... zákon je má ochránit před potraty či experimenty s plody. Lidská embrya však zůstávají nechráněná a mohou se na nich provádět vědecké výzkumy.
Ve Španělsku je momentálně lepší být opicí. Tedy, pokud jste z těch vzácnějších druhů. Díky novému zákonu, který schválil španělský parlament spolu s premiérem Marianem Rajoyem, lidoopi jsou chráněni od okamžiku početí. Tento zákon je má ochránit před potraty či experimenty s plody. Lidská embrya však zůstávají nechráněná a mohou se na nich provádět vědecké výzkumy.
Z tohoto důvodu se před centrálou vládní strany Partido Popular shromáždila skupina "goril". Ty vyšly do ulic, aby oslavily své první politické vítězství, a také, aby se zeptaly, proč se stejná práva neprosadí i vůči lidem.
Jedna z goril, která očividně ovládá lidskou řeč, ostře kritizovala pokrytectví strany.
Opice mají právo na život zaručené, zatímco stejná ochrana pro druh Homo Sapiens neexistuje. "Vláda je hluchá, pokud jde o výzvu milionů Španělů, kteří žádají zrušit zákon o potratech," prohlásila gorila bušící si do hrudi. "Ale Rajoy asi spíš reaguje na volání divočiny."
Skupina goril řádila tak, jak to jen opice umí.
zde je krátké video
Za jejich křiku vůdce goril novinářům vysvětloval, že vyšly do ulic, aby vyzvaly "Rajoya,, aby splnil volební sliby o ochraně lidského života od početí a začal podporovat mateřství a rodinu." Nakonec dodal, že "neexistuje nic brutálnějšího a nelidštějšího než potrat".
Samozřejmě, že se nejednalo o skutečné gorily, ale pro-life aktivisty ze španělské asociace podporující život Asociación Derecho a Vivir.
Prezident asociace, Ignacio Arsuaga, vyzval Rajoya, aby splnil své volební sliby a zrušil zákon o potratech, který přijal jeho socialistický předchůdce. Poznamenal, že
"je absurdní, aby zákon ochraňoval životy několika živočišných druhů, ale lidský život nechránil".
Ochranu lidského života od početí by podle prezidenta asociace podpořila většina Španělů, zdůrazňuje, že již přes 400 000 Španělů podepsalo petici, která žádá anulování zákona o potratech.
"Tento zákon má ve Španělsku denně na svědomí smrt 300 miminek, což je více než sto tisíc nenarozených dětí ročně, a toto si přece demokratická společnost nemůže dovolovat," uvedl Arsuaga.
Španělský ministr spravedlnosti Alberto Ruiz-Gallardon slíbil, že do konce března předloží návrh o zrušení legálních potratů. "Naše asociace spolu s milionem obyvatel Španělska chce, aby se tento slib naplnil," dodává Arsuaga.
My v Public Radio International s hrdostí podporujeme naše přátele z Asociación Derecho a Vivir, jakož i všechny gorily, které se k nim přidaly. Také pracujeme na tom, abychom přesvědčili množství představitelů Latinské Ameriky, aby přijali podobný krok.
Nemáme nic proti ochraně života ohrožených druhů primátů, pokud se bude lidský život chránit stejně.
Carlos Polo
Zdroj:
www.lifesitenews.com, 25. 2. 2013.
Převzato z
www.lifenews.sk,
článek, vydaný 3. 4. 2013, naleznete
zde.
@@@
Starší článek:
EKOLOGIE UŽITEČNÁ A ZHOUBNÁ