a postižené děti by měly být usmrceny...
To jsou výroky dnešních politiků. Ale nemylme se. Neúcta k životu a finanční situace jistě bude tlačit na uznání dalších podobných "práv". "Právem na potrat" a "homoprávy", směřujícími k rozbití tradiční rodiny, to jistě nekončí, spíše začíná... Nedejme se!
Japonsko: Starší lidé by si měli
pospíšit do hrobu
TOKIO, 23. leden 2013 (LifeSiteNews.com) - Nedávno zvolená vláda Japonska se vyjádřila k otázkám života. Ministr financí Taro Aso řekl, že starší a finančně závislí Japonci by měli zemřít rychle, aby tak nezpůsobovali tlak na vládou financovaný systém sociálních služeb.
"Nedejbože, abyste byli nuceni dále žít, pokud chcete zemřít," řekl Aso. Popsal starší lidí, kteří potřebují péči, jako "lidi na hadičkách". Rovněž si stěžoval, že měsíčně stojí "několik desítek milionů jenů", aby bylo postaráno o pacienta v závěrečných fázích jeho života.
Aso, který má 72 let, řekl, že odmítne péči ve velké míře financovanou vládou: "Budil bych se se stále horším pocitem, s vědomím, že [léčbu] musela v plné výši hradit vláda," řekl na zasedání národní rady o reformách sociálního zabezpečení .
"Problém se nevyřeší, dokud je nenecháte si pospíšit a zemřít," řekl.
Tyto komentáře zvýrazňují rostoucí nepřátelský postoj vůči starším a zranitelným v Japonsku. Stárnoucí populace tam vytvořila tlak na vládou financované služby. V Japonsku má 1 čtvrtina ze 128 milionů obyvatel více než 60 let. V zemi je přitom už roky porodnost hluboko pod mírou potřebnou k zachování populace.
Vláda dělá jen málo ohledně nastávající krize japonské kultury, která přijala západní teorie o kontrole populace. Průměrný věk mužů v Japonsku je 44,1 let a žen 46,9, což je dávno po produktivním věku. Statistiky z roku 2012 ukazují celkovou míru plodnosti na 1,39 dítěte na ženu. Někteří tuto míru popisují jako nejnižší možnou, "spirálu smrti" - ta je obrazem toho, že je téměř nemožné, aby se společnost obnovila.
Taso se již částečně omluvil za své poznámky, řekl, že byly možná "nevhodné". Řekl že "nekomentoval to, jaká by měla být lékařská péče v poslední fázi života," ale spíše vyjádřil své "osobní stanovisko".
Zdroj:
www.lifesitenews.com
Převzato z www.lifenews.sk,
článek, vydaný 23. 2. 2013, naleznete
zde.
Britský radní: péče o postižené děti stojí mnoho prostředků;
měly by být usmrceny
Šokující slova pronesl radní Colin Brewer z britského Cornwallu - podle něj "stojí péče o postižené děti příliš peněz a bylo by levnější je uspat".
Osmašedesátiletý nezávislý radní svá slova pronesl k paní Therese Courtové, zástupkyni charitativní organizace, která se zabývá pomocí postiženým dětem. Výrok padl již v říjnu 2011. Média pak informovala o tom, že, že se radní sice písemně omluvil za svá kontroverzní slova, odstoupit ale nehodlá. Formát omluvy, kterou paní Courtová dostala, byl navíc velice vágní. Zástupci Rady Cornwallu ve Velké Británii chtějí po radním Brewerovi, aby svou omluvu zformalizoval tak, aby skutečně odpovídala závažnosti své urážlivé poznámky.
"Byla jsem naprosto šokována, že někdo pronesl takový zvrácený komentář, natož radní Cornwallu na veřejné akci. Měla jsem povinnost podat proti radnímu Brewerovi formální stížnost," uvedla Courtová.
Brewer přiznal, že poznámka byla nevhodná. Tvrdil, že doufal, že svou poznámkou o tom, že "postižené děti stojí příliš mnoho peněz", vyvolá diskusi o problematice nákladů na poskytování zdravotních a sociálních služeb.
"Není to na demisi. Věřím, že dělám řadu let dobrou práci," prohlásil pak radní, když čelil ostré kritice.
Před několika hodinami však zahraniční zdroje přinesly zprávu o tom, že se osmašedesátiletý radní nakonec rozhodl svůj post opustit. Tlak, který na něj vyvinuli kritici jeho postoje, považoval za "neúnosný". S touto zprávou zároveň ale potvrdil, že bude uvažovat o kandidatuře v následujících volbách.
Zdroj: RC, Nv, Daily Mail, Independen
Převzato z res.claritatis.cz,
článek, vydaný 28.02.2013, naleznete
zde.