili se jí i biskup Eduard Kojnok a biskup Pavel Hnilica. Bylo tam celkem 60 biskupů, dva kardinálové a stovky kněží i laiků.
Laické hnutí "Pro Deo et Fratribus - Rodina Marie Spoluvykupitelky" vede biskup Pavol Hnilica. Jsou to mladí misionáři a misionářky, kteří žijí v celibátu. Už sedm let působí na Slovensku (např. v Rožňavské a Nitranské diecézi) i v zahraničí. Toto hnutí - Rodina Marie Spoluvykupitelky - dostalo v roce 1995 papežské uznání.
Biskup Hnilica ve svém dopise adresovaném v Římě 1. března 1995 všem mariánským skupinám na světě napsal:
"Matka Spoluvykupitelka, Prostřednice a Přímluvkyni je novou Archou ..."
Kardinál Luigi Ciappa, OP, emeritní teolog papežů Pia XII., Jana XXIII., Pavla VI., Jana Pavla I. a Jana Pavla II. se v předmluvě ke knize "Mária Spoluvykupitelka, Prostřednice a Přímluvkyně" vyjádřil takto: "Zbývá už jen jeden závěrečný úkol ..., aby Svatý otec ... vyhlásil úlohu Blahoslavené Panny Marie jako Spoluvykupitelky ... toto věroučné dogma Církve, zjevené Bohem ..."
Kardinál Vicenzo Fagiolo, papežův poradce pro kanonické právo, ve svém článku publikovaném 19. června 1966 v L'Osservatore Romano potvrdil: "Petiční úsilí hnutí Vox Populi Mariae Mediatrici je důležité." Kardinál se také vyjádřil k výsledkům komise z Čenstochové: "Je to jen názor. Ačkoli je velmi odborný, nemá sám v sobě definitivní hodnotu. Tu mají jen nezměnitelné výroky římského papeže. "(Report č.. 8/97)
"I dnes jsou petice na podporu Marie Spoluvykupitelky pomocí ke studiu této otázky. Toto je myšlenka otce
kardinála Ratzingera a tato iniciativa nebyla nikým z Říma ani z jiných částí světa výslovně zakázána ", napsal otec biskup Pavel Hnilica biskupům slovenských diecézí 24. května 1997.
Co k tomu říkají papežové, kteří dostali od Petra moc - Cokoliv svážeš na zemi, bude svázáno i na nebi a cokoliv rozvážeš na zemi, bude rozvázáno i na nebi (Mt 16, 18-19)?
Papež Pius XI. v rozhlasovém poselství do Lurd, 28. dubna 1935 řekl: "Ó, Matko zbožnosti a milosti, která si stála jako Vykupiteľka při svém nejsladším Synu ..."
Další používání titulu "Spoluvykupitelka" Piem XI. (L'Osservatore Romano, 1. listopadu 1933, AAS s. 15), dále v promluvě k poutníkům z Vicenzy 30. listopadu 1933, (L'Osservatore Romano 1. prosince 1933 a 25. března 1944).
Papež Benedikt XV. se v apoštolském listě Inter Sodalicia, 1918 AAS s. 10, 1918 s. 182 o Panně Marii vyjádřil takto: "Můžeme oprávněně říci, že ona vykoupila lidské pokolení spolu s Kristem."
@@@
Jan Pavel II. a Spoluvykupitelka
"Papež Jan Pavel II. se vyjádřil alespoň šestkrát o Marii Spoluvykupitelce, u některých vyjádřeních jsem byl přítomen osobně ", řekl otec
biskup Pavel Hnilica ve své homilii 3. srpna. 1997 v Litmanové).
Kdy a kde
Na generální audienci 8. září 1982 Svatý Otec řekl: "Panna Maria, i když byla počata a narodila bez poskvrny hříchu, obdivuhodným způsobem spolutrpela se svým Božským Synem, aby se stala Spoluvykupitelkou lidstva.
"K Madoně - Spoluvykupitelce se svatý Karel obrací se zvláštním důrazem", vzpomněl Jan Pavel II. v promluvě před modlitbou Anděl Páně 4. listopadu 1984 v Arone, rodišti sv. Karla Boromejského.
V proslovu v chrámu Matky Boží v Alborada Guayaquil v Ekvádoru, 31. ledna 1985 Jan Pavel II. řekl: "Mariina úloha Spoluvykupitelky nepřestala oslavením jejího Syna."
Na Květnou neděli a 1. světový den mládeže, 31. března 1985 papež řekl: "Ať Mária Spoluvykupitelka, ke které pozvedáme svou modlitbu, spojí touhu Vykupitele s touhou naší."
V sobotu 24. března 1990 v promluvě k nemocným Jan Pavel II. řekl: "Přesvatá Maria, Spoluvykupitelka lidského rodu se svým Synem (popri svojom Synovi) ať vám dá stále odvahu a důvěru.
Před modlitbou Anděl Páně na náměstí Farnese 6. října 1991 Svatý otec hovořil o sv. Brigitě. Mimo jiné řekl: "Brigita se dívala na Pannu Marii jako na vzor a oporu v různých chvílích svého života. S rozhodností ohlašovala její božské privilegium Neposkvrněného Početí. Rozjímala o jejím neobyčejném poslání Matky Vykupitele. Vzývala ji jako Neposkvrněnou, Bolestnou a Spoluvykupitelku, vyzdvihujíc její jedinečnou úlohu v dějinách spásy a v životě křesťanského lidu.
Není známo, že by se papež Jan Pavel II. někdy vyjádřil, že Panna Maria není Spoluvykupitelka. Kdyby byl Svatý otec přesvědčen o nesprávnosti celé podpisové akce za vyhlášení dogmatu, určitě by to řekl při rozhovorech s dr. Miravallem přímo jemu a požádal by ho o přerušení celé akce.
Kardinál Vicenzo Fagiolo, papežův poradce: "Papež si dvířka nezavřel a myslím si, že víc než kdokoli jiný touží přidat další nádhernou hvězdu ke koruně slávy, kterou Církev vložila na Mariinu hlavu, a to v době a způsobem, jak chce Bůh, i kdyby se ukázalo, že to nebude on, kdo přikročí k vyhlášení nového mariánského dogmatu "(Report č.. 8/97).
***
Na Slovensku se na podporu vyhlášení dogmatu o Panně Marii Spolykupitelce, Prostřednice a Přímluvkyně posbíralo přes pětadvacet tisíc podpisů.
http://www.magnificat.sk/2012/02/panna-maria-spoluvykupitelka-prostrednicka-a-orodovnicka/
Převzato z
www.magnificat.sk,
článek, vydaný 31. 5. 2013, naleznete
zde.
(Na fatym.com vydáno 1. 6. 2013; 29. 5. 2015 - 5829přečt.)