"...Tam, kde jsou lidé pronásledováni pro víru, nemůže být žádný mír, a tam, kde není mír, jsou všechny snahy o rozvoj marné. Evropská unie patří k největším poskytovatelům peněz na rozvojovou pomoc. Náboženská svoboda, nejen na papíře, ale i ve skutečnosti, musí být tvrdým kritériem pro naši rozvojovou politiku..."
Poté, co křesťanská pomocná organizace Open Doors potvrdila, že v současnosti je 100 milionu křesťanů pronásledováno pro svou víru, prohlásil europoslanec za CSU Martin Kastler: „Rozsah pronásledování křesťanů je natolik alarmující, že už to není jen téma pro křesťany a církve. Politika v Německu i v Evropě musí boj proti pronásledování křesťanů prosazovat více, než dosud.“ Kastler, který je mluvčím skupiny CSU pro rozvoj, pokračoval: „Tam, kde jsou lidé pronásledováni pro víru, nemůže být žádný mír, a tam, kde není mír, jsou všechny snahy o rozvoj marné. Evropská unie patří k největším poskytovatelům peněz na rozvojovou pomoc. Náboženská svoboda, nejen na papíře, ale i ve skutečnosti, musí být tvrdým kritériem pro naši rozvojovou politiku – a tím i pro politiku zahraniční a obchodní“. ... „Žádám Evropskou komisi, aby konečně začala jednat. Catherine Ashtonová už léta opomíjí starost o pronásledované křesťany. Ta přitom musí být hlavní záležitostí – obracím se na Manuela Barrosa.“
„Faktem je, že právě tam, kde byli – s evropskou pomocí – svrženi despotové, pronásledování křesťanů stroupá,“ pokračoval Kastler. Poukázal na to, že prezident Mursí, který má koncem ledna přijet na návštěvu spolkové vlády, i jeho Muslimské bratrstvo, nastolili nebezpečný kurs islamizace. Kancléřka Merkelová musí podle něho toto téma v rozhovoru s Mursím otevřít.
Převzato z
res.claritatis.c,
článek, vydaný 14. 1. 2013, naleznete
zde.