Adoptivní farnost

Jak sv. Mikuláš navštívil Jeníkov

Na neděli 2. prosince přijal sv. Mikuláš pozvání slečny katechetky Táni přijet do Jeníkova a slíbil, že se na návštěvu bude velmi těšit. Jak by se také netěšil, když ho s nadšením očekávaly nedočkavé děti.


Ten den bylo velice chladné počasí, ale i přesto už před 3. hodinou netrpělivě postávalo několik dětí před farou. Šli jsme se tedy rychle zahřát do sálu a zároveň měly děti za úkol nakreslit sv. Mikuláše, jak si ho představují, nebo jak ho už někde viděly. Mohly mu též přilepit vatu jako vlasy a vousy.
Poté, co jsme práci dokončili, jsme se oblékli a šli se podívat do kostela, jestli už tam náhodou nebude Mikuláš. A opravdu – byl tam! Už na nás čekal. Přivítal se s dětmi, a protože toho má hodně na práci a spoustu míst musí navštívit, ptal se dětí na Jeníkov. S dětmi si vyprávěl o poutním místě v Jeníkově a popovídal též o obraze Panny Marie Bolestné, u kterého si už mnoho poutníků vymodlilo nějaký zázrak. Poté s dětmi obešel kostel a ptal se jich na různé věci – jestlipak ví, čí je tato socha, odkud pan farář káže, jak se jmenuje stůl před oltářem a kdepak je Pán Ježíš ukrytý. Dětem pak ještě krátce pověděl o svém životě a o svých skutcích a také se ptal, jestli už se někdy potkali. To víte, Mikuláš má stále hodně práce a nemůže si všechno pamatovat.
Pak mu všechny děti řekly básničku nebo zazpívaly písničku a Mikuláš je obdaroval dárky, které s sebou přivezl z nebe.

Děti se zeptaly Mikuláše, proč je před obětním stolem domeček. Mikuláš jim vysvětlil, že domeček je v kostele schválně a hlavně kvůli nim. Za každý dobrý skutek totiž děti dostanou malé žluté okénko, které pak na domeček mohou nalepit a tím ho tak postupně rozsvěcet. Také si každou neděli vylosují nový úkol. Jaké úkoly to budou, Mikuláš neprozradil.Mikuláš pak dětem řekl, že v Jeníkově mají velikou zimu a že na to není zvyklý, protože v nebi mají tepleji. Poprosil tedy děti, jestli by se mohl někde zahřát. Děti neváhaly a pozvaly ho na faru.

Tam si s Mikulášem zahrály ještě několik her, daly si teplý čaj a posilnily se buchtou. Pak už nezbývalo mnoho času, s Mikulášem si ještě krátce popovídaly a pak už se nachýlil čas jeho odjezdu. Vysvětlil dětem, že se musí zastavit ještě na mnoha dalších místech. Přislíbil, že zase za rok se těší na návštěvu a doufá, že ho opět vřele přivítáme tak, jako každý rok.

Sdílet

| Autor: Maruška Pavelková | Vydáno dne 04. 12. 2012 | 4506 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace