Právní zástupci Velké Británie u Evropského soudu pro lidská práva tvrdili, že křesťané nemají právo nosit v práci křížky.
Pětapadesátiletá zdravotní sestra Shirley Chaplinová stojí před Evropským soudem pro lidská práva, kde se brání proti zásahu NHS, který ji zbavil místa proto, že si odmítla sundat křížek.
Právníci britské vlády: Křesťané nemají právo nosit v práci křížky
Právní zástupci Velké Británie u Evropského soudu pro lidská práva tvrdili, že křesťané nemají právo nosit v práci křížky.
„Je rozdíl mezi profesní sférou, kde se vaše náboženské přesvědčení může dostat do rozporu s jinými zájmy, a soukromou sférou,“ řekl James Eadie. „Každý má právo vyjadřovat své názory, včetně práva na nošení náboženských symbolů, ale ne absolutní právo nebo právo bez omezení.“
„To neznamená, že v profesní sféře může kdokoli projevovat své náboženské přesvědčení tak, jak se sám rozhodne,“ pokračoval. „Zaměstnanci mají svobodu dát výpověď, když zjistí, že jejich zaměstnání není slučitelné s jejich náboženským přesvědčením.“
Soud posuzuje případy čtyř britských občanů, kteří tvrdí, že jsou obětmi protináboženské diskriminace v zaměstnání.
Vydáno: 17.09.2012, Zdroj: CatholicCulture
@@@
Británie: Diskriminace křesťanů
Pětapadesátiletá zdravotní sestra Shirley Chaplinová stojí před Evropským soudem pro lidská práva, kde se brání proti zásahu NHS, který ji zbavil místa proto, že si odmítla sundat křížek. Chaplinová pracuje jako ošetřovatelka přes 30 let a po celou tuto dobu křížek nosí, aniž si někdo stěžoval. Tentýž týden předstupují před Evropský soud i tři další křesťané: poradce pro vztahy Gary McFarlane, který odmítá poskytovat poradenství homosexuálním párům, zaměstnankyně British Airways Nadia Eweida za nošení křížku a Lilian Ladele, která jako zaměstnankyně Islingtonské rady odmítá provádět obřad partnerství pro homosexuální páry.
Soudci Evropského soudu mají posoudit, zda britské zákony chrání práva křesťanů a hájí je proti diskriminaci. Michael Nazír Alí, bývalý anglikánský biskup Rochesteru, předložil soudu jedenáctistránkový dokument, podle něhož jsou křesťané zatlačováni agresivním sekularismem, zatímco nošení síkského turbanu a islámského šátku je povoleno. Lord Carey, bývalý arcibiskup canterburský, prohlásil, že morální kompas Británie je poškozován, protože křesťané jsou perzekuováni soudy a zaháněni do podzemí.
Vydáno: 04.09.2012, Zdroj: The Telegraph
Převzato z
http://res.claritatis.cz,
články naleznete
zde. a
zde.