Vatikán. Křesťanský pohled na člověka je vystaven tlaku současné západní etiky. Touto problematikou se zabývají členové a poradci Papežské rady Cor Unum na svém letošním plenárním zasedání, které začalo ve středu a zakončí se zítra audiencí u Svatého otce.
Sekretář tohoto vatikánského úřadu, Mons. Giampietro dal Toso Vatikánskému rozhlasu vysvětlil, s jakými obtížemi se dnes musí vyrovnávat katolické charitativní instituce:
„Existují mezinárodní síly, které se snaží šířit jisté pojetí člověka, které není v souladu s katolickým nebo všeobecně křesťanským pohledem. Ještě tragičtější je, že na humanitární organizace jsou kladeny podmínky, které v žádném případě nemůžeme sdílet. Příkladem je ideologie genderu, která popírá rozdíl mezi mužem a ženou. Tyto diskuse pak silně ovlivňují dialog mezi církevními dobročinnými a sekulárními veřejně prospěšnými organizacemi. Naše plenární zasedání tedy chce upozornit naše charitní katolické organizace na tento zásadní antropologický problém. Ve vztahu k jiným mezinárodním organizacím nechceme jednoduše kritizovat, nýbrž vyzdvihnout křesťanské pojetí člověka se všemi jeho výzvami a možnostmi. Především se tedy jedná o to, jaký kladný příspěvek můžeme do této debaty přinést,“
zdůrazňuje sekretář Papežské rady Cor Unum.
Převzato z
www.radiovaticana.cz,
článek, vydaný 18. 1. 2013, naleznete
zde.